Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ami családunkban ugy nevelkedt...

Ami családunkban ugy nevelkedtünk hogy hetente fürdés valamikor 2hetente. Anyám még mindig igy fürdik. Nem gáz ha valaki igy neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Beszéltem vele rola mondta hogy az ő idejükben fürdőszoba se volt. Lavór volt hetente 1szer.

Most viszont elzárta a vizet a sok vizszámla miatt igy már 2 hete nem fürödtünk . Elvileg ma lesz fürdésnap.Mit tegyek?


2011. okt. 16. 14:36
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
87%

Igaza van annak, aki a németeket mondta. Való igaz, hogy nem fürdenek minden nap,mert egészségtelennek tartják. Még a német tankönyvünkben is szó volt erről.

Viszont a testhajlatokat és intim részeket minden nap megmossák, csak nem fürdenek meg mindössze hetente 2-szer maximum.

Így, hogy mosakszanak mellette szerintem ez nem gond, (bár én nem bírnám ki, hogy ne tusoljak minden este) a bőrükre vigyáznak, de az, hogy ti kéthetente fürödtök és mosakodni sincs lehetőség az egyszerűen borzalmas. Nem irigyellek. A suliban biztosan van zuhanyzó, használd azt.

2011. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként egész biztos lehetsz benne, hogy büdösek vagytok mint az ördög, csak ti már nem érzitek, mivel hozzászokott az orrotok. Ez mindössze pár perc, kipróbálhatod, hogy beállsz pl. a kukatárolóba és pár perc múlva már nem fogod érezni a bűzt. A nem mosdott ember szaga valami iszonyatos, lakott egy ilyen f@szkalap srác a koliban régen, már a koliseniornak panaszkodtak, hogy rúgják ki vagy valami, mert szó szerint az egész szint bűzlött tőle, komolyan mondom. Ja a szobatársai pedig mondanom se kell, hogy elmenekültek mellőle.
2011. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
88%
hú, nálunk is volt lavór :D beleálltam, anyu meg szivaccsal dörgölt. minden nap! aztán már csak a valagam tudtam belelógatni és akkor áttértünk a kádra. nem engedtük tele soha és egymás után fürödtünk. ök úgy gondolják a zuhanyzással több víz elfolyik. azóta mi otthon zuhanyzunk és egy gyors zuhi nem olyan sok vizet igényel. amúgy meg birom mikor valaki spórol a fürdésen, de a számítógepen éjjel-nappal megy a torrent meg tvre alszik
2011. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy ezt a német és angol dolgot ki kezdte el terjeszteni, nekünk több rokonunk és még több ismerősünk van Németországban, és mindenki naponta fürdik, zuhanyozik. Nem magyar ott élőkről van szó.
2011. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
80%
A vegyszerektől nem kell félni, én is csak natúr termékeket használok, lehet kapni olcsón is natúr szappant és tusfürdőt is.
2011. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
27%
:)
2011. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem pénz,hanem igényesség kérdése.Érdekes,régen a nagymamáméknál emlékszel pl ,hogy kútról hoztuk a vizet,mégis minden nap kötelező volt a fürdés.

Attól,hogy valaki szegény,még lehet tiszta és igényes.Az,hogy te nem érzed büdösnek őkeet,semmit nem jelent,valószinüleg a te szagod is ugyanolyan.

Az,meg,hogy nem egészséges a napi fürdés,arrol annyit mondok,hogy egy fél napra bemegyek a városba dolgozni,és délután olyan retek jön le az arcomról a tonikkal,mintha minimum kőmüves lennék,pedig egy kórházban dolgozom..

Akkor képzelem milyen,ha hetente egyszer fürdesz. Aki a napi tisztálkodást úri kiváltságnak tartja,az saját magát minősiti ezzel...

2011. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
83%

15:20 vagyok, a 61 %-os. A fürdést természetesen úgy értem, hogy nem kádban, hanem gyors zuhanyzással. Beleállok a kádba, magamra folyatok annyi vizet, hogy vizes legyen hipp-hopp mindenütt. Ez 20 másodperc. Ezután elzárom a vizet, fogom a tusfürdőt, az orrom hegyéig bekenem magam vele, a valagamat is mosom természetesen, mensi alatt meg főleg! S amikor már mindenem tiszta hab, akkor megnyitom újra a zuhanyrózsát, és 2 perc alatt leöblítem magamról a vízzel.

Ne mondja már azt még anyukád sem, hogy ez akkora kiadás lenne kettőtöknek naponta. Szerintem mondd el ezt neki, hogy kádba ülni, vizet folyatni nem kell, de legalább így hadd zuhanyozzatok.

2011. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
29%

Basszus, a németekre visszatérve: a németek nagy többsége hetente egyszer-kétszer fürdik a rossz vízminőség miatt, mivel kemény. Más tájakon, vagy egy-két családban viszont fürdenek minden nap.


Eltérő, de inkább elterjedt a heti fürdés, mivel szárítja a bőrt.

2011. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
95%
A németek tényleg nem fürdenek minden nap. Volt cserediákom, talán heti kétszer ha megfürdött rendesen. Aztán én magam is voltam németeknél többször vendégségben. Onnan tudtam, ha épp rendesen fürdenek, hogy olyankor valamivel több időt voltak a fürdőben és kicsit hosszabb ideig folyt a víz. Náluk ez a szokás, nagyon drága a vezetékes víz és így spórolnak. Britekről nem ismerem a fürdési szokásokat, egyszer voltam Londonban több napot, ott mindenki fürdött minden nap, de ott sem pacsáltak órákig a tus alatt.
2011. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!