Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elválni mi a teendőm?

Szeretnék elválni mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk, aki nálam marad, mindenben megegyeztünk, az anyagiakat illetőleg is. Van házassági szerződésünk is, hitelek is. De mindenben megegyeztünk a férjemmel. Hol kezdjem el az ügyintézést? Mi ennek a hivatalos menete és mennyi ideig tart egy ilyen úgymond "egyszerű" válási procedúra?
2012. jan. 8. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Fel kell keresni egy ügyvédet, ő majd segít beadni a válókeresetet, és akkor lesz egy békítő tárgyalás, ahol majd elmondjátok h a döntést nem kívánjátok megváltoztatni, és akkor majd lesz még egy tárgyalás ahol kimondják a válást.

Anyuéknál ez volt.

3 hónap volt ez a procedúra.

Valamikor ősz végén lett elindítva, és januárba már költözött is el apu.

2012. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Esetleg költség ügyileg ez mennyibe került? Nagyjából persze mert ez mindíg függ az ügyvédi díj nagyságától is.
2012. jan. 8. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyuék 4 éve váltak el.

A költségek szerintem nőttek, ebbe nem tudok hiteles információt szolgáltatni

2012. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 8. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül ügyvéd, aki beadja a keresetet.

Az sok pénz, akár száz ezer is.

Keresni kell egy ügyvédet, aki megírja a szerződés, hogy később ne merüljenek fel gondok.(2 tanú, nyomtatott verzió)

A felperes íratja meg és adja be a bíróságra, kitűznek 1 időpontot amikor majd el kell mennetek, kérdezgetnek dolgokat, és kimondják a válást.

Ez spórolás szempontjából igen előnyös.

2012. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tök felesleges az ügyvéd, ha mindenben megegyeztek. Csak pénzkidobás.


Lakóhely szerinti illetékes bíróságon elindítod a procedúrát, aztán majd beindul a gépezet.

2012. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Ilyesmire gondoltam én is csak nem tudtam hogy is fogjak hozzá. Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 8. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Lakóhely szerinti illetékes bíróság honlapján megnézed, mikor van nyilvános panasznap (heti 1 nap), ekkor bemész (bementek), elmondod mit szeretnétek, miben egyeztetek meg, ezt szépen hivatalosan (és ingyenesen) leírják nektek, egyúttal beadásra is kerül a bíróságra.
2012. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kihagyom az ügyvédet!
2012. jan. 9. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!