Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítás 13 év után?

Szakítás 13 év után?

Figyelt kérdés
Ma kölcsönösen szakítottunk a társammal 13 év után. Szeretjük még mindig egymást, de már menthetetlen volt a kapcsolatunk. Békében váltunk el egymástól, de ahogy becsuktam mögötte az ajtót, a kutyámat átölelve sírtam, és most is azt teszem, mialatt írok nektek. Soha többet nem fog jönni, soha többet nem fogunk beszélni. Én ennyi év után többet szerettem volna ettől a kapcsolattól, ő viszont nem. Az eszére hallgatott, és elment, mert azt mondta ő ennél többet nem ígérhet nekem. Még nem fogtam fel azt ami történt, még nem akarom véglegesnek érezni, pedig ez az lesz. Végleges. Tudom hogy ez volt a helyes döntés, de leírhatatlanul fáj, és még elfojtom magamban a kínt, de nem tudom, meddig leszek képes rá. Hogyan könnyítsem meg a rám váró napokat, a Szilvesztert, amit már nem együtt fogunk tölteni? Ne haragudjatok rám, de muszáj volt megosztanom a fájdalmam.
2011. dec. 29. 15:10
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Én úgy akarom, hogy soha többet ne emlékezzek rá. Tudom ez lehetetlen, de ezt szeretném. Mintha nem is létezett volna ez a 13 év. Ami nem volt, az nem is fájhat...
2011. dec. 29. 15:31
 12/37 anonim ***** válasza:

15,28 újra

Közben jöttek válaszok. Nem hiszem, hogy neked szilveszterezni kéne, és magadra eröltetni vidámságot, mert úgysem tudnád őszintén jól érezni magad.

Szerintem a megjátszott jókedv még rosszabb, mint az otthon sírás. A sírás őszinte, a megjátszás meg nem. Miért hazudnál magadnak és másoknak?


Anyukádnak viszont igaza van a versekkel kapcsolatban. Jó, hogy nem égetted el őket. Az emékek elől nem szabad menekülni, hanem meg kell tanulni együtt élni velük. Majdnem a fél életedet ezzel a férfival élted le, nem tudod kiírtani magadból. Általa is váltál olyanná, amilyen vagy. A múltad része, és az is marad. Csak tudni kell, hogy ő a múlt - más pedig majd lesz a jövő.


Ha tudsz verset írni, a csalódást, a fájdalmat, a bánatot használd alkotásra. Ki tudja, lehet, hogy ezeket a verseket is ki fogják adni.


30 vagy, én 35. 31 évesen ismertem meg a férjemet, és nem bánom, hogy ennyi időt kellett várnom rá. :) Neki volt egy 11 éves kapcsolata, és nem nősült meg. Mi 2 év után összeházasodtunk. :)

Sokkal jobb, hogy most léptél ki ebből a kapcsolatból, mert most még időben vagy. 35-40 évesen átélni ugyanezt - sokkal reménytelenebb lenne.

2011. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
És ami még mérhetetlenül fáj, hogy ma még utoljára le akart feküdni velem. Én nem akartam, és annyira megalázó hogy azt akarta. Én szégyenlem magam emiatt is.
2011. dec. 29. 15:41
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

Ne, haragudj, térj már észhez.

Kitörölnéd a 13 évet?

Nem érdekesek a miértek?

Akkor idejössz nyafogni, de nem válaszolsz a kérdésekre?

Ha kitörölnéd a 13 évet, újra 17 éves kis fruska lennél. Bár ahogy olvasom, visszaestél arra a szintre.

Te 30 éves?

2011. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Voltál már úgy az életben hogy valami annyira fájt hogy kitörölted volna az életedből? Ha a miérteken siránkoznék, pontosan akkor esnék vissza a 17 éves kori szintemre. A miértek a múlt, a tény pedig a jelen helyzet.
2011. dec. 29. 15:51
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kemény, de őszinte leszek. Bárhogy is nézzük, tizenhárom évet - köztük a legszebbeket - elvette tőled. Harminc évesen újra kell kezdened az életedet és most már kettessével kell szedned a lépcsőfokokat, ha fel akarsz érni az emeletre. El kell felejtened! Tudom, hogy nagyon nehéz, mégsincs más megoldás. Ha folytatódna netán, ugyanúgy "lopná" az életedet, mint eddig. A leveleket, verseket hagyd meg, mert később tárgyilagosan fogod megítélni a dolgokat általa. De amíg a szíved fáj, ne olvasgasd őket! Édesanyád, a barátok sokat segíthetnek. Egyet ne tégy: össze ne roskadj. Van élet minden férfi után. De még egyszer ne hagyd magaddal ezt tenni. Egy kapcsolatnak 1-2 év alatt el kell dőlnie. Kösd le magad amennyire csak tudod. A lényeg, hogy ne keseregj!
2011. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Igen, mert így úgy érzi az ember lánya, hogy elvesztegetett idő volt a 13 év.

Azért nem mindegy, hogy mennyi idő megy el egy ilyen kimenetelű kapcsolatra.

30 évesen gyerekekkel nehezebben kezd új életet egy nő, mint egy férfi.

2011. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekünk.
2011. dec. 29. 15:59
 19/37 anonim ***** válasza:
50%
Az meg,hogy utolsó nap le akart veled feküdni, a legaljasabb, legundorítóbb az ő részéről. Ebből is láthatod, mennyit jelentettél neki. Téged megalázva is csak a saját akaratát szerette volna érvényesíteni. Ne sajnáld!!!
2011. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

*Ha a miérteken siránkoznék, pontosan akkor esnék vissza a 17 éves kori szintemre.


Nem értek egyet. Igenis KELL a miértekkel foglalkozni (természetesen nem most, hanem majd ha kiheverted az első sokkot). Ha nem teszed meg, ha nem gondolod át, mit és hol rontottál el, akkor ugyanezeket a hibákat el fogod követni a következő kapcsolataidben is.

Ezen kívül, ha TÉNYLEG szerettétek és tiszteltétek egymást, akkor mindkettőtöknek joga van választ kapni a miértekre. A civilizált szakításhoz hozzá tartozik, hogy őszintén válaszolunk a másik kérdéseire, úgy ugyanis könnyebben túl lehet jutni a fájdalmon. Az igazság nem fáj annyira, mint az, ha nem tudod az igazságot és mindenféle hülyeségekről fantáziálsz és kínozod saját magadat.


Utolsó szex... szerintem nem kell megalázónak érezned. Egyrészt nem mentél bele, tehát semmit rosszat nem tettél. Szerintem nem mások aláznak mindket, hanem saját magunk alázzuk magunkat a viselkedésünkkel. Szégyenkezni max. a pasidnak lenne oka, de azt hiszem, neki sincs.

A szex nagyon fontos része egy kapcsolatnak, de nem kell feltétlenül kapcsolathoz kötni. Ha valaki fel tudja magában dolgozni, hogy pusztán magáért a szexért, a kölcsönös örömszerzésért szexel, akkor lehet. Gondolom, a pasid így gondolta. Ha te meg nem így gondolod, jogod van nemet mondani. De ettől még egyikőtök sem jobb vagy rosszabb a másiknál.


megint a 35N

2011. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!