Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm? Nekünk is jár a...

Mi a teendőm? Nekünk is jár a gyerektartási díj?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 hónapos a kislányom,az apjával nem élünk együtt,ő egy 2 hónapig tartó kapcsolatból született(de nem bánom).A gond,hogy hogy az apa nem hajlandó elismerni hogy ővé a kicsi.Eddig vártam,most be perelem.Ugye köteles megjeleni a tárgyalásol,és az apasági vizsgálaton is?
2012. jan. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Na de ez változtat valamit a helyzeten?

Nem. Akár most is meggondolhatja magát, és bepereli, rábizonyítja az apaságot és ugyanúgy fizetnie kell,mintha elismerte volna. Szóval az ő helyzetében teljesen mindegy szerintem, hogy elismeri-e az apaságot, vagy sem.

Vagy nem így van? Ha nem ismeri el, akkor később sem kötelezhető fizetésre?

2012. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozat nélkül is beperelheti, csak a nyilatkozattal könnyebb-kimarad az apasági teszt rész...
2012. jan. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

Természetesen azon nem változtat, hogy a kérdezö mindenképpen perelheti az apaság miatt.


De a kérdezö nemrég azt irta, hogy neki nem a pénzre lenne szüksége, hanem CSAK arra, hogy ismerje el az apaságot, hogy az ö neve legyen megadva apaként.

Erre irta valaki, hogy ezt mondja meg az apának, hogy NEM AKAR töle pénzt, csak a nevét.

De éppen ez az, amit hiába igérne meg, mert bármikor beperelheti az igéret ellenére is.

Az apa meg most azt gondolja, hogy ha nem simeri el az apaságot, akkor nem is kötelezhetö a fizetésre.

2012. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:
Én már jó párszor kértem,hogy írja alá az apasági nyilatkozatot,és próbálja megismerni a gyerekét,de nem hajlandó rá.Pénzről ilyenkor szó sem eset.Ha én azt mondom neki nem kell a pénz ő tőle,az úgy is fog maradni.De ha alá is írná a nyilatkozatot,biztos vagyok benne,hogy nem törődne a kislányával.Mint mondtam,átgondoltam és ennek semmi értelme! Inkább megszakítok az apával minden kapcsolatot,élje csak az életét!
2012. jan. 21. 08:37
 45/53 anonim ***** válasza:
A kislányod előbb-utóbb úgyis kíváncsi lesz a valódi apjára. Nem most, hanem mikor felnő. Lehet, hogy egyedül neveled fel, lehet, hogy találsz valakit, akit ő apaként szerethet, akkor is tudni szeretné majd, hogy ki az igazi apja. Neked meg fogalmad sem lesz, hogy húsz év elteltével él-e, hal-e. Akármennyit gondolkodom, a vége mindig az, hogy én hivatalossá tenném a dolgot.
2012. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

Igazad van teljes mértékben.

Azt viszont nem tudom hogyan csináljam,hogy oké perelem,hogy bekerüljön az apa nevéhez ő neve.De pénzt nem szeretnék tőle,viszont megfogják ítélni.És hangsúlyozom,nem a tartásdíj a lényeg,ha nem hogy a kislányom megismerhesse az édesapját,majd amikor úgy szeretné.

2012. jan. 21. 11:46
 47/53 anonim ***** válasza:
Na bumm! És akkor mi van, ha megítélik? Legfeljebb nem küldöd rá a végrehajtót, ha mégsem fizeti. Vagy ha annyira nem kell a pénz, rakosgatod a kislányodnak egy számlán. Sose legyen rá szükség, de éppen lehet is. Nem csak a pelenkás korszakból áll ám a pici élete. Észre sem veszed, már a továbbtanuláson gondolkodtok. Vagy mikor lakást szeretne... Az látszik, hogy nem te akarod elcsokizni, de nem látunk a jövőbe.
2012. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Megértem az álláspontod, de én nem perelném be és hagynám a fenébe. Hidd el, a gyereknek lesz később a legrosszabb, ha a nevére veszi, fizeti a kötelezőt, nyögvenyelősen nyilván...és soha jön látogatni, nem kíváncsi rá. Fogsz találni olyat, akivel szeretetben felneveled. Mert nem az az apa aki megcsinálja, hanem aki törődik vele.
2012. jan. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
Nem ítélik meg, ha egyszer nem szerepel a beadványban. Neked egy apaság megállapítása iránti keresetet kell benyújtanod. Abban semmi más nem szerepel, csak az, hogy X.Y.-t megnevezed, mint a gyermeked apját és kéred ennek bizonyítását. Ez után, ha már kiderült hogy ő e az apa, jöhet a gyermekelhelyezés-azzal együtt szokás a tartásdíjat igényelni. Te, mint felperes, mondhatod azt, hogy havi 1000.- forintra tartasz igényt. Azt nem mondhatod, hogy nem kell tartásdíj, mert azt nem fogják engedni, az a gyerek érdekeivel ellentétes
2012. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
A keresetének a 20 %-a, ez meg van határozva... és ez a minimum, ettől lehet kérni bíróságon, hogy több legyen, vagy megegyezni. De az egy külön beadvány, ha utána kéri. Nálunk is így volt a gyermekelhelyezési pernél.
2012. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!