Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Nekünk is jár a...

Mi a teendőm? Nekünk is jár a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 hónapos a kislányom,az apjával nem élünk együtt,ő egy 2 hónapig tartó kapcsolatból született(de nem bánom).A gond,hogy hogy az apa nem hajlandó elismerni hogy ővé a kicsi.Eddig vártam,most be perelem.Ugye köteles megjeleni a tárgyalásol,és az apasági vizsgálaton is?
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem fogom perelni,mert tény és való/tudom nem fog a lányával törődni sosem.Így felesleges az egész hercehurca.Majd lesz valaki aki tényleg szeretni fog minket,bár nem vér szerinti apja lesz a kislányomnak,de attól még tekintheti apának a kicsikém majd.
2012. jan. 26. 09:26
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


17 évesen teherbe estem a barátomtól,aki 16 éves volt.nagyon gyerekek voltunk.18 éves koromban megszületett az én gyönyörű kislányom,de már nem voltunk együtt az apjával,de azért még tartottuk a kapcsolatot.A szülés alatt is bent volt velem.Aztán elkezdődtek a mindennapok,nekem az éjszakázás,babázás szoptatás,neki a suli.Egyre kevesebbet járt már hozzánk,és egyre többet veszekedtünk,bántott hogy az ő szülei egyszer nézték csak meg a 3 hónap alatt a babát,és hogy még egy csomag törlőkendőt sem akartak venni az unokáiknak.És hangsúlyozom,sosem kértem tőlük semmit,sem a lányom apjától,még egy csomag pelenkát sem.Szerencsére a szüleim nagyon jól kezelték ezt a helyzetet és támogattak engem és az unokájukat.4 hónapos volt a kislányom amikor találkoztam a férjemmel.Nagyon tartott tőlem,mivel fiatal voltam(én 18 ő 27,és ráadásul még gyerekem is volt.egymásba szerettünk,és megismerkedett a kislányommal.másfél hónap alatt összeköltöztünk.Reggel felkelt elment dolgozni,és délután hazajött Hozzánk!Aztán egy két hónap múlva észrevettem,persze csak lesve,hogy amikor nem voltam velük a szobában titkon mondogatta neki,hogy mond APA!Ezt olyan jó volt hallani,hogy ott egy férfi akit szeretek tiszta szívemből,és ott a lányom akiért meghalnék,és az a férfi a magáénak érzi.Msáfél éves volt a kislányunk amikor a nevére vette.És ennek már 11 éve.Azóta összeházasodtunk,és mégszületett két gyönyörű gyermekünk.A kislányunk úgy tudja ő a vérbeli apukája.Megegyeztünk sok-sok évvel az igazi apjával,hogy soha ne keresse,ennek fejében én nem kérek tőle semmit.Mivel azt tudnod kell hogyha perre viszed láthatási joga lesz,és az a pár ezer forint amit ő neked havonta adni fog,persze ha egyáltalán adna,nem éri meg hogy egy-két napra olyan ember kezébe add a gyereked aki nem is akarta őt.


Az apasági vizsgálat nem olcsó dolog,és mindig a kezdeményező fél állja a procedúrát.Szerintem hagyd a fenébe.Hidd el azért mert gyermekes anyuka vagy,nem vagy boldogtalanságra ítélve.Én sem hittem volna,hogy ilyen szépen fog alakulni minden de hála az égne így lett.Téged is vár valaki valahol,aki imádni fogja a gyermekedet.

2012. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:

Szia!


jaj de szép amit írtál! :)remélem én is így fogok találni egy ilyen jó embert.:)

Nem viszem perre,így esélye lesz a kislányomnak egy szerető "apa" mellett felnőni,és nem kell azon aggódnom,hogy vajon mit tesz vele az apja ha elviszi,vigyáz e rá rendesen.

2012. febr. 5. 11:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!