Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak nem merem odaadni...

Anyósomnak nem merem odaadni a 14 hónapos gyermekem, mert egyszerűen még magára sem tud vigyázni! Néha úgy kemény vagyok vele, de ha engednék neki, lehet, hogy baja esne a gyereknek, és akkor kié a felelősség?

Figyelt kérdés
de most én vagyok a rossz, mert édesanyámnak odaadom a gyereket neki meg nem. De ha anyám lenne ilyen felelőtlen neki sem adnám oda, hiába az anyám. IGAZAM VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZEM?Tavaly amikor a lányom k. 2 hónapos lehetett, akkor el akarta anyós meg após vinni sétálni babakocsival, én akkor még anyámnak sem mertem odaadni, mert mivan ha sír vagy stb., ezért velük mentem.Az úton ledöbbentem amit műveltek.Anyós olyan lelkesen tolta ész nélkül a babakocsit, hogy majdnem kiborult a gyermekem, jó ez még semmi,kisüttették a szemét,a nappal szegény lányom végig hunyorgott mikor szóltam lehurrogtak, hogy mivan burokban lévő gyereket nevelsz?Jó folytattuk a sétát, és egy utcában az utcán lévő fákat permetezte egy ember, és ők mindenáron arra akartak menni!Csak azért akartak arra menni mert van az utca végén egy fagyizó, és fagyizni akartak.Na ekkor kifakadtam, hogy 65 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy permetszert akar szívatni a két hónapos babával.Erre még ők sértődtek meg.Azóta egy percre sem adom oda nekik, főleg anyósnak nem, mert a múltkor majdnem leesett a gyerek háttal az öléből, mert nem fogta.Ha nem vagyok szemfüles,és nem kapom el a gyereket, akkor a parkettára esik fejjel lefelé.TUDNÉK MÉG MESÉLNI,DE NAGYON HOSSZÚ LENNE.
2009. máj. 14. 17:00
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
47%

Szia!Ne törődj vele!A te kisbabád,és kész!Elsősorban Te vagy a felelős érte,és Te tudod mi a jó neki!!!

Ha meg sértödik Ő baj,mit érdekel téged.Te csak foglakoz a kisbabádal,és kész!Te vagy az édesanyja úgy neveled,és úgy tologatod ahogy neked,és babának tetszik.Ha nagyobb lesz a picurod majd Ő eldönti,hogy kér-e a nagyiból vagy sem.

Nekem még rosszabb anyósom van,Ő végsőkig elmegy,hogy az legyen amit akar.Így nem érdekel sem Ő sem a familije!Én be vontam családvédelmist,és addig lesz mellettem ameddig akarom:)Így jó+biztonság!Üdv:Zsuzsa

2009. máj. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim válasza:
53%

Szia!


Teljesen igazad van!

Az én anyóson is hasonló....pontosabban most megy keresztül egy csúnya váláson, és bosszúból az apósommal olyan dolgokat csinál, hogy el sem hinnéd...Ezekből, és a labilis idegállapota miatt én sem bízom rá, persze a férjem meg van sértődve.....

2009. máj. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
40%

Tényleg nem szabad burokban nevelnia gyereket. Tedd félre a sérelmedet, és hallgasd meg friss füllel, előítélet nélkül, amit mondanak! Ne a saját értékeid alapján, próbáld úgy hallgatni, mintha új lennél ittt ezen a földön! Lehet, hogy van, amit megszívlelhetnél. Hiszen ők is a legjobbat akarják! Próbálj tanulni tőlük.

Minden szülő ott rontja el, hogy túlzásba viszi, amiben ő jó. Hallgasd meg őket, valószínű egyszer neked- egyszer nekik van igazuk.

Ha sír a gyerek, a nagyszülők majd megnyugtatják.

Nem kell magadracellukszozni azért. Ne haragudj, gondolkodj el ezen!

2009. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
39%

Valaki azt írta, hogy mindenki magának szülte a gyerekét. HÁT NEM!

Senki nem magának szülte, hanem a világnak.

A gyerek csak ideérkezett, ebbe a családba, rokonságba. Az anyjának öröm, hogy nevelheti néhány évig, de nem magának szülte egyáltalán. Legfeljebb részesül abban a megtiszteltetésben(jó esetben) hogy anyja lehet egy új embernek. De nem azért, hogy majomketrecbe zárja.

