Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítás 13 év után?

Szakítás 13 év után?

Figyelt kérdés
Ma kölcsönösen szakítottunk a társammal 13 év után. Szeretjük még mindig egymást, de már menthetetlen volt a kapcsolatunk. Békében váltunk el egymástól, de ahogy becsuktam mögötte az ajtót, a kutyámat átölelve sírtam, és most is azt teszem, mialatt írok nektek. Soha többet nem fog jönni, soha többet nem fogunk beszélni. Én ennyi év után többet szerettem volna ettől a kapcsolattól, ő viszont nem. Az eszére hallgatott, és elment, mert azt mondta ő ennél többet nem ígérhet nekem. Még nem fogtam fel azt ami történt, még nem akarom véglegesnek érezni, pedig ez az lesz. Végleges. Tudom hogy ez volt a helyes döntés, de leírhatatlanul fáj, és még elfojtom magamban a kínt, de nem tudom, meddig leszek képes rá. Hogyan könnyítsem meg a rám váró napokat, a Szilvesztert, amit már nem együtt fogunk tölteni? Ne haragudjatok rám, de muszáj volt megosztanom a fájdalmam.
2011. dec. 29. 15:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%
Szóval az alatt a több alatt gyereket értesz?
2011. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%
ajjaj, nem tudom, de sejtem mit érezhetsz msot. a legfontosabb, hogy ne csinálj semmi hülyeséget. sírj, pár napot adj magadnak a fájdalomra, de aztán kezdj el visszaszokni az élethez! sokáig rossz lesz még, de nem hagyhatod el magad! kösd le a figyelmed filmekkel, barátnőkkel, menj el szórakozni (nem feltétlen pasizni:)). Nem tudom, hány éves vagy, de soksok év áll még előtted, amit boldogan élhetsz le, csak bízni kell benne! belátod, hogy helyes volt a szakításotok, ez már jó jel. mikor velem szakított a barátom, hazafelé azt mondogattam magamnak (nem néztek ám hülyének az utcán:)), hogy lesz ez még jobb, lesz neked még szép életed. és bejött!:) sok szerencsét, kitartást és forró fürdőt:)
2011. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Házasságot, és igen majd gyerekeket. Ő nem akarta egyiket sem.
2011. dec. 29. 15:18
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy idő után vissza fog jönni, mert a 13 év az 13 év.

Addig is írd össze egy papírra az összes rosszat, amit vele kapcsolatban érzel, amik történtek, de csak a rossz dolgokat, és ahányszor rádtör a fájdalom olvasd el, akár napjában többször is, meglátod segíteni fog. Szilveszterkor meg próbáld meg valamilyen társaságban, vagy családi körben jól érezni magad.

2011. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
17 éves korom óta vele voltam. Nagyon sok verset is írtam neki, melyek közül többet ki is adtak. Nem csak életem szerelme volt ő, hanem a Múzsám is. Pár hete el akartam égetni mindent amit neki írtam ennyi év alatt, de anyukám azt mondta ne tegyem. Pedig úgy érzem, ha megsemmisítem az írásaim, akkor eltüntetem őt is, hiszen minden betünben benne van.
2011. dec. 29. 15:22
 6/37 anonim válasza:
100%
ajj.. szegényke.. de így lesz a legjobb. szerintem a szilvesztered töltsd a barátnőiddel, de ne sírj a fiú miatt aznap! előtte találkozz az anyukáddal/barátnőddel és neki mesélj el mindent sírd ki magad . aztán bulizz egy nagyot szilveszterkor. Majd az idő begyógyítja ezt a sebet is:)
2011. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Menj valahová szilveszterezni.

13 év után se akart házasságot, gyereket? Azaz nem akart felelősséget vállalni érted? Legalább együtt laktatok? Mert akkor a házasság tényleg mindegy, csak papír. Miért nem akart gyereket?

2011. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Ezt a sebet semmi nem gyógyítja be, és idővel mégrosszabb lesz. Azt nehéz megállni, hogy ne keressem.
2011. dec. 29. 15:24
 9/37 A kérdező kommentje:
Itt a miértek már nem számítanak, itt van a tény, hogy vége van.
2011. dec. 29. 15:26
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, amit tehetsz, hogy kiírod magadból. JÓL DÖNTÖTTÉL.

Hiába a szeretet, ha 2 ember nem ugyanazt akarja egy kapcsolattól.

Kár lenne azzal áltatni magad, hogy könnyű lesz. A Szilveszter csak 1 nap az évből... még akkor is, ha végigbőgöd. De sajnos nem csak 1 napig fogod siratni a párodat... De ez normális. Ilyenkor az ember lánya nem is csak a társát siratja, és nem is csak azt, hogy magányos, és fél, hogy egyedül marad, és nem tudja, mi vár rá, hanem siratja az álmait is, amit az illetőre épített. Eltervezte, hogy család, gyerek - és mindebből semmi sem lesz.

Ha 13 évig voltál vele, már nem lehetsz kis csitri, még akkor sem, ha fiatalon jöttetek össze. Gondolj arra, hogy így új esélyt kaptál arra, hogy valaki más megadja neked azt, amire igazán vágysz.

És sajnos van még egy dolog: valószínűleg egy idő után nagyon fogod sajnálni az "elpazarolt" 13 évet. A saját érdekedben ne tedd. Örizd meg a szép emlékeket, vond le a tanulságot, és a köv. kapcsolatodban/kapcsolataidban már az elején tisztázd, hogy mit vársz a kapcsolattól. Természetesen nem úgy értem, hogy a 2. randin jelentsd ki, hogy márpedig jövőre esküvő és gyerek, de fontos őszintén tisztázni, hogy mindketten családra vágytok-e, vagy egyik ellenzi a házasságot, a másik vágyik rá. Az egyező vágyak nyilván nem jelentenek garanciát, hogy a kapcsolat működőképes lesz, de ha nem egyeznek a céljaitok, felesleges újabb éveket pazarolnod egy újabb meddő kapcsolatra.

35N

2011. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!