Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak nem merem odaadni...

Anyósomnak nem merem odaadni a 14 hónapos gyermekem, mert egyszerűen még magára sem tud vigyázni! Néha úgy kemény vagyok vele, de ha engednék neki, lehet, hogy baja esne a gyereknek, és akkor kié a felelősség?

Figyelt kérdés
de most én vagyok a rossz, mert édesanyámnak odaadom a gyereket neki meg nem. De ha anyám lenne ilyen felelőtlen neki sem adnám oda, hiába az anyám. IGAZAM VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZEM?Tavaly amikor a lányom k. 2 hónapos lehetett, akkor el akarta anyós meg após vinni sétálni babakocsival, én akkor még anyámnak sem mertem odaadni, mert mivan ha sír vagy stb., ezért velük mentem.Az úton ledöbbentem amit műveltek.Anyós olyan lelkesen tolta ész nélkül a babakocsit, hogy majdnem kiborult a gyermekem, jó ez még semmi,kisüttették a szemét,a nappal szegény lányom végig hunyorgott mikor szóltam lehurrogtak, hogy mivan burokban lévő gyereket nevelsz?Jó folytattuk a sétát, és egy utcában az utcán lévő fákat permetezte egy ember, és ők mindenáron arra akartak menni!Csak azért akartak arra menni mert van az utca végén egy fagyizó, és fagyizni akartak.Na ekkor kifakadtam, hogy 65 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy permetszert akar szívatni a két hónapos babával.Erre még ők sértődtek meg.Azóta egy percre sem adom oda nekik, főleg anyósnak nem, mert a múltkor majdnem leesett a gyerek háttal az öléből, mert nem fogta.Ha nem vagyok szemfüles,és nem kapom el a gyereket, akkor a parkettára esik fejjel lefelé.TUDNÉK MÉG MESÉLNI,DE NAGYON HOSSZÚ LENNE.
2009. máj. 14. 17:00
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van!
2009. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
84%
Természetes hogy egy anyuka óvja a gyerekét.Próbáljátok megbeszélni a dolgot.
2009. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
82%

Ma tettem fel egy kérdést,hogy pusziljàk a babàmat,mit tegyek...

NOs nehéz eset ha valaki nagyon babàzhatna,te meg félted a gyermekedet.

De te vagy az anyja te tudod a legjobban mi jo neki és mi nem.

A permetszer nekem is kàros,nemhogy egy gyereknek.

Ha azt mondjàk burokban neveled,monnd hogy te csak vigyàzol az egészségére.

És ha kell mondd hogy ez a te lehetöséged a gyereknevelésre ök is megkaptàk ezt egykor.

Bbàzni lehet az udvaron is,nem kell ahhoz a fagyisig menni.

Ha meg akarnak,akkor menj velük te is!

2009. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Egylbként még annyit anyósomról, hogy a piros lámpán állandóan átszalad, szinte szét sem néz,képes lenne leállni beszélgetni a pöfögő busz mögött a gyerekkel,én a gyereket csak parkokban tolom, de ő meg a főút mellett akarna pávázni a gyerekkel, hogy mutogassa.Szerintem a gyereknek jó levegő kell, és nem kipufogó gázok, nem érti meg, hogy ilyenekre is figyelni kellene ha elmenne a gyerekkel sétálni.Meg télleg télleg olyan ritkán jön a gyerekhez, hogy alig ismeri a gyerek, mit csinálna ha el kezdene ordítani az úton,HA ELJÖN HOZZÁNK CSAK AKKOR MARAD SOKÁIG, HA JÓ KEDVŰ A GYEREK, EGYSZER EL NEM DAJKÁLTA MÉG RÉGEBBEN MIKOR KICSI VOLT A GYEREK, HA NYŰGÖS LETT A GYEREK AZONNAL ELHÚZOTT MINT PATKÁNY A SŰLLYEDŐ HAJÓRÓL.De olyan érdekes ha jókedvű a gyerek, akkor 3 órát is itt tud lenni nálunk a gyerekkel, persze itt vagyok velük.
2009. máj. 14. 17:08
 5/60 anonim ***** válasza:
35%

És gondolom most várod, hogy veled együtt szidják még páran az anyósodat, az anyósokat... Szomorú.


