Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Tervezzük párommal a közös életet, van egy ház amihez egy ilyen nyári konyha szerűség tartozik, persze azt is ki kéne bővíteni, teljesen lakhatóvá tenni egy személy részére stb, de ettől eltekintve (most nem ez a része a lényeges) felvetődött benne, hogy a barátja akinek nehezek az életkörülményei, betegek a szülei ha esetleg egyedül maradna akkor még nehezebb lenne, és van tartós betegsége is így ez is bekorlátozza a munkavállalását, na, szóval, hogy Ő akkor majd esetleg oda költözhetne velünk egy telken lévő kis házikóba, Mi erről a véleményem? Hát először is nagyon kedves, hogy ennyire gondoskodó a gyerekkori jó barátjával, de azért mégsem tetszik az ötlet, hogy lehet, hogy már az együttélésünk kezdetén kapunk egy részleges lakótársat, hisz mindig ott lenne, és mivel egyedül álló mondjuk karácsonykor sem mondhatnám neki azt, hogy bocs ez most csak ránk tartozik... Mikor lehetnénk kettesben? Meg nem azért de mennyire praktikus ha a barát ott lakik egy köpésre se a fiatal pártól vagy majdani családtól? Önző dolog ha én csak Vele és majd a gyerekkel/gyerekeinkkel akarnék egy családot alkotni mindenféle +1 fő nélkül?

Amúgy meg szerintem nem a mi dolgunk lenne, hogy sínre rakjuk vagy legalább ott tartsuk az ő életét is. Bár lehet, hogy ez a barát sem akarna a 'terhünkre' lenni. Nem tudom.


2012. jan. 17. 20:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Én attól félek, hogy ha a barát ott van mindig akkor előbb utóbb esetleg a haverság fontosabb lenne... vele lazulni meg szórakozni, mint én meg majd a család. Nem akarnám, hogy munka után hazajön és aztán már csak este látom az ágyba mert a régi jó baráttal olyan jól elvannak. Főleg, hogy ez a barát homlokegyenest más mint én. És nem tűröm jól azt sem mikor valaki belesüpped az önsajnálatba és csak teng-leng mert nekem már úgy sem lesz jó, el van cseszve az életem.
2012. jan. 17. 21:12
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

Már elnézést..De miért kéne a kérdezőnek is együtt élni egy férfival akivel nem akar együtt élni?? Ő a párját választotta,és nem annak a haverját..


Pár hónap rendben..Karácsonykor 26 vagy 27-én rendben...De ne szentestén!A szentesete a családé.

Ne kelljen már úgy alakítani az életét,hogy bele kell kalkulálnia a beteg havert is...ez nem normális,bármennyire neme lelkű vállalkozás..

2012. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%
Hát, itt már más a probléma. Nem vagy benne biztos, h vane olyan erős a pasid irántad érzett szerelme, ragaszkodása, kötődik-e annyira, hogy önszántából téged válasszon bizonyos helyzetekben a barát helyett. Igen, ez egy fontos kérdés. De ez a pasidon múlik, nem a barátján. Valójában te nem a jóbarát miatt aggódsz, hanem amiatt, h elég fontos vagy-e a pasidnak. Ha mindig őt választja és téged rendre egyedül hagy, akkor nem is érdemes vele családot alapítani, gyereket vállalni. Hm, ezen elgondolkoztál már? Elhárítatod a barátot, de majd jön egy újabb kihívás, amibe belebukik a kapcsolatotok, ha nem elég erős. Nem lehet mindig kikerülni a rázós helyzeteket.
2012. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a párod egy jó ember. Ha nem tetszik, keress mást, akivel összekapaszkodva begubózhatsz.

Barát helyett írhattál volna rászoruló testvért, szülőt, nagyszülőt. Dögöljön meg, hogy a te akaratod érvényesüljön...

le kell ülni megbeszélni, hogy hol legyenek a határok, amit mindhárman el tudtok fogadni. Ha neked túl sok, elmégy, jön helyetted más, akinek ilyen rendes ember kell pont.

2012. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Persze, hogy csak segíteni szeretne, nincs is ezzel gond, de én meg egy saját életet szeretnék vele, csak az a kérdés kinek az igényei fontosabbak? Miért kéne feláldoznom valamit, amikor neki is meg van az esélye, hogy kezdjen magával valamit és mégsem kezd. Járhatna akár most is levelezős fősulira, képezhetné magát, hogy ne csak fizikai munkára legyen esélye, mert nem fogyatékos semmilyen értelemben. Teljesen értelmes csak sokat csalódott az emberekben és inkább bezárkózik, lemondott mindenről, komolyan egy 28 éves fiatalembernek ilyen kilátásai kellenének, hogy legyenek? És honnan gondoljuk, hogy egyedül marad? eddig nem volt igazán komoly kapcsolata és nem is próbálkozik. :-/
2012. jan. 17. 21:21
 16/30 A kérdező kommentje:

Jah és elég szarul esne ha akármelyik barátomban felmerülne, hogy ilyesfajta segítségre szorulok már most akár a közeljövőben.

Soha nem volt hozzám kegyes az élet, végre egyszer azt akarom kapni amit akarok!


És igen, most, hogy volt erről szó felmerült bennem, ha majd úgy alakulna, hogy rosszul megy ennek a srácnak akkor az, hogy hatna a kapcsolatunkra?.

Sajnos nem tudom, hogyan viselkedne a párom ebben a helyzetben, (ha ott lenne a barát is) de értelemszerű, hogy pl ünnepekkor nem zárnám ki, meg ő is része lenne a családnak, de most akkor mindenki tegye a szívére a kezét és nézzen mélyen önmagába... egy számára nem túlságosan szimpatikus emberrel szeretné megosztani az életét, ugye? mindig, mindenkor...

2012. jan. 17. 21:31
 17/30 anonim ***** válasza:
48%
Számomra ellentmondásos vagy kérdező, egyszer azt írod, hogy nincs az az Isten, hogy Szenteste veletek legyen, máskor meg az, hogy ünnepekkor nem zárnád ki a barátod. A Szenteste nálad nem ünnep?
2012. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
28%

80%: most egy kicsit magába szállt, ezért már számára is evidens, h az ünnepeket természetesen mindenképp együtt töltenék.


kedves kérdező. én voltam az, aki korábban azt mondta, kissé sárkánynak tűnsz. ne haragudj. helyesbítenem kell. egy önző, akaratos kis sárkány vagy.különösen azért lóg ki a lóláb, mert azokra a hozzászólásokra egyáltalán nem reagálsz, amelyek számodra kínos kérdéseket feszegetnek. tudomást sem veszel róluk, mintha ott se lennének :)

2012. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

-Nem szeretnék senki mással együtt lenni szenteste, de ha úgy alakulna kénytelen lennék.


-Egész pontosan szerinted mik azok a kényes kérdések?


-Önző lennék? Már elnézést, hogy nem támogatom az önsajnálatot és a begubózást. Kicsit ki kéne mozdulnia a kényelmi zónájából és tenni azért ne mások jóindulatától függjön. Vagy ez a normális szerintetek?

2012. jan. 17. 21:54
 20/30 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy a haverság fontosabb lenne mint én kérdéskör:

-Bármi megeshet, attól mert ez még most nincs így, akár lehet! Akik örök hűséget esküdnek egymásnak és amíg a halál el nem választ, azok aztán mégis elég sokan elválnak. miért is ne gondolhatnék arra, hogy rosszul is elsülhetnek a dolgok?. Hülye lennék ha nem gondolnék erre (is).

2012. jan. 17. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!