Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak nem merem odaadni...

Anyósomnak nem merem odaadni a 14 hónapos gyermekem, mert egyszerűen még magára sem tud vigyázni! Néha úgy kemény vagyok vele, de ha engednék neki, lehet, hogy baja esne a gyereknek, és akkor kié a felelősség?

Figyelt kérdés
de most én vagyok a rossz, mert édesanyámnak odaadom a gyereket neki meg nem. De ha anyám lenne ilyen felelőtlen neki sem adnám oda, hiába az anyám. IGAZAM VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZEM?Tavaly amikor a lányom k. 2 hónapos lehetett, akkor el akarta anyós meg após vinni sétálni babakocsival, én akkor még anyámnak sem mertem odaadni, mert mivan ha sír vagy stb., ezért velük mentem.Az úton ledöbbentem amit műveltek.Anyós olyan lelkesen tolta ész nélkül a babakocsit, hogy majdnem kiborult a gyermekem, jó ez még semmi,kisüttették a szemét,a nappal szegény lányom végig hunyorgott mikor szóltam lehurrogtak, hogy mivan burokban lévő gyereket nevelsz?Jó folytattuk a sétát, és egy utcában az utcán lévő fákat permetezte egy ember, és ők mindenáron arra akartak menni!Csak azért akartak arra menni mert van az utca végén egy fagyizó, és fagyizni akartak.Na ekkor kifakadtam, hogy 65 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy permetszert akar szívatni a két hónapos babával.Erre még ők sértődtek meg.Azóta egy percre sem adom oda nekik, főleg anyósnak nem, mert a múltkor majdnem leesett a gyerek háttal az öléből, mert nem fogta.Ha nem vagyok szemfüles,és nem kapom el a gyereket, akkor a parkettára esik fejjel lefelé.TUDNÉK MÉG MESÉLNI,DE NAGYON HOSSZÚ LENNE.
2009. máj. 14. 17:00
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha ő kibeszélhet engem mindeki előtt a kisvárosban ahol élek égeti a pofám, mert össze vissza hazudozik rólam mindent, akkor nekem mért ne lenne jogom névtelenül bármit is mondani róla ami IGAZ!ráadásul ez aoldal azért van, hogy névtelenül lehesen témákat felvetni.Pont ezért találták ki ezt az oldalt!És nem a gyűlölet sugárzik belőlem, hanem az elkeseredetség, és a megbántás, amit ok nélkül kapok, úgy látszik ez a köszönet és a hála amiért szültem a gyerekének egy gyermeket,és boldoggá teszem a kisfiát.Ő hívja így kisfiam".Nem tudom, hogy mért kell a sárba döngölni, ha valaki őszinte, hisz nem ártok én evvel senkinek,ha elmondom a történeteünket, ami ráadásul névtelen.Tehát evvel senkit nem sértek meg.Vagy talán álljak oda anyósom elé, és vágjam a szemébe, hogy 14 hónapos a gyermekünk és még soha semmi játékot csak úgy nem vett neki, pedig felveti a pénz.Inkább magára költi.Nem vagyunk rászorulva mindent megveszünk agyermekünknek, de mikor az én szüleim meglepik a gyereket valamivel:labda, bicigli, akár egy baba és őket pedig nem veti fel a pénz, akkor majd szétszkad a szívem, hogy amásik nagyitól semmit nem kapott még.(kivétel karácsony,szülinap.Télleg csak a gesztus számít, és nem az ajándék értéke.Nem várok el tőle semmit az ő lelkiismerete, hogy hoz e valamit vagy nem.Csak télleg rosszul esik, hogy a másik nagyobb unokájának ennyi időd korában mindent megvett, a mi gyermekünknek meg még egy rágókát sem hozott soha:(.Nah mindegy ez van!Vannak itt igazságos véleménynyilvánítók, és van a másik véglet, aki földbedöngöli az embert, mert nem érti a dolgokat!
2009. máj. 15. 13:16
 52/60 anonim ***** válasza:
40%

Van itt annyiféle "firkász",ne törődj azzal aki ellened van!

Az életbe is így van,vagy valakinek szimpatikus vagy,vagy nem.

Olyant akarsz az anyósodtól elvárni amiről Te is tudod,hogy meddő az egész!Ha már nem változott a helyzet nem is fog.Élj a családodért a szüleidért,a férjedért.Anyóst meg hagy ott ahol van az Ő szintjén.

Az én anyósom egy Őnzö fenne vad!Meg sem kérdi mi van a fiammal hetekig,és utána jön vigye el a férjem a babát hozzá.Még 1x sem kérdezte kell-e neki pelus,vagy szüksége van-e valamire a babának?Semmi!De a jogait azt f@száultudja.Én nem, sülyedek az Ő szintjére,és nem akarok sosem egy társaságba lenni sem!!

Ne akarj olyant elvárni egy embertől ami lehetetlen,és az Ő eszéhez kell mérni mindent!Üdv:Zsófi

2009. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintetek nem süllyedtek le az anyós szintjére, h ilyeneket írtok róla, kibeszélitek???

Én akkor mindegyikőtöknek azt kívánom, hogy csak annyi szerete kapjon az életbe, mint amennyit ő tud adni a másik ember felé!

A gyerekeiteket pedig nem magatoknak szültétek, nem lehet egyszerűen kisajátítani.

Nemhogy örülnétek, hogy egyáltalán lehet gyereketek.Nekem pl nem valószínű...

De támadjatok, stb..

Én még mindig azt tartom, hogy igenis, ellehet mondani az anyósnak, hogy mi a fene baj van, és nem pukkadózni, meg sértődősdit játszani.

