Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet-e bocsátani, ha a...

Meg lehet-e bocsátani, ha a párotok megcsal?

Figyelt kérdés
Gyerekek vannak, 8 éves kapcsolatról van szó, s már a legelején, a terhesség alatt is tudtam, hogy félrelép, azóta pedig folyamatosan. Mentség, ha azt mondom: szeretem? Segítsetek!
2009. máj. 22. 11:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet bocsájtani természetesen.

de minek vele lenni? Biztos hogy nem szeret, akkor hogy csalna meg? Én soha nem csalnám meg a szerelmemet. Te tettél eg yigéretet, betartottad. Ő meg nem. Ő szerződést rugott fel. Helyette te nem tudsz jó lenni, az ő igéretét nem tudod te megtartani. Ha valóban betegnek gondolod, kérj segítséget. Rokonok, orvos, családsegítő pszichológus.

Nagy felelőtlenség a gyerekeiddel szemben, hogy arra kényszeríted, hogy ilyen családban éljenek! Arra nem tettél igéretet, hogy őket hogyan fogod nevelni?(hitben, szeretetben) Most előbb azt tartsd be!

Szabadulj meg ettől az embertől! Vagy nagyon gyórsan gyógyíttasd meg. De addig ne rontsa ott a levegőt. Nem kell elválni, javuljon meg s visszajön. A fertőző májgyulladásost se otthon tartjuk, nem?

És nem mentség! A gyerekedet szeresd! Bocs ha keménynek tünök, de légy te is az!

A páromat egy ilyen anya tette majdnem tönkre, aki nem mert lépni s felnevelte a gyerekeit egy rossz apa mellett rossz házasságban.

Egy gyerek meghalt, egy kábszeres lett, a párom nem tudom hogy lett ilyen szerencsés, viszonylag normális. De ha leejtek egy fedőt, ösztönösen ugrik. 10 éve nem járt otthon.

2009. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

11:43-as vagyok


Igen, engem is ezzel zsarolt a férjem nagyon sokáig -"Amit Isten egybekötött..."-, de aztán döntenem kellett. Vagy tönkre megyünk mi is (kislányom akkor volt 4 éves és volt, hogy félelmében bepisilt) vagy lépek. A Jóisten nem kívánja ártatlan gyerekek szenvedését. Hosszú évekbe telt, amíg újból mosolygós lett a lányom.


Arra is elszántam magam, hogy a pápától kérem a házasságunk érvénytelenítését, mert indokom lett volna bőven. Nem lett rá szükség, de ezt most nem részletezem.


Ha a gyerekeket nézed, nem, nem megbocsátható.


Erőt és bátorságot kívánok neked!

2009. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, csak én vagyok ekkora ökör. Pedig alapjáraton nem vagyok hülye, több diplomám van, de úgy látszik, az élet iskoláját még nem jártam ki.
2009. máj. 22. 12:01
 24/65 anonim ***** válasza:
86%

én már az első megcsalást mai kiderül azt nem bocsájtanám meg, mert akkor elbízza magát, és kai egyszer megcsal az többször is, már nem bíznék benne, és egy kapcsolat alapja a bizalom, utálom ha hülyének néznek, és ha úgy él veled, hogy közbe mással van, akkor ki is használ táged. A gyerekeknek nem jó egy rossz házastársi viszony, inkább lépj, minthogy az ő bőrük menjen a vásárra, hiába fáj és szereted, nem hinném hogy egy esély megváltoztatná. Ne légy naív.

Inkább egyedül vagyok még gyerekekkel is, mnithogy kígyót melengessek a keblemre. Nincs magyarázat egy megcsalásra, én is kívánom a szexet, de ha ott ap árom és őt választottam, akkor vele csinálom nem mással, ha meg mást szeretnék, akkor össze sej önnék vele, vagy pedig megmondanám neki öszintén.

Nem tudom neki hogy esne, ha te csalnád meg, a nő már egyből ribi, de a pasik azok megengedhetik maguknak mi?

Keresnék egy olyan embert, aki tisztel téged és hűen szeret.

2009. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:
Annyira drágák vagytok! Tényleg! Muszáj lesz felállnom. El fogom adni a lakást, s veszek egyet a szülővárosomban. Keresek ott iskolát. Meg fogom oldani. S talán egyszer még szerető családom is lesz. Csak attól rettegek, nehogy pert indítson a gyerekekért...
2009. máj. 22. 12:06
 26/65 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen problema az az, hogy te felsz a ferjedtol.

Magyarorszagon pedig sajnos a csaladon beluli eroszakot nem veszik komolyan.

Felhivod a rendorseget, es talan ki sem mennek.

A valaszuk az, hogy valjal el!

Most jarjal utana csaladsegito szolgalatnal, gyamhatosagnal, rendorsegnel, hogy mit tegyel, hova menjel, mit kell intezned ahhoz, hogy megszabaduljatok ettol az alaktol ugy, hogy ne bantalmazzon bennetket.

A birosagra add be a valast, de kerjel segitseget hozza!

