Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak nem merem odaadni...

Anyósomnak nem merem odaadni a 14 hónapos gyermekem, mert egyszerűen még magára sem tud vigyázni! Néha úgy kemény vagyok vele, de ha engednék neki, lehet, hogy baja esne a gyereknek, és akkor kié a felelősség?

Figyelt kérdés
de most én vagyok a rossz, mert édesanyámnak odaadom a gyereket neki meg nem. De ha anyám lenne ilyen felelőtlen neki sem adnám oda, hiába az anyám. IGAZAM VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZEM?Tavaly amikor a lányom k. 2 hónapos lehetett, akkor el akarta anyós meg após vinni sétálni babakocsival, én akkor még anyámnak sem mertem odaadni, mert mivan ha sír vagy stb., ezért velük mentem.Az úton ledöbbentem amit műveltek.Anyós olyan lelkesen tolta ész nélkül a babakocsit, hogy majdnem kiborult a gyermekem, jó ez még semmi,kisüttették a szemét,a nappal szegény lányom végig hunyorgott mikor szóltam lehurrogtak, hogy mivan burokban lévő gyereket nevelsz?Jó folytattuk a sétát, és egy utcában az utcán lévő fákat permetezte egy ember, és ők mindenáron arra akartak menni!Csak azért akartak arra menni mert van az utca végén egy fagyizó, és fagyizni akartak.Na ekkor kifakadtam, hogy 65 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy permetszert akar szívatni a két hónapos babával.Erre még ők sértődtek meg.Azóta egy percre sem adom oda nekik, főleg anyósnak nem, mert a múltkor majdnem leesett a gyerek háttal az öléből, mert nem fogta.Ha nem vagyok szemfüles,és nem kapom el a gyereket, akkor a parkettára esik fejjel lefelé.TUDNÉK MÉG MESÉLNI,DE NAGYON HOSSZÚ LENNE.
2009. máj. 14. 17:00
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Egyébként a férjem is ugyanilyen felelőtlen gyerekvigyázásban sajna.::( Volt kire ütnie.A múltkor csak az illatszerboltba szaladtam le pelenkáért, és mire visszajöttem a gyerek a nedves törlőkendőt rágcsálgatta, a férjem meg a konyhában telefonált.Nemhiába mondják anya csak egy van!:)
2009. máj. 14. 17:52
 12/60 anonim ***** válasza:
87%
hát én is sokszor megkapom a családtól, hogy túlzottan féltem a gyerekemet. nem engedem meg senkinek, hogy elvigye 2-3 órárkra, sőt, semennyire. szerintem ez nem túlzott aggódás.10 hónapos, neki még csak rám van szüksége, majd eljön az az idő, amikor ő is akar menni. anyósom hasonlóan viselkedik, mint a tiéd. nagyobbik gyermekemet sumákolva megetette eperrel, mikor kifejezett kérésem volt, hogy ne adjon neki, mert még nem ehet. pont rányitottam és megláttam. bele sem gondolt, hogy ha esetleg allergiás lenne az apró magvakra, nekem lövésem sem lenne, mitől lett kiütéses. a szabályaimhoz tartania kell magát, vagy nem fog unokázni, és csak azt követelem meg másoktól is, amit én magam meteszek vagy épp nem teszek meg. számtalanszor rászóltam, hogy ne legyen a fél karjában a gyerek, amikor a rántott húst a forró olajban forgatja, vagy ha kell, ha nem teáztatja, ölébe ülteti és nem fogja, és még sorolhatnám. bizton állíthatom, hogy én nem ilyen nagymama leszek, hiszen ha elmondanak valamit vagy megkérnek valamire én megértem és legközelebbi alkalommal úgy teszek. de neki hiába pofázok......
2009. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
18,12 es válaszoló, teljseen együttérzek veled, mintha az én anyósomról mesélnél,már azt hittem , csak én reagálom túl a dolgokat.Az eperevésről annyit, hogy anyósom is elmondta már szászszor, hogy vesz epret az unokának, de hiába mondtam, hogy még várni kell az eperrel, főleg, még nem magyar eper, hanem külföldről hozzák, a másik unokája imádja az epret, és állandóan cukros eperrel tömi, többször hányt már tőle, mert ezek télen vett eprek műeprek.A lányom is mindig valamivel meg akarja etetni, de neki annyi a gyümölcsmosás, hogy egy másodpercre a víz alá teszi, és ennyi, jól le kell mosni minden gyümölcsöt, nehogy szennyeződés, vagy vegyszer legyen rajta.Ha a másik unokája nála nyaral, ő nagyfiú 13 éves, akkor egész nap csavarog, biciglizik, enni sem jön haza,egséz nap hetekig gyrost meg pizzát eszik a gyerek,meg epret, és anyósom főztjét sem eszi meg, mondjuk ezen nem csodálkozom a férjem sem eszi meg.
2009. máj. 14. 18:33
 14/60 anonim ***** válasza:
30%
szerintem túlságosan óvod a gyereket, tényleg burokba neveled.Szerinted az anyósod mikor gyermek volt, jobb körülmények között nőtt fel?az anyja mindig kezet mosott?nem volt légszennyezés!Hahó!ő is meg te is meg én is felnőttünk!nem értem mért kell gyűlölködni, lehet nagyobb tapasztalata van már gyermeknevelésben mint neked, és valószínűleg nem csinálhatta rosszul ha még él a férjed, és valamiért csak hozzámentél.
2009. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:
Bocsi de a saját lánya állandóan szidja, hogy az anyós miatt van csontritkulása, mert soha nem adott tejet a gyerekeinek,és állítólag a lánya szerint ezért van csontritkulása,állandóan téliszalámival tömte a gyerekeket, mert nem igazán tud főzni, most is étteremből járatja a kaját.Olyan egyoldalúan és zsírosan főz, hogy nem véletlenül volt mindig túlsúlyos a lánya.Soha nem erőltette a gyerkekbe a zöldséget, gyümölcsöt sem, mindig panaszkodok anyósnak, hogy a férjem nem akarja megenni az egészséges zöldséget gyümölcsöt, és ő ezen csak nevet gúnyosan, hogy gyerekkorában sem akrta megenni, ez szerintem szoktatás kérdése, gondolom azt ettek a gyerekek amit a szülei.Egyébként a férjem teli van hegekkel amiket gyerekkorában szerzett, nem hinném, hogy túlzottan vigyázott volna rá, a 10 évvel idősebb lánytestvére vigyázott mindig rá, és anyós büszkén meséli, hogy aférjem 2 éves korában felborult a bébikomppal és kitört elöl az összes foga.Én inkább hallgatnék ilyenekről.Na mindegy ugy látom vannak még emberek, akik a rossz oldalt képviselik.Nem tudom előttem szóló, hogy te mit szóltál volna ha amíg együttjársz valakivel 4 évig addig úgy viselkedne veled a leendőbelid anyukája mintha anyukád lenne, aztán egyszer csak nagy fordulattal esküvő után hirtelen gonosszá válikl minden ok nélkül? Te tisztelnéd, ha megkérdezné esküvő másnapján, hogy tudsz e mosni, mert akkor küld át a fiam ruháját ha nem tudsz.Ez sértő, hisz szerintem egy 28 éves dolgozó nő nem hiszem, hogy nem tudna mosni!Amúgy férjem mindig panaszkodott, hogy nem mos rá, meg, hogy ha mos, volt, hogy tönkretette párszor a ruhájait, mert kézzel mos, és beleteszi a sima vízbe a ruhát és utána ráönt egy halom mosóport, jóhogy kimegy színe.Automata mosógépet nem ismeri!Kőkorszaki
2009. máj. 14. 19:17
 16/60 A kérdező kommentje:
Mindegy köszönöm a válaszokat, végül is egy két emberke kivételével a többségnek hiszek.:) Aki meg ezek alapján nem értette, hogy mit hadoválok, az valószínűleg rosszindulatból döngölt a földbe! Nem baj, a világ ilyen, nem mindig igazságos sajnos:( Egyébként engem is mindig féltettek óvtak a szüleim, és mindig megmosták a kezem, és soha nem voltam beteges,és nem hinném, hogy burokban nőttem volna fel, csak azért mert mindig is féltettek és óvtak a szüleim.Egyébként alószínűleg az a gyerek is felnől akivel nem foglalkoztak kellőképpen.Én nem szeretnék ezen szülők sorába állni.
2009. máj. 14. 19:30
 17/60 anonim ***** válasza:
24%