Majd felnő a kisgyereked, megházasodik és vajon milyen érzés lesz neked, ha így szid -akár ismeretlenekkel együtt- a menyed? Elmond mindennek, pedig lehet, hogy téged jószándék vezet (csak nemmindig sikerül kimutatnos). Nem tisztel egy cseppet sem, noha a te gyereked házastársa. Rosszindulatúan összefog bárkivel, hogy hibákat találjon a viselkedésedben. Mit fogsz majd akkor érezni? Eszedbe jut-e a mostani viselkedésed?

2009. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Még annyit mondanék, hogy anyósom nem túl higiénikus,még vc és után sem mos kezet, szóltam neki, ha a gyerekhez főleg mikor kicsi volt pár hónapos, akkor mosson kezet, és azt mondja azért utál hozzánk jönni kezet mosatok vele ha a gyerekhez akar nyúlni,hát még jó hogy ha tudom, hogy mosdó után nem mos kezet, akkor jogosan aggódom emiatt, hisz még a gyerek szájába is benyúl állandóan a fogait akrja megszámolni.Meg szegény gyerekem olyan nyálas puszikat ad neki, hogy hagy anyós, azonnali fürdetés, télleg ciki ezt leírnom , de annyira zavaró a viselkedése.Nem merek neki szólni, csak nyelek nyelek, aztán egyszer csak jól beolvasok neki félévente, aztán egy két hétig mosolyszünet, és semmit nem tanulva az esetből folytatódik előről az egész...
2009. máj. 14. 17:15
 7/60 A kérdező kommentje:
17,10es feladója NINCS IGAZAD, NEKED BIZTOS NORMÁLIS AZ ANYÓSOD, AZ ENYÉM SAJNOS SZALAJT.Hidd el a lánya épp úgy szidja amikor ilyeneket csinált az ő gyerekével mikor kicsi volt!Az sem véletlen, hogy a lánya mért költözött 250 km re az anyájától.Anyós mikor terhes voltam elárulta nekem, hogy fiú unokát szeretne, mert mikor megszületett a lánya az első szülött lánya, az neki nagy csalódás volt, hogy nem fiú lett.Mindig fiút szeretett volna.A férjemet télleg feltétel nélkül imádja, még túlzottan is,DE SZERINTEM EGY ANYA ILYET NEM MONDHAT!
2009. máj. 14. 17:24
 8/60 A kérdező kommentje:
Én ha fiam lesz egyszer, és lesz felesége, nem fogok féltékeny lenni a meny szeretetére.Örülni fogok, ha valaki egyszer boldággá teszi a fiam, persze ha lesz fiam egyszer.:)
2009. máj. 14. 17:26
 9/60 anonim ***** válasza:
70%

szia!


Ma van az aggódó anyák lehúzásának napja, már látom... :SS Nem azt írod, hogy nem kétszer forgatta a babakocsit balra , mert Te 4szer szoktad... hanem olyan problémás helyzeteket írsz , ami nem is tudom... ha az én babámmal permetszert szagoltatnának, meg piszkos kézzel nyúlkálnának hozzá....?? Én nem tudom , nekem ez nem az anyós szidásának jele... hanem a baba féltésé-é. Nem értem , akkor én is rossz anya leszek, ha nem fogom a busz/autó kipufogójához tenni a gyereket? :S ajjaj....:)

2009. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha valamennyire is együtt éreztek egy aggódó anyával.Bocsi a helyesírási hibáimért.Én annak örülnék ha végre egyszer anyósra is rábízhatnám nyugodtan a gyerekem, néha lemehetnék bevásárolni stb. és közben én sem zavarnám őket, de sajnos nem merem ezek után vele hagyni a gyereket.
2009. máj. 14. 17:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!