Ne a baratnoidtol, hanem hatosagoktol.

Ne dugd homokba a fejedet.

Ne tedd tonkre a gyerekek eletet!!!!!!!! A gyerekekert felelos vagy! Nem sajnalod oket????

Mentsd magadat es mentsd a gyerekeket ettol az allattol meg!

Nincs bocsanat, nincs mentseg, semmi nincs. A parod egy allat, normalis ember ilyet nem csinal.

Kerjel segitseget, es ne feljel!!!

Gondold azt, hogy mindegy hogy mi lesz, hogyan tortenik, en most elmegyek a gyamugyre, a csaladsegitohoz, a rendorsegre, a birosagra, es megcsinalom amit akarom, es vegig csinalom, es kibirom, es nem felek, mindegy mi lesz, el kell valnom. Nyugalomra van szuksegunk.

Ha ebben a kornyezetben kell a gyerekeknek felnoniuk, akkor kesobb nagyon mergesek lesznek rad, ezt ne felejtsd el!

Idegileg, lelkileg mindenki tonkre megy az idiota parodtol.

2009. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
Indítson nyugodtam!! Neked van lakásod el tudod látni a gyermeket ő meg egy agresszív "beteg" ember aki veszélyes a családra nézve. Erről ennyit!!!!
2009. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te tényleg hülye vagy! "mert tűrnöm kell"

Ezt hogy érted, mégis? Ha tönkre akarod tenni a magad életét, legalább a gyerekeidet mentsd ki onnan!

És nagy bűn, hogy eddig ott tartottaD ŐKET.

vALLÁSOS VAGY? aZ EGYHÁZ BIZTOS TUD SEGÍTENI. aKÁR ODAKÜLD PÁR IZMOS ATYAFIT.

Bocs csak véletlen nagybetű. Még ha átmenetileg el is költözöl, a ház attól a tiéd. Írj listát az értékekről!

Magadnek is kéne gyorsan egy pszichológus, hogy segítsen rájönni, miért kényszeríted magad ilyen helyzetbe.

1. Családsegítő(ez ad pszichológust is, sztem a gyereknek is kéne)

2. Paphoz, komnkrét segítségért, egyházközséghaz támogatásért.

3.a barátnőidnek van bátyja, barátja, apja-segít

4. Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)Ezt hívd fel

[link]

5. Térj megedhoz! A viselkedésedet semmi sem menti. Teremts emberi körülményeket a gyerekeknek. És magadnak is.Az Úrjézus meg fogja érteni. Nem azért halt meg érted, hogy mosogatórongy legyél, hanem erős asszony!

Pláne diplomákkal! Anyám!

2009. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:
JÓ kemények vagytok, de azt hiszem, ez kell most nekem! Igaz, ha másért nem, a gyerekek miatt. Tudjátok, mennyi önbizalmat adott ez a sok segítség?! Talán nektek fel se tűnt... de nekem rengeteget jelent!
2009. máj. 22. 12:11
 30/65 anonim ***** válasza:
100%

a vallásod megcáfolná önmagát, ha a férjeddel maradnál és téged is összetörne, megverne. Biztos hogy isten nem támogatja a családon belüli erőszakot. Rosszúl választottál, vagy most mutatta meg a foga fehérjét, vagy csak megváltozott az idők során, aki egyszer rossz lesz, abból ritkán változik meg jó emberré. Mivan ha te már nem fogod tudni nevelni a gyerekeket, mert annyira bántalmaz ap árod, esetleg ő sem nevelheti, mert agresszív és elveszik tőletek a gyerekeket?

Szerintem most ne a megbocsáktáson, a házasságotok rendbehozatalán gondolkozz, hanem a gyerekek érdekein.

Nem a te feladatod rendbehozni a házasságot, hanem a férjedé, mert ő rontotta el, és még annyi sem volt benne, hogy őszinte legyen és bocsánatot kérjen, sőt talán még büszke is a tettére, és évek óta csal, meg ő az akinek még feljebb áll akkor miről beszélünk?

Ez mazoizmus ha vele maradsz, a rendőrség meg okkal mondja zat neked, hogy te hibáztál, mikor nem jelentetted fel azonnal, vagy nem váltál el tőle.

Egy házasságot mnidkét félnek akarni kell, de ahoz hogy ne működjön elég ha az egyik nem akarja, ha szeretne téged ezt nem tenné veled, márpedig ha nem szeret akkor mér ne lenne benne a válásba, max anyagi okok miatt. az már az ő gondja, ő szúrta el. neked áldás lesz ha inkább egyedül maradsz. ha nem cszánod rá magad, akkor sajnálom, részvétem.

az iylen emebreket elmegyógy intézetbe kéne záratni. gondolod a haverjai hagynák hogy megtámadjon téged, mikor látnák h neked esik, ennyire nagy haverok lennének, hogy még őt védenék meg támogatnák, ha látnák mit művel egy törékeny nővel, egy anyával?

neki ciki, de neked megalázó

2009. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!