te beteg vagy!nem ismeri a mosógépet?és akkor mi van?és igen, nem minden 28 éves nő tud mosni, se főzni, se takaritani.benned van a rosszindulat.

tudod az elhízás kétoldalú, ha mozog a gyerek nincs gond a kajával.2000 éve zsírosan esznek az emberek, nem is értem hogy éltek 90 évig emberek!

2009. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:
Szerinztem meg te vagy beteg, mert mielőtt leírnál ilyeneket először olvasd végig, hogy miket írtam, vagy talán nem fogod az adást, és KÉRLEK NE SÉRTEGESS!!! Ez nem az az oldal máshová, talán egy dühöngőbe kellett volna klikkelned kedves földbe döngölő véleménynyilvánító.Rosszindulatod igy neten keresztül is átsugárzik, vegyél vissza magadból!!!
2009. máj. 14. 19:33
 19/60 A kérdező kommentje:
LÁTOM BELŐLED IS JÓ ANYÓS LESZ! szegény
2009. máj. 14. 19:36
 20/60 anonim ***** válasza:
64%

szerintem igazad van,én sem adnám oda,hát szétbaszna az ideg mig vigyáz rá.sajnos nekm is hasonlo anyosom van.annyi különbséggel,hogy ö higiénikus,csak ö meg bolond,nem visel el,nemtudja megmondani miért de nm. na ezek után én sem adom oda nekia gyereket ha lesz,meg is mondtam a páromnak,aki igazat adott,akkor képzeld el milyen lehet.....

én azt mondom továbbra sem add oda,mert ha vakéami baj éri akicsit soha nem bocsátod meg magadnak.sok örült autos van,anyosod meg rohangál a piroson át....á durva.


azért fela fejjel,vigyázza kicsire ugy mint eddig,ha veeld van kissebb a z esély rá hogy baj éri.(mert sajnos az ördög soha nem alszik,csak bóbiskol)

2009. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!