Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak nem merem odaadni...

Anyósomnak nem merem odaadni a 14 hónapos gyermekem, mert egyszerűen még magára sem tud vigyázni! Néha úgy kemény vagyok vele, de ha engednék neki, lehet, hogy baja esne a gyereknek, és akkor kié a felelősség?

Figyelt kérdés
de most én vagyok a rossz, mert édesanyámnak odaadom a gyereket neki meg nem. De ha anyám lenne ilyen felelőtlen neki sem adnám oda, hiába az anyám. IGAZAM VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZEM?Tavaly amikor a lányom k. 2 hónapos lehetett, akkor el akarta anyós meg após vinni sétálni babakocsival, én akkor még anyámnak sem mertem odaadni, mert mivan ha sír vagy stb., ezért velük mentem.Az úton ledöbbentem amit műveltek.Anyós olyan lelkesen tolta ész nélkül a babakocsit, hogy majdnem kiborult a gyermekem, jó ez még semmi,kisüttették a szemét,a nappal szegény lányom végig hunyorgott mikor szóltam lehurrogtak, hogy mivan burokban lévő gyereket nevelsz?Jó folytattuk a sétát, és egy utcában az utcán lévő fákat permetezte egy ember, és ők mindenáron arra akartak menni!Csak azért akartak arra menni mert van az utca végén egy fagyizó, és fagyizni akartak.Na ekkor kifakadtam, hogy 65 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy permetszert akar szívatni a két hónapos babával.Erre még ők sértődtek meg.Azóta egy percre sem adom oda nekik, főleg anyósnak nem, mert a múltkor majdnem leesett a gyerek háttal az öléből, mert nem fogta.Ha nem vagyok szemfüles,és nem kapom el a gyereket, akkor a parkettára esik fejjel lefelé.TUDNÉK MÉG MESÉLNI,DE NAGYON HOSSZÚ LENNE.
2009. máj. 14. 17:00
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
Jah, helyesen szóltál, egyébként anyós tavaly háromszor esett el szerencsétlen a biciglivel, meg egyszer leesett a lépcsőjükön is, meg a múltkor apósom ásott, de őneki mindenképpen ott kellett gyomlálnia az ásó férje mellett, és majdnem levágta az újját neki, mert nyúlkált.Mi pont akkor mentünk 6 ra ígértük, de alányom bealudt és csak hétre mentünk erre el kezdtek kertészkedni, és majdnem hogy azt mondta, hogy miattam volt az egész mert én 6 ra mondtam és csak 7 rejöttünk.Nah arról meg ne is beszéljünk, hogy csorgó véres kezzel egyből felvette a babót, hát nem kaptam idegbajt mikor még a karján is tiszta vér volt és le sem mosta és így dajkálgatta a gyereket.
2009. máj. 14. 19:59
 22/60 anonim ***** válasza:
29%
igen, belőlem jó anyós lesz, és jó meny.én nem fogom sajnálni a gyerekem senkitől.nem fogom burokba nevelni.nem lesz rossz a gyerekemnek, mert nem fog gyűlölködésben felnőni.nem fogja hallani hogy az anyja kiabál a nagyival
2009. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
65%

Hiàba van az én szomszédomnak is 3 gyereke,de az enyémet a legutobb olyan csunyàn fogta a kezébe,és kürbe puszilgatta,miutàn macskàval jàtszott....

Igazat adok a kérdezönek.

Mindenkinek van lehetösége gyereket nevelni.

Ha ö igy akarja féltésben,biztonsàgban akkor azt el kell fogadni.

Igenis magànak szülte a gyereket.

Jo nem kell annyira kisajàtitani,de én is ugy vagyok vele,hogy nem a szomszéd kedvére szültem,hanem a magaméra.Anyos ugyszintöän tudja mi a dolga.

Segitsen elöbb a hàzimunkàban,aztàn babàzhat ,otthon,udvaron,jàtszotéren,babahàzban,de ne a permetszer,forro olaj,meg a föut közelében!

Nyers voltam,bocsi.

