Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Nekünk is jár a...

Mi a teendőm? Nekünk is jár a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 hónapos a kislányom,az apjával nem élünk együtt,ő egy 2 hónapig tartó kapcsolatból született(de nem bánom).A gond,hogy hogy az apa nem hajlandó elismerni hogy ővé a kicsi.Eddig vártam,most be perelem.Ugye köteles megjeleni a tárgyalásol,és az apasági vizsgálaton is?
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Illetve nem törlöm,mert nem tudom,de nem kérek ítélkező sorokat.
2012. jan. 19. 18:50
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

Na de könyörgöm. Nem nagyon lehettél az óvszer mellett, ha mégis megengedted a megszakítást. Sokkal rosszabb dolog is történhetett volna veled, mint a nem kívánt terhesség, például szifilisz, HIV. Senkire sincs ráírva, ha HIV fertőzött. A srácra ugyanez vonatkozik.

Először egyébként gyerekelhelyezést kell kérni, utána a gyerektartást, de feltételezem nem szeretné maga mellett tudni a gyereket.

2012. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Nekem nincs miért félnem a pertől,és a vizsgálatól sem.Tudom ő az édesapja a kicsikémnek.
2012. jan. 19. 18:52
 24/53 A kérdező kommentje:
Így van nem szeretné nevelni,és nincs is olyan helyzet,hogy elvegyék tőlem a kislányt.
2012. jan. 19. 18:53
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát a pertől nem is hiszem, ha nem tart igényt a gyerekre, akkor egyértelmű, hogy nem akarja azt sem, hogy nála legyen elhelyezve.

Ha igényt tartana rá, az már egy másabb helyzet lenne.

Azért én megpróbálnám valahogy elérni, hogy megkedvelje a gyerekét, vagy ha ez nagyon nem megy, valahogy apaképet biztosítani számára.

A barátnőmnek nem volt. Hát, hadd ne mondjam mennyire nem irigylem azt a lányt. :(

Szóval kívánom neked a legjobbakat, vagy a gyerek apjával, vagy a könnyű párkeresés terén, hogy teljes családod legyen :)

2012. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Hidd el,én megpróbáltam per nélkül megoldani a dolgot.Kértem látogassa meg a kislányát,írja alá az apaságinyílatkozatott,de nem hajlandó rá.

Mailban tartjuk a kapcsolatot,de a kicsiről soha semmit nem kérdez.Én még úgy ahogy "érdeklem".De a gyerek sajnos nem.

2012. jan. 19. 19:07
 27/53 anonim ***** válasza:
Ja akkor téged szeret még, csak a gyereket nem?
2012. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

Végül is igen.De én úgy gondolom,hogy ez már nem szeretett,hiszen,ha tényleg szeretne ezt nem csinálta volna meg velem.Oké,nem volt tervezve,de ilyen védekezés mellett kizárva sem,én ezt így gondolom.

Nem kértem hogy nevelje,de legalább próbálja meg szeretni,hátha sikerül.A kislányom amúgy nagyon hasonlít ő rá.

2012. jan. 19. 19:13
 29/53 anonim ***** válasza:

A szeretetet nem lehet kierőszakolni :( Talán idővel megszereti, ha majd beszél a gyerek, szóval az alapellátáson kívül lehet vele kezdeni valamit, ami nem gügyögés.

Bízom a legjobbakban.

Tudott egyébként a terhességedről?

2012. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
Igen!Amikor 10 hetes terhes voltam találkoztunk és megmutatam neki az orvosi papírt és az ultrahangos felvételt is.Azt mondta,hogy szerinte vetessem el,ha megtartom akkor nélküle kell felnevelnem majd.De akkor is állította,hogy már ő pedig szeret.Amikor megszülettet Roxána,felhívtam és elmondtam neki hogy megtartottam és kislány lett.Utána kb 3 hónapig napi szinten beszéltünk telefonon,néha-néha még a kicsiről is kérdezett.Aztán egyszer csak már nem hívott.Jó 2 hónapig semmit nem tudtam róla,azóta mailban tarjuk a kapcsolatot.
2012. jan. 19. 20:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!