Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenlem magam a nincstelens...

Szégyenlem magam a nincstelenség miatt?

Figyelt kérdés
Tudom volt már hasonló kérdés, még mielőtt valaki nekem esne. Szóval van egy több éves kapcsolatom. A barátom jóval tehetősebb mint én. Én munkanélküli vagyok. Nem élünk együtt. A lényeg hogy ő sosem kérkedik a pénzével, viszont én kezdem szégyelni magam mellette a nincstelenségem miatt. Most festik a szülei házát, és elmondta hogy 6 szakembert fogadott a munkára. Ilyenkor annyira kicsinek érzem magam mellette anyagilag. Ö sosem fogja megérteni a helyzetem, hogy milyen érzés nincstelennek lenni. Ö életem szerelme, de kissebbségi érzésem van mellette. A hiba bennem van mert én érzem így, és nem vagyok irígy a pénzére, de aki volt már munkanélküli az megérti amit érzek most. Nem tudom meddig bírom ezt az érzést elviselni. Azon gondolkodom hogy elhagyjam-e?
2011. okt. 28. 08:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen exem, nem arról volt szó, hogy valamivel nekik jobban megy, hanem arról, hogy míg én szegény, bár értelmiségi családból származom, nekik a bőrük alatt is pénz volt, sok-sok generációra visszamenőleg, szinte felfoghatatlan értékű ingóságokkal, ingatlanokkal, üzletekkel..stb. Én soha nem tudtam ezen felülemelkedni. A családja szeretett, mert nekik annyi volt a fontos, hogy ne egy prolilány legyen a fiuk párja, de soha nem voltam képes elengedni magam náluk, mindig kicsinek és valahogy sebezhetőnek éreztem magam. Nagyon zavart, hogy szinte mindent az exem fizetett (neki egy külföldi kiruccanás annyit tett, mintha én vettem volna neki egy szelet csokit) és noha mindig mondta, hogy soha ne feszélyezzen ez, egyszerűen nem bírtam elviselni. Aztán szakítottam vele és azóta sem bántam meg. Az után következő páromékkal hasonló anyagi szinten voltunk, össze se lehet hasonlítani, mennyivel oldottabban és természetesebben tudtam vele és a családjával viselkedni. Úgy éreztem, nem kell szégyenkeznek soha többé semmi miatt és talán emiatt is kötődtem hozzá sokkal de sokkal jobban. Pedig a gazdag barátomat is szerettem. És a lényeg, hogy miután szétmentünk ezzel a sráccal, utána se sírtam vissza a gazdag exemet.
2011. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Internetes távmunkát is rengeteget néztem, de az összes úgy indult hogy fizess be x forintot a megadott bankszámla számra. Ha valaki tud olyan netes munkát ahol ez nincs, akkor megköszönném ha privátba megírná.
2011. okt. 28. 13:51
 33/35 anonim ***** válasza:
Adj fel hirdetést h milyen munkát vállalnál szívesen.. S ha betalálnak netes munkával írd oda azt is, h kizárólag az érdekel ahova nem kell befektetni előre x összegeket hanem ingyenes ugyanis te pénzt akarsz keresni nem kiadni, sokan nem értik meg..
2011. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Én is voltam így.(Sőt vagyok, csak most nincs barátom)

Amikor elhagyott sokkal rosszabb érzés volt, mintha egy szegény hagyott volna el.De ha ennek veszélye nem áll fenn, ne feszélyezd magad:)És FOGD MEG MEGADNAK mert én 3 diplomával sem kapok munkát ebben az országban és jelenleg kiváltképp el bírnék viselni egy ilyen pénzes embert:)

2011. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem a pénze miatt vagyok vele már mondtam.
2011. okt. 30. 08:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!