2009. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
40%
Helytelenül cselekszel.
2009. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
30%
Most ne haragudj, az miért olyan tragédia, hogy a törlőkendőt rágicsálta?!
2009. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert az egész törlőkendőt kihúzgálta, ez kissé pazarlás szerintem, kettő, hogy teli van adalékanyagokkal meg tudom is én mivel, három, meg is fulladhatott volna tőle,ha betömi, négy te télleg ennyire nem gondolád a dolgokat?A gyerekem köhögött tőle, ekkor elvettem tőle és megkóstoltam tehát a számba vettem egy kendőt, hogy milyen íze van, kóstolj meg te is egy törlőkendőt, és akkor megtudod miért baj! Popsitörlésre találták ki!Egyébként a múltkor mikor a férjem hazajött ő volt agyerekkel, akkor meg a könyvéből rágott ki egy jó nagy darabot, jövök be a vacsorával a gyereknek, erre nyammog a könyvön a férjem meg mellette egy méterrel ül és észre sem vette, hogy megette a könyv egy jó nagy darabját!Hát nem kaptam idegbajt.:( Egy egyéves gyerekkel nem kellene mindent megetetni, én odafigyelek rá.Anyós például leveszi neki agyűrűjét mikor itt van és odadja neki, aztán meg csodálkozik ha nem hagyom vele egyedül.És ha egy óvatlan pillanatban lenyeli a gyűrűjét és meg fullad a gyerek, akkor ki lenne a felelős!!! Gondolkaozzatok már el, akik ti engem cseszegettek, mikor a drágalátos felelőtlen anyósomat véditek!!! Egyáltalán nem sajátítom ki a gyereket, bárkivel elvan akit ismer, csak az felelőségteljes személy legyen az a lényeg nekem, meg hogy szeresse a babám, mert a gyerek érdekes módon menekül az anyós elől, nem akarja, hogy erőszakkal felvegye.Vagy talán én beszélem a fejébe, hogy kicsim menekülj az anyós elől?:D

a gyerek megérzi, hogy ki a jó ember! Amúgy anyós erkölcsileg is meg bukott előttem.Pár éve hallottam róla dolgokat, hogy nem igazán volt hűséges fiatalabb korában a férjéhez, meg a férjem is mondja, hogy nem sokat látta az anyját, szinte csak este.Egész nyáron az anyja nővérénél lakott, szinte ő nevelte!Na meg a nagymamama, mert velük lakott a haláláig.

2009. máj. 15. 09:16
 38/60 anonim ***** válasza:
34%
De hagyd már abba!!Már én sem állom meg szó nélkül!Az, hogy anyósod milyen volt fiatal korában, ahhoz neked semmi közöd!!!Hogy jön ez ahhoz, hogy hogyan foglalkozik a gyerekkel?Nem érzed, hogy dől belőled a gyűlölet???Olyan, amilyen volt régen az anyósod.Gondolom akkoriba apósoddal ezt a dolgot megbeszélték, lezárták, kész!NEKED SEMMI KÖZÖD HOZZÁ!
2009. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:
És ha már itt mindent ki teregettem, akkor lássátok milyen embertől féltem a lányom,megyünk az úton autóval, és állandóan kidobálja a szemetet, mi lenne a világgal ha minden ember kidobálná az autóból a szemetét...Én inkább hazaviszem egy zacskóban összegyűjtöm és otthon kidobom, az autóban elfér! És mikor valaki rászól pélául a férje, hogy asszony ne szemetelj, nem te szeded össze, akkor csak röhög az egészen mintha valami 13 éves kölyök lenne, és valami csínyt követett volna el.
2009. máj. 15. 09:31
 40/60 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gyűlölöm az anyóst, inkább szánalmasnak tarom, és sajnálom, hogy ilyen ember lett belőle.Lássátok már be ha az anyám lenne, akkor is meglátnám a hibáit.Nekem is van hibám én soha nem tagadtam!De most télleg csak a gyermekem érdekeit nézem, hogy neki jó legyen!Nem eltiltom az anyóstól, hanem nem merem egyszerűen vele egyedül hagyni!!!Egész más a kettő.Egyszerűen féltem tőle a gyereket, nem pedig elsajátítom, vagy kisajátítom ez a külömbség!Én szeretném ha többet lenne vele a gyerek, de szinte alig látta 10 hónapos koráig, csak hetente vagy kéthetente egyszer, vagy ha én elvittem babakocsiban és akkor megnézte.Meg van egy olyan nagyon rossz szokása, hogy állandóan kiszedi a gyerek szájából a cumit.Olyan alkalom még nem volt, hogy ne szedje ki erőszakkal a cumiját, a gyerek meg mostmár kikéri magának tehát sír olyankor egy darabig, de nem érdekli.Hiába szóltam már neki többször, hogy ha nem kell neki acumi, akkor kiveszi a szájából a gyerek.Arról nem tehetek, hogy anyós nem cumipárti.
2009. máj. 15. 09:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!