Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Nekünk is jár a...

Mi a teendőm? Nekünk is jár a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 hónapos a kislányom,az apjával nem élünk együtt,ő egy 2 hónapig tartó kapcsolatból született(de nem bánom).A gond,hogy hogy az apa nem hajlandó elismerni hogy ővé a kicsi.Eddig vártam,most be perelem.Ugye köteles megjeleni a tárgyalásol,és az apasági vizsgálaton is?
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
73%

Hát, akkor azt hiszem várható volt a viselkedése.

Sajnálom :(

2012. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
Ja amikor a kicsi 1 hónapos volt,egyszer találkoztam vele személyesen,de a kicsi nélkül,én mentem el hozzá,mert így beszéltük meg,hogy ott tudunk beszélni.De a gyerekről nem sokat lehet vele beszélni.
2012. jan. 19. 20:07
 33/53 anonim ***** válasza:
56%
szerencsétlen gyerek, nincs elég baja is és még Roxánának nevezed el... ehh... azt hiszem mindent értek.
2012. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
40%
Lehet lepontozni, de apuka elég egyértelműen közölte veled, hogy nem szeretné a gyereket, tehát magadnak vállaltad. Ki miben mennyire hibás, az már tök mindegy. A kislányod megszületett, mert TE akartad. Ami szép és nemes cselekedet, stb. de ezzel együtt kvázi vállaltad, hogy magadnak szülöd meg. Nem igazán értem, hogy ezek után miért akarod kitaposni apukából a gyerektartást.
2012. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsóban van némi igazság, bár tény és való, hogy mindketten felelősek a gyerekért, de a szülésről a kérdező egyedül döntött, viszont a költségeket már ketten szeretné.

Nekem is iszonyú inkorrektnek hangzik, de a törvények ez esetben nem apát és anyát, hanem gyereket védenek, ezért fog járni a gyereknek a gyerektartás.

2012. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát,aki próbált kulturáltan írni.

Végül átgondoltam a dolgot,és az utolsó két írónak végül is igaza van.Egyedül vállaltam a kislányomat,és attól,hogy az apa fizetne neki gyerektartást,még ugyan úgy nem lesz az apja,hiszen törődni nem fog vele.

Azt hiszem hagyom és minden kapcsolatot megszakítok a kislányom apukájával.Ez így lesz jó.Én nem akarok hasznot húzni a gyerekemből,nem vagyok olyan,csak szerettem volna ha kicsi lányom ismerhetné az édesapját.

2012. jan. 20. 18:38
 37/53 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a gyerek családi jogállását rendezni kellene. Kitalált apa annyira nem jó ötlet, szerintem. Én a helyedben beszélnék az apával és elmondanám neki, hogy annak ellenére, hogy egyedül döntöttem és vállaltam ezt a gyereket, mégiscsak kettőnké. Szeretnéd, ha az apa neve rovatba a valódi édesapja neve kerülne, nem egy idegené. Gondolja végig, mert ez egy fontos kérdés, ami 3 ember életét befolyásolja.
2012. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam.De erre sem hajlandó,főként ezért akartam bizonyítani ő az apa,mert a kitalált apa olyan izé.Nem a tartásdíj érdekel annyira.Bár a kérdést erre tettem fel,de az nem számít ha nem füzet,csak ismerné el a kislányt.
2012. jan. 20. 19:40
 39/53 anonim ***** válasza:

És ha ezt felajánlanád neki?

Mármint hogy lemondasz a tartásdíjról, csak ne csesszen már ki ezzel a kislánnyal és vegye a nevére.

2012. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

"És ha ezt felajánlanád neki?

Mármint hogy lemondasz a tartásdíjról, csak ne csesszen már ki ezzel a kislánnyal és vegye a nevére."


Ezt hiába akarná a kérdezö, az apa meg joggal nem hinné le, mert ha elismerte a gyereket, akkortól kezdve bármikor meggondolhatja az anya és mégis kér gyerektartást, at apa pedig köteles fizetni. Igaz, hogy a kérdezö MOST úgy gondolja, hogy megtudja oldani egyedül is de nem biztos, hogy 5-10-15 év múlva is igy látja, söt majdnem biztos, hogy rájön, hogy egyedül nem megy.

2012. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!