Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kívűlállók véleményére lennék...

Kívűlállók véleményére lennék kíváncsi az adott helyzetről?

Figyelt kérdés

Férjem a testvére fiát odaengedte az üresen álló házunkba,miközben a szülők élik világukat (mindeketten új párra leltek pár éve és egyiküknek sem kell a zülött fiúk,oda nem engednék magukhoz a fiukat,hogy aztán ott éljen a nyakukon ) a 29 éves fiú munka nélkül italozással,kábítószerezéssel mulatja a napokat már évek óta.


A férjem fizeti a ház számlájait,sőt gyakran be is vásárol az unokaöccsének ,miközben az unokaöcsnek esze ágában nincs majd dolgozni ,mindig az országot szidja,hogy ennek az országnak ő nem dolgozik.


Mindig valamilyen indokkal még marad egy-két hónapot ,ezalatt persze a ház számlájait mi álljuk anyagilag neki,sőt mindig bevásárolunk neki,hogy éhen ne haljon.


A férjem váratlanul munkanélkülire került ,ám még így sem feledkezik meg szegény rokonról...azt mondta a kutyát sem lehet kitenni télen.

Én mondtam a férjemnek,hogy talán nekünk is van két gyerekünk,elsősorban értük vagyunk felelősek ,nem a link rokonért ,hogyan gondolja ,hogy tovább szívja a vérünket,mikor nekünk is átmenetileg anyagi nehézségeink vannak ?

Azt mondta a férjem ,hogy nekem semmi közöm ehez,mondtam neki addig nincs közöm talán amíg nem a mi megélhetésünk múlik rajta.



Én ezt nem bírom továb iszonyatosan megromlott a zűlött rokon miatt a férjemmel a kapcsolatunk,pláne most,hogy minden fillér számít,mert munkanélkülire került (még szerencse ,hogy nekem elég jó a fizetésem) és még így is védi a rokont,hogy hát a szüleire nem számíthat ,akkor nyilvánvaló nekünk kel gondoskodnunk róla.


Önhibájából került ilyen helyzetbe,hogy mással eltartatja magát szégyenszemre,undorítónak tartom az ilyen élősködést egy két gyerekes családfőn,én ezt egy életre nem tudom és nem is akarom felvállalni,még a válás is megfordult a fejemben a napokban,egyre mérgesebb,feszültebb a helyzet köztem és a férjem közt ez miatt.



Én vagyok a házisárkány,vagy valamennyire igazam van ?


2012. febr. 3. 13:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazad van, de én sem tudom, hogy oldanám meg a problémát ..?
2012. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, mivel egyrészt nektek is kell a pénz, másrészt meg a fiú nem akar dolgozni. A férjedtől kérdezd meg, hogy miért jó neki, ha kihasználják a jóindulatát.


És igenis van közöd hozzá, hisz egy család vagytok.

2012. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Tehetetlen dühöt érzek,tudom,hogy nem szabadna ,de nem tudom megértetni a férjemmel,hogy már nem az a kisfiú az unokaöccse akit gyerekkorában vitt minden felé,hogy már felnőtt és saját magának kellene gondoskodnia magáról.

Azt sem bánom,ha a házunkban maradna,csak a számlákat fizetné és ne nekünk keljen bevásárolni neki,mert szegény különben éhen hal.

2012. febr. 3. 13:51
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég léptem volna!!!Én az ilyen helyzeteket gyorsan szeretem letisztázni!!Ne engedj a férjednek,ill.a rokonnak!!!Mert annak nem jó vége lesz.
2012. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olyan helyzetbe került a férjed, hogy melyik ujját harapja:

Ha az unokaöccsén segít téged bánt meg, ha neked akkor az unokaöccs lesz szarban.

Írd le: A Család bevétele, -rezsi, hitel, autó tankolás, kajapénz.

Mellé írd le azt is, hogy az unokaöccs mennyibe kerül.

Utána kérdezd meg, melyik kiadást húzzátok le a listáról: ne fizessünk gázt? Kikapcsolják? Ne fizessük a hitelt? Jelzálog lesz a házon. Ne együnk? Te mondod meg a gyerekeknek, miért.

2012. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van, nehéz a helyzet, bár mindkettőtöket meg lehet érteni. Lehet ha egy darabig nem kapna támogatást tőletek, észhez térne.
2012. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"A férjedtől kérdezd meg, hogy miért jó neki, ha kihasználják a jóindulatát. "


Ő nem érzi ezt kihasználásnak,hanem sajnálgatja a rokont,hogy szegénykén segíteni kell.

Még most is,hogy a férjem munkanélküli lett kész az utolsó fillérjét is odaadni,nehogy már az eddig felépített imidzse sérüljön,miszerint ő a jóságos,nagyszerű nagybácsi.


Állandóan megy a cirkusz emiatt,mert én nem állom meg,hogy ezt ráhagyjam.


Még az a szerencse ,hogy én jól keresek,mert a férjem jelen pillanatban úgy képzeli,hogy többel támogatja az unokaöccsét mint amennyit hazaad nekem a kevéske bevételéből.


Én ezt egy életre nem akarom bevállalni,hogy jópofát vágjak ehez,viszont két gyerekünk van.


Soha nem fog ez a fiatalember rendesen dolgozni,mindig másra fog szorulni ,a szülei nyugodtan élik az életüket mondván nekik nincsenek anyagijaik a fiúk eltartására,magunkhoz sem engedik ,mert tudják ,akkor onnan többé nem menne el.

2012. febr. 3. 13:58
 8/32 A kérdező kommentje:

"bár mindkettőtöket meg lehet érteni. Lehet ha egy darabig nem kapna támogatást tőletek, észhez térne."


Lehet ,hogy én egy nagyon rossz ember vagyok,de én ezt nem tudom és nem is akarom megérteni ,elég ideig hitegetett a férjem,hogy még csak egy-két hónap és elmegy a házból és nem kell nekünk eltartani..

Igen pont az kéne neki amit írsz,hogy rádöbbenjen,hogy vagy elmegy dolgozni,vagy annyi neki ,éhenhal,megfagy stb ...



Ha ezen vitázunk sosem jutunk semmire,mert a férjem nem akar ebből engedni,azt mondta,hogy ez nekünk kötelességünk,mert a fiunka hiába vannak szülei azok nem foglalkoznak vele egyáltalán.

2012. febr. 3. 14:02
 9/32 A kérdező kommentje:

"Ha az unokaöccsén segít téged bánt meg, ha neked akkor az unokaöccs lesz szarban"


A családja mi vagyunk,az unokaöccse pedig fenőtt,munkaképes,engem nem érdekel már az unokaöccs amikor nekem a saját gyerekeimet is el kell tartanom,a házunk számláit fizetni kell stb.

2012. febr. 3. 14:05
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
milyen hosszú ideje lakik ott?
2012. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!