Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak nem merem odaadni...

Anyósomnak nem merem odaadni a 14 hónapos gyermekem, mert egyszerűen még magára sem tud vigyázni! Néha úgy kemény vagyok vele, de ha engednék neki, lehet, hogy baja esne a gyereknek, és akkor kié a felelősség?

Figyelt kérdés
de most én vagyok a rossz, mert édesanyámnak odaadom a gyereket neki meg nem. De ha anyám lenne ilyen felelőtlen neki sem adnám oda, hiába az anyám. IGAZAM VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZEM?Tavaly amikor a lányom k. 2 hónapos lehetett, akkor el akarta anyós meg após vinni sétálni babakocsival, én akkor még anyámnak sem mertem odaadni, mert mivan ha sír vagy stb., ezért velük mentem.Az úton ledöbbentem amit műveltek.Anyós olyan lelkesen tolta ész nélkül a babakocsit, hogy majdnem kiborult a gyermekem, jó ez még semmi,kisüttették a szemét,a nappal szegény lányom végig hunyorgott mikor szóltam lehurrogtak, hogy mivan burokban lévő gyereket nevelsz?Jó folytattuk a sétát, és egy utcában az utcán lévő fákat permetezte egy ember, és ők mindenáron arra akartak menni!Csak azért akartak arra menni mert van az utca végén egy fagyizó, és fagyizni akartak.Na ekkor kifakadtam, hogy 65 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy permetszert akar szívatni a két hónapos babával.Erre még ők sértődtek meg.Azóta egy percre sem adom oda nekik, főleg anyósnak nem, mert a múltkor majdnem leesett a gyerek háttal az öléből, mert nem fogta.Ha nem vagyok szemfüles,és nem kapom el a gyereket, akkor a parkettára esik fejjel lefelé.TUDNÉK MÉG MESÉLNI,DE NAGYON HOSSZÚ LENNE.
2009. máj. 14. 17:00
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Már úgy érzem kár volt itt kiteregetni a szennyest, mert csak megfájdul a fejem ettől az egésztől.Meg attól, hogy most más is látja, hogy mik vannak, ettől még soha nem fog megváltozni az anyósom.Már apósom is próbálta megváltoztatni, de neki sem ment!Neki be kell érnie avval, hogy csak az én felügyeletm mellett unokázhat, ha én zavarom az az Ő BAJA.Úgy érzem ez a helyes, és van némi JOGOM hozzá! Talán jóval több mint neki, hisz nem ő halt meg a szülési komplikációban.Hol volt ő akkor mikor kihordtam agyereket, sehol rám sem nézett.18 napig feküdtem kórházban szüléskor, mikor hazajöttem egy szalmaszálat nem mozdított meg, én csont soványra fogyva jöttem haza a kórházból, semmit nem segített édesanyám volt mellettem.Férjem pont beteg lett mikor hazajöttünk a babával.Képzeljétek a nagymamám meghalt 3 éve, és sem anyós, sem após nem jött el a temetésére, mert nekik a munkájuk fontosabb volt!A legtávolabbi rokonok is eljöttek.Az én édesanyám bezzeg lemnet anyós anyukájának a temetésére.Pedig ez 5 éve volt.
2009. máj. 15. 09:48
 42/60 A kérdező kommentje:
Szóval sorolhatnám itt az embertelen viselkedését,pár ember itt akkor is csak rosszindulatnak nézné a panaszkodásom, pedig elhihetitek, én mindig emberien bántam vele.De hát mint tudnillik nem mindig azt kapod vissza amit adsz!
2009. máj. 15. 09:51
 43/60 anonim ***** válasza:
61%
ne törődj azokkal, akik itt osztották neked az észt. én írtam a forró olajos történetet. meg van rá az okod, hogy mért nem adod oda a gyereket anyósodnak, és ha így érzel, ne is add oda. kit érdekel, hogy más mit mond. inkább sírjon ő, hogy nem kapja meg, minthogy te sírjál egyszer amiért odaadtad. nekem ez a véleményem. és én sem adom oda senkinek, mint írtam. nem azért, mert magamnak szültem és burokban nevelem, hanem mert most még csakis rám van szüksége.
2009. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
48%

Szia!Én megértelek!Ne törődj a rosszindulatú,unatkozó,majd én meg író emberekkel!

