Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Tervezzük párommal a közös életet, van egy ház amihez egy ilyen nyári konyha szerűség tartozik, persze azt is ki kéne bővíteni, teljesen lakhatóvá tenni egy személy részére stb, de ettől eltekintve (most nem ez a része a lényeges) felvetődött benne, hogy a barátja akinek nehezek az életkörülményei, betegek a szülei ha esetleg egyedül maradna akkor még nehezebb lenne, és van tartós betegsége is így ez is bekorlátozza a munkavállalását, na, szóval, hogy Ő akkor majd esetleg oda költözhetne velünk egy telken lévő kis házikóba, Mi erről a véleményem? Hát először is nagyon kedves, hogy ennyire gondoskodó a gyerekkori jó barátjával, de azért mégsem tetszik az ötlet, hogy lehet, hogy már az együttélésünk kezdetén kapunk egy részleges lakótársat, hisz mindig ott lenne, és mivel egyedül álló mondjuk karácsonykor sem mondhatnám neki azt, hogy bocs ez most csak ránk tartozik... Mikor lehetnénk kettesben? Meg nem azért de mennyire praktikus ha a barát ott lakik egy köpésre se a fiatal pártól vagy majdani családtól? Önző dolog ha én csak Vele és majd a gyerekkel/gyerekeinkkel akarnék egy családot alkotni mindenféle +1 fő nélkül?

Amúgy meg szerintem nem a mi dolgunk lenne, hogy sínre rakjuk vagy legalább ott tartsuk az ő életét is. Bár lehet, hogy ez a barát sem akarna a 'terhünkre' lenni. Nem tudom.


2012. jan. 17. 20:49
1 2 3
 1/30 anonim válasza:

Párodtól ez nagyon rendes. Megértem, hogy te inkább kettesben szeretnél lenni vele, de értsd meg a gyerekkori barátos helyzetet.

Te nem tennéd meg? Nem "fogadnád be" egy kis időre?

2012. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát a baj, hogy ez nem kis időre szólna, hanem úgy örökre.
2012. jan. 17. 20:56
 3/30 anonim válasza:

Első vagyok, még mindig.

Örökre? Dolgozni nem tud a párod gyerekkori barátja?

Mert ha tudna dolgozni, (mondjuk ti segíthetnétek neki munkát keresni), egy albérletben eléldegélhetne. A párod és Te pedig meglátogathatnátok őt párszor, s ha kell, még segítenétek is neki.

2012. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

Pedig igazad van,hogy nem tetszik a párod ötlete.

Nekem sem tetszene,mert én ha össze akarom kötni az életemet egy férfival akkor csakis EGY férfival szeretném,és nem kettővel..Később mi lesz? Együtt mentek nyaralni,mert "ugyan drágám! Nem hagyhatjuk egyedül..olyan szemétség lenne tőlünk" stb..


Egyébként a barátnőm együtt élt egy sráccal aki a bátyja nélkül nem tudod meglenni.Egy albérletben laktak hárman.A két fiú testvér szinte mindent együtt csináltak.Mindenhová együtt mentek..A barátnőmet már nagyon idegesítette,és amikor azt mondta a párjának,hogy költözzenek el csak ketten,még ők voltak felháborodva...Vége is lett a kapcsolat.


Én semmi pénzért nem mennék bele.Ha ragaszkodik a barátjához,akkor vegyen a közelben egy házat,és látogassa meg minden nap,de egy fedél alatt...nem szabad...

2012. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nehéz kérdés.

Nagyon jó ember a párod.

Ami megütötte a szemem, hogy Karácsonykor sem lehetnétek egyedül.... mivel, mint írtad a szülei meghalnak, ő nem lenne egyedül? teljesen egyedül? Szerinted a párod nem neheztelne rád, ha kizárnád a barátját? Értem én miért tennéd, de valamiért nagyon fontos neki ez az ember. Lehet, hogy te sem tudsz mindent a múltról. Karácsonykor egyébként, és ez az én véleményem, senki ne legyen egyedül. Az és többi részében nem tudok állást foglalni (jó e ha veletek fog élni), de ha úgy is alakul, hogy nem él veletek, de a kutya se nézne rá Karácsonykor, hívd meg magadhoz (ez az én tanácsom).

N30

2012. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is nagyon szép dolog a barátodtól és támogatnod kéne. A gyerekkori barát valószínűleg előbb-utóbb kitapasztalja nálatok, hogy hol a határ és nem lesz majd a terhetekre. Amúgy értem az aggályaidat, de stílusod, fogalmazásmódod alapján kissé sárkánynak tűnsz. Nem túl szimpatikus húzás még a közös élet kezdete előtt száműzni a "kis családotokból" a nehéz sorsú barátot. Ha én lennék a pasid, nem örülék, h ilyen csajom van.


35/N

2012. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
37%
Na te se jutsz egyhamar a mennyországba az tuti.
2012. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

De dolgozik, csak ma 80 ezer ft-ból egyedül megélni fenntartani egy háztartást meg minden nem egyszerű... és nem életbiztosítás az sem, hogy most épp van állása, de mivel a 'betegsége' miatt nem vállalhat el akármit, így nehézebbe neki mint egy 'átlag' embernek.

Karácsony alatt a szentestét értem! akkor szeretném ha csak mi lennénk.

2012. jan. 17. 21:07
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem,a párod csak a lakhatáson szeretne segíteni,mintha a szomszédba költözne az a barát,nem pedig több férjes házzaságot.
2012. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
Karácsony alatt én is a Szentestét értettem. Nyilván ki hogy volt nevelve, kinek mi az igénye. Én nem tudnék szótlanul elmenni egy szükségben lévő mellett, ráadásul ha ő a szerelmemnek ilyen fontos, Szenteste. Nem tudnék boldog lenni abban a tudatban és bontogatni az ajándékokat, ha tudnám, hogy a páromnak ily' közeli ember egyedül van. És a párod ha kimondja neked ha nem , ő is így érezne.
2012. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!