Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ami családunkban ugy nevelkedt...

Ami családunkban ugy nevelkedtünk hogy hetente fürdés valamikor 2hetente. Anyám még mindig igy fürdik. Nem gáz ha valaki igy neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Beszéltem vele rola mondta hogy az ő idejükben fürdőszoba se volt. Lavór volt hetente 1szer.

Most viszont elzárta a vizet a sok vizszámla miatt igy már 2 hete nem fürödtünk . Elvileg ma lesz fürdésnap.Mit tegyek?


2011. okt. 16. 14:36
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

szerintem nincs szagunk. én szoktam edzésen tusolni de most nem járok betegseg miatt.

wc: anyám ásványvizes palackokban tart vizet amit amugy a kukatárolobol hoz felaz oonnani csapbol hogy ne a mii számlánkra menjen.meg néha kinyitja a vizet ha ő ugy akarja.

van olyan is hogy mivel a wchez azért jobban kell a lehuzas bekapcsolja a vizet de kulcsrazárja a fürdőszobát nehogy bemenjünk. Mert szerinte ez a mai divat hogy mi naponta 2szer fürdünk.Meg piperészkedünk.:-(

2011. okt. 16. 14:57
 12/60 anonim ***** válasza:
95%

A suli torna öltözőben nincs zuhanyzó?

Hány éves vagy?

2011. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
91%

A mai világban a heti egyszeri fürdés nagyon kevés. Az egy dolog, hogy régen mi volt (de aki igényes volt, akkor is valahogy megfürdött naponta!), meg más, hogy mi van most. Nem lehet összehasonlítani, manapság az emberek naponta fürdenek, és megérzik a másik szagán, aki nem így tesz, mert ma már kevésbé intenzív testszaghoz van mindenki szokva.

Elzárta a vizet? És wc után hogy mostok kezet?

Máson nem tudtok spórolni, vesztek olcsóbb kaját, csak az egyik szobában fűtötök, vagy valami - de pont a vízen? Nem azt mondom, hogy folyatni kell egy óráig, de egy nagyon gyors tusolás naponta nem a világ vége.

2011. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
86%

"kulcsrazárja a fürdőszobát nehogy bemenjünk."


Hát én ezt nem bírnám, az hétszentség, bocs, de anyukádnak valami baja van.

Meséld el minél több embernek, hogy mit csinál (főleg ha faluban laktok) és ha majd megszólják, hátha letesz a dologról...

Nagymamánál, rokonnál, barátnőnél nem tudsz fürödni? És igen, ez már tényleg súrolja azt a határt, hogy az ÁNTSZ-nél is fel lehet lassan jelenteni.

2011. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
86%

jézusom :S


nincs valami rokonod akinél lakhatsz? ez egyáltalán nem normális...:S


nagy az isten állatkertje de túl kicsi a kerítés :(


sajnállak :S

2011. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudod anyuddal megbeszélni ezt a dolgot?

Meg kéne vele értetni, hogy ma már más világot élünk, mint régen, és ha van rá lehetőség, akkor miért ne éljünk a kényelemmel? Még két-három naponta fürdeni, elmegy / én személy szerint nem bírok ki egyetlen napot sem zuhanyozás nélkül /, de hetente, ill. kéthetente, az sehogy se okés.Anyudnak megfelel-rendben, de a a gyerekei máshogy szeretnének élni, miért ne tehetnék meg?

Nem irigyellek, nem lehet könnyű neked sem így...

2011. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezzen meg anyukád akár egy orvost, az altesti higiénia nagyon fontos. (Ha már az, hogy büdösek lesztek, nem hatja meg...)
2011. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
82%

Ha véletlenül nyitva hagyja a fürdő ajtaját, kulccsal akasszátok ki a nyelvet, (anélkül, hogy az ajtó csukva lenne) és dugjátok el a kulcsot. Így ha megnyitja a vizet a wc-lehúzás miatt, a fürdőt nem fogja tudni bezárni.

Egyéb ötletet mondani nem tudok, előttem szólók már mondták...

2011. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
95%

Nagymamám igen spórolós asszony volt (amíg élt), ő meg párszáz kisnyugdíjas így oldja meg:

A fürdővízzel vödörrel le lehet önteni a WC-t, ha megmossa a krumplit a vízzel meg lehet öntözni a virágokat, vagy ha fel akart mosni, akkor arra is megfelelt a fürdővíz, még jó melegen.

Ha kézzel mosott, azt is öntötte a felmosó vödörbe, és már ment is mosni a teraszt, vagy előszobát, főleg télen, mikor hamar koszos, sáros volt.

Anyád innen is csókoltatom, közelről nem merném.


Azt el se tudom képzelni, hogy éltek víz nélkül. De most komolyan!

Főzéshez, IVÁSHOZ, mosogatáshoz, kézmosáshoz, wc-öblítéshez naponta többször szükség van tiszta vízre, nem elég egy ásványvizes üveg!

El fogtok kapni valamit, az lesz a vége.


Ahol nincs víz, ott nincs tisztaság se, és spórolni máshogy is lehet. Lásd fent.

2011. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
33%

Gáz, de azért nem akkora tragédia ez. Pl. Németországban meg Angliában nem divat a napi fürdés. Mondjuk a 2 heti az nagyon durva. A heti 1 talán éppen elviselhető, de az is csak hűvösebb időben, mikor nem izzadsz annyira. A heti 2 lenne szerintem korrekt, bár alapvetően én is a napi gyors zuhany híve vagyok.

Megjegyzem, a ritkább zuhanyzás nem olyan rossz a bőrnek. Kevésbé szárad ki, lesz sérülékeny.

2011. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!