Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ami családunkban ugy nevelkedt...

Ami családunkban ugy nevelkedtünk hogy hetente fürdés valamikor 2hetente. Anyám még mindig igy fürdik. Nem gáz ha valaki igy neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Beszéltem vele rola mondta hogy az ő idejükben fürdőszoba se volt. Lavór volt hetente 1szer.

Most viszont elzárta a vizet a sok vizszámla miatt igy már 2 hete nem fürödtünk . Elvileg ma lesz fürdésnap.Mit tegyek?


2011. okt. 16. 14:36
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
89%
Ja és még annyi, hogy amikor a németeknél vendégeskedtem, én minden nap megfürödtem, de ott én is úgy csináltam, ahogy valaki már írta, hogy gyors bevizezés, elzárás, tusfürdővel való beszappanozás, majd leöblítés. De megmondom őszintén, alig vártam, hogy hazaérve rendesen megfürödjek egy jó nagy kád vízben. Anyukádnak pedig mondd meg, hogy vízen anyagi értelemben azért marhaság spórolni, mert ha beüt egy jó kis csőtörés ne adj isten, akkor ezerszer több víz fog elmenni mint amennyit ezzel a beteges módszerével megspórolt.
2011. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
72%

Basszus....most lemegyek és megkérdezem itt a németeket,hogy tényleg nem fürödnek mindennap???Hát ez még mekkora baromság!!Hogy ez jellemző a németekre!Na,amikor mi tusolunk, mindig hallom hogy engedik a kádba vizet!Ja és mindennap tusolunk!Hogy drága a víz??Sok minden drága és mégis megveszi az ember!Persze,biztos van olyan német is, meg magyar is!De ezt úgy írjátok mintha itt mindenki koszos lenne!!!


Egyébként meg ha ez tényleg igaz amit a kérdező ír amit kétlek mert ha már a vízen akar anyukád spórolni akkor minek van net?Ez nem létfontosságú!De a víz szerintem az!

2011. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
37%

Kamu kérdés!


De ha igaz, akkor éljen az igénytelenség!

2011. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
74%

Nemetekkel kapcsolatban:

Miert altalanositotok pro es kontra? Itthon is ahany haz, annyi szokas, ott tartomanyonkent is eltere szokasok vannak. Az egesz kb. ugy igaz, hogy bizonyos tartomanyokban nem annyira altalanos a napi furdes, mint Magyarorszagon. Jellemzoen ez a nagyon sporolos csaladokban van igy, ez nem anyagi helyzet fuggo, kisdolguknal ugyanezek a csaladok nem huzzak le a wc-t ha mas, akar vendeg jon utanuk.


Angoloknal szerintem gyakoribb a nem naponta furdes, az atlag angol kifele rogyrazo, de valojaban igenytelen, nem furdik naponta, de a szagot eros parfumokkel leplezi. Persze ott is ahany haz, annyi szokas, nem lehet altalanositani. Mindenesetre annyira nem altalanos naluk, mint nalunk.


Franciakat meg nem tudom. Daniaban naponta furdenek, de jellemzoen reggel.

2011. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
82%

ma 15:19

Erélyi vagyok és kikérem magamnak. Én naponta kétszer is zuhanyzom! És minden ismerősöm, családtagom legalább naponta egyszer. Hogy a falusi bácsikák hányszor fürdenek az más kérdés, de Magyarországon se hiszem, hogy többször.

2011. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy beszélnek a vízről, mint adott, pazarolható természeti forrásról. Pedig a víz az egyik legdrágább kincse az emberiségnek. Kevés van belőle, ezért mindenképpen takarékoskodni kellene vele. Fürdést, ok nélküli lubickolást illetően is.
2011. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
43%
Ne szagoljatok, dolgozzatok! :D
2011. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
85%
Kamunak tűnsz. De ha nem az vagy, akkor vigyél haza minden nap az iskolából egy ásványvizespalacknyi vizet, ha ügyes vagy, azzal korrektül le lehet "tusolni". Csináltam már elég sokat. Fel is melegítheted, ha tudod, de igazából mivel gyors akcióról van szó, a hideggel is túl lehet élni, sőt utána még jobban is érzed magad.
2011. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

"anyám ásványvizes palackokban tart vizet amit amugy a kukatárolobol hoz felaz oonnani csapbol hogy ne a mii számlánkra menjen."


Ha onnan hoz vizet, miért nem mész te is és hoztok elegendőt a fürdéshez is, ha ennyit akar spórolni? Egyébként meg, ha vagy már elég idős, akkor menj el melózni és mondd meg anyádnak, te kifizeted a vízdíjat, csak legyen minden nap normálisan elérhető víz otthon. Ha meg ez nem pálya, akkor jobb, ha elköltözöl valahova vagy koliba mész.

Az is jó megoldás, amit előttem írtak, hogy vigyél haza a suliból. Meg írtad is ,hogy te edzésen tudsz fürödni. Ezek a lehetőségek vannak, szerintem.

2011. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
83%

a németek, angolok témához:

tapasztalataim szerint tényleg kevésbé fürdenek általában, mint mi. Németországban voltunk egyszer nyaralni, háznál szálltunk meg, és a hülye még pluszban ránkverte a fürdés költségét, mert hogy drága a víz! (még a normál szállás ára fölé. meg is mondtuk a közvetítőnek, hogy ez meg mi, hogy fizetsz egy szállásért,és a tisztálkodás nincs benne? meg is szakították a kapcsolatot a házkiadóval.)

ja, őket egyszer nem láttuk-hallottuk fürödni az egy hét alatt. barátnőm szintén németeknél látta, azaz nem látta, hogy egyszer is fürödnének. ők mentek mindennap, de azt soha, hogy a házigazda németek is fürödnének.


angolok: Angliában vagyok, itt is volt, hogy volt munkatárs közölte, hogy ő nagyon igényes, háromnaponta szokott fürödni...ja. barátnőm is mondta, hogy az angol férjére is néha úgy kell rászólni, hogy zuhanyozzon már le. pedig nem egy alacsony sorban lévő valaki. aztán, mikor egy otthonban dolgoztam ápolóként, egyeseket úgy kellett betrükközni a zuhany alá, mert nem akarták semmi áron. vlt, aki közölte, hogy nincs szüksége fürdésre, mert a múlt hét kedden már megfürdött.

2011. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!