Van ennél rosszabb is!Tőlem soha nem kérdezte meg anyósom,hogy:hogy vagy?Még szülés után sem,de tőlem elvárta ha baja van sajnáljam őt,és fussak a kórházba.De mikor én voltam kórházba sz@rt rám.Nálunk nagy a harc,már gyámhatóságal jön,én vissza kontráztam családvédelmisel,és kijelentette a gyerekemet akarja.Nem számít neki,hogy férjem mit érez..Eddig a férjem kellett neki,most a fiam.Nagyon elegem van a keverős fajtájából.Szóval nem törődj anyóssal,én sem teszem számomra Ő senki,de Ő ezt előbb mondta rám mind én. őrá!Csak nem gondolta,hogy vissza is kapja!

2009. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
10.00 forró olajos történetesnek írnám, hogy tisztára úgy érzem, hogy amikor tegnap is írtál anyósodról, mintha az én anyósomról írnál:):(.Nagyon hasonló a szitu,télleg sajnálom, hogy ha valakinek ilyet kell átélnie amikor megszületik a pici, nem pedig családi békét.Persze ebből a pici elmondhatom, hogy semmi konfliktust nem érzett meg.A problémákat nem szabad, hogy megérezze a gyerek, én ha nagyobb lesz a gyerkőcöm, akkor sem fordítanám anyósom ellen hisz mégiscsak az unokája, de azért néha elgondolkodhatna és magába nézhetne mikor ész nélkül cselekszik, és megláthatná már egyszer a saját hibáit is.Sok kitartást kívánok neked, neked sem könnyű a helyzeted, főleg az első kommentedből vonatkoztattam.
2009. máj. 15. 10:33
 46/60 A kérdező kommentje:
10.17 eske ne hagyd magad!Nálatok már télleg eldurvult nagyon a helyzet.Köszönöm a biztatást, jól esik ha valaki próbálja megérteni az embert.:)
2009. máj. 15. 11:33
 47/60 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerűen GUSZTUSTALAN amit csinálsz!Az anyósod olyan, amilyen.Neked nem kell szeretned, ha nem akarod!!!A férjedet szereted igaz?Vagy azt se?Őt az az elviselhetetlen anyósod szülte, és nevelte fel, és látod egy remek ember lett belőle!

Azt hogy képzeled, hogy itt ország világank lehordod, meg kibeszéled az anyósodat?Hol a tisztelet?Már mondtam, olyan amilyen.

Te foglalkozz a gyerekeddel, és az, h az anyós milyen volt fiatal korában, vagy hogy nem ismeri a mosógépet, ahhoz neked semmi közöd!

A férjedet is felnevelték valahogy.

Minden hozzászólásodból dől a gyűlölet.

Az még eszedbe sem jutott, hogy leülj vele megbeszélni a dolgokat, hogy kinek mi esik rosszul, stb.

És ha majd még idősebb lesz, és beteg lesz, és a fiára, meg rátok szorul majd?Mi lesz?Eldobod, mondván, hogy fiatal korában milyen volt, meg nem ismeri a mosógépet?azért írtam ilyen példát, mert ezt te írtad!

A kérdésednek,hogy a gyereket nem mered oda adni neki, hogy jön az oda, hogy milyen volt fiatal korába, meg nem ismeri a mosógépet?

És ha majd te is öreg leszel, és majd te sem ismered az új dolgokat, akkor majd a menyed/vejed írjon ki mindent/ meg hordjon le idegenek előőt, csak mert te olyan vagy?

Nem megbántani akarlak, csak ne legyél igazságtalan!

2009. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
60%
és az még lemaradt, hogy valamilyen kis szinten megértelek, h félted a gyerekedet, de más szennyesét kiteregetni nagyon csúnya dolog.
2009. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
36%
Elég baromságot írsz, kedves utolsó válaszoló! Talán nem kellene lesüllyedni az anyós szintjére... azon nem tudom mit lehetne megbeszélni, hogy ne adja a gyerek szájába a gyűrűt, meg ne süsse a rántotthúst a karján a babával? Aki ekkora ökörállat azzal mégis mit lehet megbeszélni? Ha nem látnád, nem gyűlölködik, csak próbálja megvédeni a gyerekét!
2009. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
55%
Egy jó édesanya óvja félti a gyermeket!És a végsőkig küzd érte!Ha kell feldob mindent,csak a gyermekének jó legyen!Egy édesanya önfeláldozó,és anyatigris!Ha bajba van a gyermeke bármi áron meg védi.Itt nincsenek rokonok,anyós csak a GYEREK VAN!A többi lényegtelen ember!
2009. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!