Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Nekünk is jár a...

Mi a teendőm? Nekünk is jár a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 hónapos a kislányom,az apjával nem élünk együtt,ő egy 2 hónapig tartó kapcsolatból született(de nem bánom).A gond,hogy hogy az apa nem hajlandó elismerni hogy ővé a kicsi.Eddig vártam,most be perelem.Ugye köteles megjeleni a tárgyalásol,és az apasági vizsgálaton is?
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelenik meg, akkor megbütetik. Ha bizonyitható, hogy az övé a gyerek (egyrészt tanuk, hogy párként voltatok a fogamzás idöszakában, másrészt apasági vizsgálattal), akkor köteles gyerektartást fizetni.

De ha csak te akartad csak a gyereket és akarattal lettél "véletlen" terhes, akkor az a részedröl elég szemétség.

2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles megjelenni, de beidéztethetik, akkor viszont sokba kerül, ha nem megy.

Az apasági vizsgálatról és magáról a perről annyit tudni kell, hogy többszázezer forint lehet és a vesztes fél fizeti. Ha "véletlen" nem ő az apuka, akkor te leszel a vesztes fél -és elnézést is kérek azonnal a sértésért, de gondoltam jobb, ha tudod.

Ha beperelted és a vizsgálat megállapította-vagy ő elismerte önként a gyereket- akkor viszont pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked. Láthatás, de még az is lehet, hogy nála helyezik el.

2012. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ennek az erkölcsi megítéléséről lehetne vitatkozni bőven. Majd ha rákezdtek, akkor beszállok, de nem indítok vitát.


Köteles megjelenni, de tudtommal létezik olyan is, hogy amennyiben a tudtán kívül lettél terhes és őt átverve történt a dolog és ez bizonyítható, akkor őt nem terhelik az apai kötelességek. Biztos ugyan ebben nem vagyok, itt olvastam, amikor írta valaki, jogi idézettel indokolva.

2012. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%
Erkölcsi megítélés... Nincs ezen mit ítélkezni. Ha a pasi nem akar gyereket, védekezzen. Ha "megcsinálta", vállaljon érte felelősséget. Ennyi. Én nőként -sőt, anyaként- így vélekedem.
2012. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
68%

Te. Én nem :) És ha amit fentebb írtam igaz, mármint a jogos dolog, akkor elvileg mások sem.

Kár, hogy nem tudom a linket, megnézném és akkor nem csak találgatni tudnék :(

2012. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
33%

"Erkölcsi megítélés... Nincs ezen mit ítélkezni"


De igen, van. Micsoda szemét lehúzás az, hogy egy kéthónapos kapcsolat után -ami gyakorlatilag az ismerkedős fázis- valaki akarata ellenére nyakába varrnak egy gyereket! Úgy kell annak a nőnek, aki nagy mellénnyel egyedül bevállalta, mert "majd legombolom a pénzt a bepalizott balekról" alapon. Szégyellheti magát, aki ilyen trükkökkel él.

2012. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan már, Boris Becker vajon akarta azt a kislányt? Pedig fizet, mint a katonatiszt. Gondolom ügyvédre is telik neki.

Nekem is van fiam, így is azt mondom, ha bármi módon gyereke lesz, azért felelősséggel tartozik. Gondolkodjon, azért van az agya.

2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
7%
Ja mert az mennyire erkölcsös és felelősségteljes gondolkodás már, ha azt mondta volna, hogy "nem baj, teherbe estem, majd elvetetem, egy gonddal kevesebb"...
2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
76%
A felelősség nem azt jelenti, hogy valaki nem ítéli el az abortuszt.
2012. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
77%

Ja, ha a kérdező abortuszra ment volna, akkor azért teremtenéd le.

Olyan törvény pedig nem létezik, hogy a biológiai apa ne fizessen. Mindegy, hogy átverés volt e, véletlen, vagy szándékosság.

Az ő gyereke, felelősséget kell érte vállalnia. Ennyi.

2012. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!