Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Nekünk is jár a...

Mi a teendőm? Nekünk is jár a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 hónapos a kislányom,az apjával nem élünk együtt,ő egy 2 hónapig tartó kapcsolatból született(de nem bánom).A gond,hogy hogy az apa nem hajlandó elismerni hogy ővé a kicsi.Eddig vártam,most be perelem.Ugye köteles megjeleni a tárgyalásol,és az apasági vizsgálaton is?
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
53%
Mint mondtam, ebben kételkedem, valaki linkelt itt valamit, addig én is így tudtam.
2012. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
72%
Azt én is olvastam, végül is nem írta le részletesen. Valami olyan volt, hogy a nő azt mondta gyógyszert szed, ezt bevallotta a bíróságon is, pedig nem szedett, úgy lett terhes. De hiába írta ügyvéd, akkor sem hiszem, minden gyereknek joga van apához, csak akkor nincs gyerektartás, ha spermabankból van a gyerek. Az olyan biológiai apát nem kötelezhetik fizetésre, mindenki mást igen.
2012. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

egy másik topikból "rángattak ide" :D

Ügyvéd vagyok,

Jár a gyermektartás, amennyiben a per során bizonyítod, hogy a megnevezett férfi a gyermek apja.

Alperes (exed) megjelenhet maga vagy ügyvéd által kell képviseltetnie magát a tárgyaláson.

Apasági vizsgálat többszázezer forint, a vesztes fél fizeti, ergo csak akkor pereld erre ha biztos vagy benne, hogy ő az apja (nem kell fújolni, ez hasznos jogi tanács).

Először egy apaság megállapítása iránti keresetet nyújtasz be, majd ennek folyományaként a gyermektartás megállapítása iránti keresetet. Konkrét kérdés van e még?

2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
60%

most olvastam a kommenteket, minő véletlen, én voltam az az ügyvéd is, aki anno írta, hogy volt egy olyan esete, ahol a nő azt állította, hogy védekezik, közben meg teherbe akart esni

:D

Kicsi a világ.

Na ebben az esetben bizonyították, hogy a nő rosszindulatú volt, de a férfi úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható (azaz azért nem húzott gumit, mert a nő azt állította védekezik), így a bíróság bár megállapította az apa kilétét, gyermektartás fizetésére nem kötelezte az apát. Magyarán azért, mert a nő átb@szta

2012. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
67%

Én rángattam ide :D Arra válaszolj, amin mi vitázunk, hogy létezik-e olyan, amit írtak a másik kérdésben, hogy ha átveréssel esik valaki teherbe, akkor kötelezhető-e bármire a biológiai apa. Mert ott elvileg azt írták, hogy nem.

Egyébként jól mondja az egyik válaszoló, tényleg az a kérdés volt az, de nem találom már.

2012. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
55%
Na, igen, erre akartam kilyukadni. Köszi!
2012. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
82%

Mint írtam már, anno egy másik gyk-s kérdésben én írtam erről a jogesetről.

Ez az én ügyem volt az életben. Na a sok anyuka kapaszkodjon, az apát védtem, (nő és anya vagyok)


Az volt, hogy jártak, szexeltek, terhes lett a nő, perelte a férfit. A kapcsolat alatt a nő gyógyszerrel védekezett, ezért a férfi nem védekezett. A per során bizonyítottuk, hogy a férfi jóhiszemű volt, nem akart gyereket és azért nem tett semmit ennek elkerülése érdekében, mert állítólag a párja (később bizonyítható módon) tett. Ilyenkor a férfi nem vonható felelősségre. Hiszen közös felelősség a védekezés és ha a nő állítólag szed gyógyszer, a férfinek az általános közvélekedés szerint kapcsolatban nem kell még pluszban óvszert húznia. Ez olyan, mintha férfin lenne óvszer, de a elvárná még a nőtől, hogy gyógyszert is szedjen mellé, vagy használjon pesszáriumot pl. A mai bírói gyakorlat az egy fajta elismert védekezést teljes értékű védekezésnek fogja fel (nem kell kombinálni pl óvszer+bogyó), és ha emellett bizonyítható a másik fél rosszhiszeműsége, mentesíti jelen esetben az apát a gyermektartás fizetési kötelezettség alól.

2012. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Ügyvédnő! Köszönöm, hogy ilyen emberközelivé tetted a jogászok világát. Tudod, tipikus: jé, az ügyvéd is emberből van! Legyen szép a napod! :)
2012. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
76%

18 as, aranyos vagy, jól esett, köszönöm.

Neked is szép napot

(bocs az offért)

2012. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Nem gyógyszer mellett lettem terhes,nagyon jól tudta,hogy nem szedek semmit sem,ő vállalta azt hogy megszakításos módszerrel védekezünk,amit ő akart így.Én az óvszer mellett voltam.Attól még nem vagyok szemét,hogy nem mentem abortuszra,én úgy gondolom,és mivel így védekeztünk,ez ugyanúgy az ő felelőssége is!Bár szerintem egy gyerekért minden esetben mind a két fél felelős.

Az ügyvédnőnek köszönöm a válaszokat.

Sértegető kommenteket pedig azonnal törlöm,nem is értem hogy jöttök ehhez.

2012. jan. 19. 18:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!