Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenlem magam a nincstelens...

Szégyenlem magam a nincstelenség miatt?

Figyelt kérdés
Tudom volt már hasonló kérdés, még mielőtt valaki nekem esne. Szóval van egy több éves kapcsolatom. A barátom jóval tehetősebb mint én. Én munkanélküli vagyok. Nem élünk együtt. A lényeg hogy ő sosem kérkedik a pénzével, viszont én kezdem szégyelni magam mellette a nincstelenségem miatt. Most festik a szülei házát, és elmondta hogy 6 szakembert fogadott a munkára. Ilyenkor annyira kicsinek érzem magam mellette anyagilag. Ö sosem fogja megérteni a helyzetem, hogy milyen érzés nincstelennek lenni. Ö életem szerelme, de kissebbségi érzésem van mellette. A hiba bennem van mert én érzem így, és nem vagyok irígy a pénzére, de aki volt már munkanélküli az megérti amit érzek most. Nem tudom meddig bírom ezt az érzést elviselni. Azon gondolkodom hogy elhagyjam-e?
2011. okt. 28. 08:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%
Itt felmerül a kérdés hogy tényleg komolyan írtad e hogy ő életed szerelme...mert szerintem nem ha ilyen hülyeségért elhagynád...annyi ember van akit vernek szidnak megkeserítik az életét a párja miatt vagy épp a párjuk teszik ezt te meg ilyenen vacakolsz. Örülj neki hogy van egy férfi aki állítólag "életed szerelme" van pénze amire nem vagy irigy és meglesz mindenetek. Örökre munkanélküli akarsz lenni vagy mi? lesz neked is pénzed ha majd találsz munkát, ő meg nem hiszem hogy azért mondja hogy 6 ember fogadott hogy célozgasson, és ha őt nem zavarja akkor téged miért? Majd helyreállsz te is aztán annyi.
2011. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Ne,ezért szerintem ne hagyd el, hanem bármilyen módon is,de változtass a helyzeteden!
2011. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt, ha őt ez nem zavarja, akkor felesleges ezen problémázni.

Másrészt az feltűnt, hogy a helyzetre az egyetlen megoldás szerinted a szakítás, az fel sem merül benned, hogy azért küzdj, hogy legyen munkád. Akár egy képzéssel, akár tényleges munkakereséssel.

Úgy tűnik, mintha a "nincstelenséget" te olyan kőbe vésett tulajdonságnak tekintenéd, mint a magasság vagy a szemszín, amin nem tudsz változtatni.

2011. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Dehogynem akarok munkát találni! Több hónapja azon vagyok, viszont ez nem könnyű, és higgyétek el hogy alapvetően megvisel a helyzetem, azaz hogy nincs semmim. Úgy érzem, társadalmi különbségek vannak köztünk. Igen, ö életem szerelme, de gyötrődöm a leírtak miatt. Én megszoktam hogy be kell osztani, vagy kuporgatni kell a pénzt. Ö meg mindenfélére költekezik. Nem sajnálom tőle, de két teljesen eltérő értékrenddel rendelkezünk ezen a téren.
2011. okt. 28. 09:00
 5/35 anonim ***** válasza:
Mivel nem laktok együtt nem kell azon problémáznod hogy mire költi, megdolgozik érte hagy költse, majd ha együtt laktok akkor köttök kompromisszumokat, nálunk úgy van hogy én is dolgozom ő is, a rezsit felezzük a kaját felezzük a többi marad nálunk külön külön, arra költjük amire akarjuk, ha közös probléma van valamivel akkor megbeszéljük a legjobb leghatékonyabb megoldást és felezzük, ennyi.Ezért ne hagyd el, keress tovább munkát aztán egyszer lesz, ezért elhagyni valakit akit szeretsz és ő is szeret oltári nagy b.aromság, tényleg felmerül a kérdés hogy ő életed szerelme e.
2011. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
57%

" Úgy érzem, társadalmi különbségek vannak köztünk. "


És ez idővel még jobban ki fog éleződni.

2011. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el, ha elhagyod "életed szerelmét" és később összejössz egy másik munkanélkülivel, jobban fog fájni a fejed a szegénység miatt, mint most amiatt, hogy a pasid jómódú...

Gondolkodj már picit..

Sajnálom,hogy nincs munkád, de ne hagyd el magad, ha ellöknek állj fel, egyszer úgyis találsz munkát!

2011. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 bánomisén ***** válasza:

Emiatt el ne hagyd, ha egyébként más okod nincs rá! Megőrültél???!!!

Ha ő nem problémázik az anyagi különbségeken, akkor te se ezzel foglalkozz. Keresd továbbra is a munkalehetőséget, előbb-utóbb úgyis fogsz találni munkát. Ne add fel. Se az álláskeresést, se a boldogságot.

2011. okt. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
59%
Nekem miért nem ad az Isten ilyen pasit? legalább egyforma anyagi helyzetünk lenne!
2011. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, köszönöm szépen! Valaki írta hogy ez ki fog köztünk éleződni. Valahol én is ettől tartok. Sok velem hasonló cipőben járó barátom van, és ők jobban megértik a helyzetem. A barátomat tényleg nagyon-nagyon szeretem, de valahol mégis rossz azt hallgatnom hogy ő mennyire elfoglalt, erre és erre mennyit költ. Nem sajnálom tőle, csak bánt mert kicsinek érzem magam mellette. Ö erre és erre ennyit és ennyit költ, én meg... Nem szándékosan csinálja, habár már megkaptam tőle hogy mivel én nem vagyok elfoglalt, így ráérek ilyeneken gondolkodni.
2011. okt. 28. 09:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!