Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz néven vennétek ezt?

Rossz néven vennétek ezt?

Figyelt kérdés

Barátom német, 24 évesek vagyunk, pont két éve együtt.

Nemsokára összeköltözünk egy német nagyvárosban, ő egyetemen tanul, kap csomó ösztöndíjat, támogatást, a végösszeg majdnem 800 euro.

Együtt keresünk lakást, és ha az megvan, akkor én munkát fogok keresni.

A barátom ma kijelentette, hogy tisztázzuk: nem leszünk közös kasszán. Még ha nem is találok munkát magamnak, ő nem fogja tudni az én költségeimet is fizetni, még részben sem.

Mert hogy elméletileg én leszek a pénzkereső.


Természetesen nem arra vágyom, hogy eltartson, csak ha már odaköltözöm az ő nyelvterületére, és nincs sokezer euró tartalékom, hogy hónapokig eléljek munka nélkül vidáman, jó lenne a tudat, hogyha megszorulok, kisegítene.


Valószínű nemzetiségének és végzettségének köszönhetően ő mindig a sokszor többet fog keresni nálam, gyereket is tervezünk... Jól esne a tudat, hogy nem csak és kizárólag magára tervezi a felgyülemlett euróit költeni. Túl sokat akarok?


2011. okt. 2. 22:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
84%

Lehet,hogy én vagyok a régimódi,de én amikor összeköltöztem a párommal alapból közös kasszán éltünk.Közösen fizettünk mindent,és a + kiadásokat is közösen döntöttük el.

Az életben mindig előfordulnak akadályok/nehézségek,és bizony volt,hogy munkanélküli voltam X.hónapig.Eszébe sem jutott a páromnak az,hogy Ő eltart engem.Ahogy pár éve ő is munkanélküli lett,én is szó nélkül támogattam.A pénz akkor is közös volt..

Csak én érzem úgy,hogy a kérdező nem jól kezdi a kapcsolatot???

2011. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
39%

800 euro semmi. Egy ylakás simán belekerül 5-600 euróba.

mi 25 éve vagyunk együtt a férjemmel, van 3 gyerekünk,de soha nem voltunk közös kasszán. Nem is egyeztem volna bele soha

2011. okt. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
84%

En is lehet régimódi vagyok, de hogyan lehet egy hàzassàgban külön kasszàn lenni.

Ha nem bizunk egymàsban, akkor mit ér az egész.

2011. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
35%
ha nem tudja, nem tudja, mit kell ezen besértődni?
2011. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a fiam amikor tanult németben 800 eurója vot,alig tudott megélni egyedül belõle.
2011. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
35%
a közös kassza- külön kasszanem a bizalomról szól. Arrólszól hogy nekem szükségem van arra (és a férjemnek is) hogy legyen ami az ÉN PÉNZEM. én dolgoztam meg érte, én költöm arra amire akarom. Nem a közösből veszek neki ajándékot, hanem az enyémből. Mi köze ennek a bizalomhoz?
2011. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 mokkacsino ***** válasza:
83%

Szerintem sem jó ez így. Persze megértem, hogy kevés az a pénz, de mi lesz majd később ha mondjuk elveszíti a munkáját te meg kapsz vmi ellátást a gyerekre. (arról beszélel, amikor már van) Majd akkor is kijelentitek egymásnak, hogy akkor most különkassza?

Valahol nem csak a jóban kellene együtt lenni, hanem a rosszban és a nehézségekben is.

2011. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
96%
Ne menj, mondd meg neki h ez így nem frankó egy pár mindig valamilyen mértékben közös kasszán van!!! Mondd meg h akkor költöztök össze ha lesz munkája és hajlandó kisegíteni addig amíg te nem találsz!
2011. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem akar sokmindent fizetni mert elvileg te leszel a pénzkereső? Mi???????? Szerintem hagyd ott.... a férjemmel első perctől kezdve közös kasszán vagyunk, soha nem volt gond belőle. Mindketten dolgozunk. Ő ráadásul saját nyelvterületen van, neked meg sokkal nehezebb ugye.
2011. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Ő is azt mondja, hogy a 800 euro épp arra elég, hogy megéljen belőle.


Ő is feladta az életét értem, olyan helyen lakott, ahova nem akartam menni, ez a város az én választásom. Őt átvették az egyetemen.

Most neki is újdonság lesz ez az élet.


Nem mondta ennyire egyértelműen, csak azt mondta, hogy ha én kapok is egy munkát 2000 euroért, ő akkor sem várja el, hogy beszálljak az ő költségeibe, "cserébe" ő sem fog tudni beszállni az én költségeimbe, akkor se, ha nem keresek egy fillért sem.


Persze neki még mindig könnyebb ezt mondani, mert kettőnk közül ő az, akinek biztosítva van a megélhetése.


Van valamennyi félretett pénzem, körülbelül 3 hónapra lesz elég, és nagyon remélem, hogy legalább egy felszolgálós, eladós állást találok magamnak ennyi idő alatt. De hát ki tudja! Pesten nem gazdagodtam sikerélményekkel, idegen országban még ha Nyugat is.. én csak "bevándorló" leszek.

2011. okt. 2. 23:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!