2009. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Én sem sajnálom senkitől a ygermekem, főleg aki szereti annak szívesen odaadom,hagy játszanak vele,de ha produkáltassák, vagy cirkuszi majomnak nézik,mindig produkáljon valamit, akkor azt nem bírom elviselni,bárki megmondhatja, hogy sosem sajátítottam ki e ygerekem, ha társaságban vagyunk nem mellettem kuksol, hanem mindekivel, még felnőttekkel is játszik, talpraesett gyerek, és én csak a testi és lelki épségét óvom, szerintem egy anyának ez a legfőbb dolga, meg hogy ne szenvedjen semmiben hiányt a gyerek.Gondolltam, hogy nics még gyermeked, és ezért dobálódzol ilyen könnyen a szavakkal.Hidd el én azt kívánom jó anya légy mindenkinek ezt kívánom agyerek érdekében.Ha nem értesz meg arról nem tehetek,remélem neked nem kell átélned ilyen dolgokat, amitől rosszul érzed majd magad.Soha nem veszekedtem a gyerek előtt, épp azt írtam pár oldallal előbb,ha elolvastad volna te jó anyósjelölt vagy meny;) hogy csak nyelek meg nyelek anyósnak, és próbálok idomulni a fura viselkedéséhez.Ha már az is bűn hogy féltem felelőtlen emberektől,arról nem tehetek, hogy épp a férjem anyja ilyen.A barátait megválogathatja z ember, de a rokonságát nem.Soha egy rokontól sem féltettem, mind korrektül viselkedik a babámmal.Náluk nem is sír a kicsi, de minap is mikor átvittem anyósékhoz a gyerkőcöt, akkor erőszakkal dajkálgatni akarta, és a gyerek el kezdett sírni, mert ő járkálni és nézelődni szeretett volna.Te msot komolyan azért bántasz, mert jót akarok agyerekemnek?Vagy szerinted az a jó anya, aki potyogtat 8 gyereket a szutyokba,és egyikkel sem törődik, a nagyok nevelik a kicsiket stb.éeheznek, utcagyerekké vagy bűnözővé válnak rossz esetben.Bocsika nem a 8 gyerekes normlis családookról beszélek, hanem akik egséz nap nem törődnek a gyerekekkel, sok ilyet láttam már.Nem tudom mi a bajod velem, de ha gyereked lesz egyszer remélem jobban átlátod a helyzetem!!!
2009. máj. 14. 20:24
 25/60 anonim ***** válasza:
70%
Hát nekem még nincs gyermekem de teljesen együtt érzek veled ! teljesen igazad van és ne adj az ellened szólók véleményére tuti hogy ők is ugyanilyen rosszindulatú anyósok mint a tiéd....
2009. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
52%
Nem semmit mennyit írsz mint kérdező :D Aszittem hülyét kapok azokon amit leírtál, ilyen anyósom lenne azt is megtiltanám hogy telefonon beszéljen a gyerekkel, max képen láthatná évről évre :D Sajnos ismerem a típust akiről írsz, ilyen szeleburdi kotnyeles felelőtlen ökörtombáz, aki még csak fel se képes fogni milyen veszélybe sodorja önmagát vagy esetleg más gyerekét. Részvétem!
2009. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
53%
A te gyereked, a te felelősséged. Soha nem bocsátanál meg magadnak, ha elengednéd vele és valami baj történne. Nem kell neked az anyós lelkivilágához alkalmazkodnod, ha egy kisgyerek , a te kisgyereked egészségéről van szó!
2009. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:
Hát ha ide mindent leírnék, akkor könyvet is írhatnék a 7 évről amiket tett, de még annyit, hogy a másik unokája aki 13 éves sokszor nyaral nála, mert nála egész nap csavaroghat, nem kell egészséges kajákat enni mint otthon a szüleinél, és egy éve amikor tavaly itt nyaralt nála akkor is elengedte valakihez aludni ahol jól berúgtak a haverjaival, akkor 12 éves volt.Rendőrségi ügy is lett belőle,mert két haverja a kissrácnak alkoholmérgezést kapott, és anyós meg eltitkolta a saját lánya elől, hogy bepilált a 12 éves fia,úgy tudta meg lánya hónapokkal később, hogy kapott a gyámhivataltól egy idézést.Ekkor aztán kiderült, a lánya számára is, hogy anyós Sunyi alak.Emlékszem amikor megismertem aférjem, akkor 3és fél éves volt az unokája anyósnak, és kb 10 éves koráig mikor anyósnál nyaralt, mindig a férjem és én vigyáztunk rá egész nyáron, mikor 10 éves lett azóta csak csavarog ha itt nyaral, ezt persze az anyukája nem is tudja,biztos nem engedné többet hozzá.
2009. máj. 14. 20:52
 29/60 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Én 21 vagyok és teljesen egyetértek! Ugyan nekem még nincs gyerekem, de én sem hagynám az ilyen dolgokat. Anyukám úgy érzem nem lenne rossz nagyi, párom anyuja sem, egyedül nagymamámtól félteném, ő sem higiénikus, sorolhatnám én is, neki még a kezébe sem adnám. Te vagy a gyereked anyja, amit teszel a te dolgod, más ne szóljon bele, a férjednek meg neked van döntésjogod!!!
2009. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,és bocsánat, ha túl őszinte voltam!:)
2009. máj. 14. 23:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!