Ő is ember.

Ha meg nem ért belőle, akkor igen, lehetsz rá mérges, mert te mindent megpróbáltál.Te beszéltél vele, stb, a többi nem rajtad múlt.

De addig, fölösleges pukkadozni, ,mert a helyzet nem fog változni.

A férjed hogy viszonyul ehhez az egészhez?

2009. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
5%
13:31 vagyok!Én a poklot éltem átt anyósommal,nem beszélek a témáról mert még tüske mindig bennem van!Ő egy őnzö egoista ember,akivel hiba ülsz le,mert kinevet,lehurrog,és az arcodba nevet!
2009. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
Köszi Zsófi igazad van! Télleg sajnos megváltoztathatatlan a dolog, csak a múltkor már édesanyám ellen is támadt az anyós,el kezdett engem szidni saját édesanyámnak,a lányával együtt nekitámadtak, hogy én ritkán viszem ő hozzá az unokáját. De hát neki is ugyanannyi eljönni ráadásul ő nyugdíjas, nekem meg a gyerek napirendjét is be kell tartanom.Nyugdíjas, és mégsem segített mikor megszültem pedig le voltam gyengyülve mint állat az én anyám vett ki két hét hét szabadságot,és itt éjszakázott velünk a gyerekkel, mert a lánya le volt gyengyülve.63 kg osan mentem be szülni és 50 kg osan jöttem haza.Pedig a gyerek csak két kilós volt, mert koraszülött volt.Menni is alig bírtam télleg majdnem ott maradtam a szülésnél szó szerint.A kórházban a csodámra jártak, hogy megmaradtam, mert 60 as vérnyomásom volt ennyinél már összeomlik általában a vérkeringés, többször kaptam vérátömlesztést.Egy hétig gyomorszonda infuzió,stb.fekvés, aztán meg anyós eljött és karosszékből nézte ahogy szenvedek, hogy nincs csak 40 ml tejem.Nem kérdezte meg hogy segítsen e valamit.És mikor szóltam, hogy mért pont mindig szoptatáskor jön, akkor sértődötten elviharzott és azt mondta ugyse bírja nézni a szenvedésem.:( KEDVES nem?
2009. máj. 15. 13:49
 56/60 A kérdező kommentje:
A férjem úgy viszonyul ehhez a egészhez, hogy mindig azt mondja haggyam rá, mert.......szóval ő megért, de az anyjával ő sem mer szembeszegülni, mert ismeri milyen, a férjem inkább menekül előle, ő sem rajong a hiperaktív minden lében kanál emberekért.Ő is a nyugodt életet szereti.Napjában többször hívogatja ezt csináld meg fiam azt csináld meg,zsínóron rángatja, nélküle létezni sem tud.A lánya szerintetek mért menekült el jó messzire 250 km re?Mi sajnos 5 percre lakunk tőle.
2009. máj. 15. 13:57
 57/60 anonim ***** válasza:
nem mer szembeszegülni?na itt a baj.az anyját jobban szereti mint téged.kalap kabát.
2009. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
Figyelj!Mindkettőnket szeret, az anyját is és engem is.Nincs olyan, hogy az anyját valaki jobban szereti mint a feleségét, az anyámat így szeretem, a férjem meg úgy, a szeretet az megoszlik,a gyerekem is szeretem,SŐT ha megszületik a második gyermekem, akkor szerinted nem egyformán fogom őket szeretni?Ez hülyeség, hogy őt jobban szereti,csak nem akar balhézni az anyjával,mert tudja, hogy milyen az anyja.Rá kell hagyni, ő is mondja, JÓ, de én már sokszor ráhagytam,talán túl sokszor is aztán meg már itt tartunk, hogy ha megmondok neki valamit, akkor elhord mindennek.Egyébként ő még egyidegent is elküld simán a búsba, ha nem teccik neki a pofája.Erről ennnyit.Nagypofájú az biztos, nem egy embert hallottam már panaszkodni, hogy túl sokat képzel magáról, ha meg neki mondanak valamit, ami nem teccő neki, akkor egyből el kezdi a sírást, ami persze csak színjáték, egyáltalán nem lehet ilyenkor sajnálni.
2009. máj. 16. 21:08
 59/60 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ilyen ember mind a Te anyósod egy szánalmas színésznő!Aki imád szerepelni,központba lenni,de mikor Őt bántják,vagy épp megmondják neki a magukét az mer nem jó.És akkor jön a kavarás keverés stb.

Egy megoldás van nem kell a társaságát keresni,és nem kell vele semmi féle kapcsolatot létesíteni.

Nálunk ez bevált,eddig fenyegetet stb,meg megalázott.Azt 4 év nekem sok,se idegrendszerem,se időm egy idióta emberrel harcba szállni.Így meghúztam vonalat,nem állok vele szóba,és kerülöm a társaságát is!Így tök nyugodt lettem,és nem törődök,hogy mit akar,mi van vele.Vagy is kiradíroztam az életemből.Férjem akkor megy hozzájuk mikor akar,bár soha sem akar:)a 6 hós fiam akkor megy mikor én akarom 2 hétbe 1x,de már szinte akkor sem:)Szóval lapátra kell tenni drága anyóst!Egy ilyen egoista önző lélek nem egy nagy veszteség az éltben,és nem fog hiányozni!Üdv:Erika

2009. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
Köszi Erike! Látom már,nem csak én vagyok az egyetlen sajnos aki ilyen cipőben jár, vagyis aki ilyen anyóst fogott ki.Ha az együttjárásunkkor viselkedik igy velem, akkor lehet nem lennék a fia felesége.
2009. máj. 17. 12:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!