Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ami családunkban ugy nevelkedt...

Ami családunkban ugy nevelkedtünk hogy hetente fürdés valamikor 2hetente. Anyám még mindig igy fürdik. Nem gáz ha valaki igy neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Beszéltem vele rola mondta hogy az ő idejükben fürdőszoba se volt. Lavór volt hetente 1szer.

Most viszont elzárta a vizet a sok vizszámla miatt igy már 2 hete nem fürödtünk . Elvileg ma lesz fürdésnap.Mit tegyek?


2011. okt. 16. 14:36
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
46%

Igazat ír,aki azt írja,hogy Németországban és Angliában nem fürdenek sűrűn. Nem csupán azért,mert sokba kerül,de nagyon árt a bőrnek a sűrű fürdés. Amit azután különféle vegyszerekkel pótolnak. A testápolók vegyszerek,és hosszú távon legalább annyit ártanak a bőrnek,mint a nem fürdés.

Természetesen szükség van a napi mosakodásra,egyszeri tusolásra. De a tusoláskor is el kell addig zárni a vizet,amíg szappanozod magad. Aki így tisztálkodik,és nem fürdik sűrűm.nem lesz büdös és ez higiénikus is.

Anyukád valóban nem jól csinálja. (De talán kevés a pénzetek,és ilyen módon akar spórolni.) Amivel nem értek egyet.

2011. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
12%
OFF Belülről épp hogy nem szabad mosakodni menstruáció alatt, kívül meg lehet használni intim törlőkendőt.
2011. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
88%
Megvagyok döbbenve :S 2011 és vannak még ilyen emberek. A higiénia ALAP dolog!
2011. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
26%
Uszoda az meg mi? Csak nem a fürdő, jah, legközelebb harmic km-re van és kerékpárral?
2011. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
75%
Románoknál,erdélyieknél nagy szokás a hetente fürdés.Több ilyen ismerős is volt és volt rendesen szaguk....
2011. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan honnan szedtétek azt az égbekiáltó butaságot, hogy fejlett nyugati roszágokban csak hetente fürdenek? Melyikőtök látogatta végig személyesen az adott ország minden családját esténként, hogy ezt ellenőrizze? Néha sírni tudnék, annyi butaságot látok itt, mi magyarok tényleg ennyire ostobák vagyunk??
2011. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
80%
Uszoda az uszoda, nem fürdő. Na bumm, akkor mi van, ha távol van? Ráér elmenni, ha fürödni akar, nem? Vagy milyen megoldást várt??? "Hé, kérdező anyja, nyisd ki a csapot, engedd a gyereket naponta fürödni!!!" Most jó?
2011. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekkoromban mi is lavórban fürödtünk, meg fával fűtöttünk be hozzá, és mégis fürödtünk minden egyes nap (én akkor hogy utáltam :-))) Volt egy akkora lavórom, hogy 10 éves koromig ülve belefértem, bele is ültem, mert pancsolni szerettem, csak mosdani nem. Persze anyu minden este lesúrolt. Ezekre tisztán emlékszem. Kamaszkoromban volt, hogy egy ideig nem tudtunk fűteni, és november végén már egyszerűen nem bírtam levetkőzni a 3 fokban a fürdéshez, amikor kabátban aludtunk, na akkor nem fürödtem 2 hétig. Amikor utána újra lefürödtem, fél óráig vakartam és dörzsöltem le magamról a vackokat, mert szó szerint kis darabokban hámlott le rólam valami. Gondolom az elhalt hámsejtek (azt is le kell valahogy dörzsölni, és napi fürdésnél ez megvan), meg persze a kosz.

Most se vagyok vénasszony, 26 éves vagyok, de ha tábor, vagy valami vacak miatt véletlenül nem tudok néha pár napig fürödni (csak dezodorozom magam), akkor saját magamon érzem a szagot, meg ugyanúgy cafatokban súrolom le magamról a vackokat, mint kamaszként, amikor újra megfürdök.

Úgyhogy én soha semmi pénzért ki nem hagynám a napi fürdést, mert a legnagyobb halálom, hogy nehogy mások büdösnek érezzenek, illetve az ágyneműmet is összebüdösítem, ha nem tudok lefürödni naponta.

Valamit találj ki, mert az ember nem mindig érzi a saját szagát, hidd el, nem kellemes, ha mások megszólnak.

2011. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
96%
Mensi alatt éppenhogy gyakrabban kell mosakodni. Természetesen nem belső mosakodásra gondolok, hanem külsőleg, vízzel. A törlőkendő sz@rt sem ér, sokan érzékenyek is rá (mindenféle mesterséges illatanyag stb.)
2011. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
82%
Huh, anno nekem suliba beszoltak hogy büdös vagyok. (Minden reggel zuhanyoztam, "csak" nem használtam izzadás gátlot, és parfüm)
2011. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!