Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz néven vennétek ezt?

Rossz néven vennétek ezt?

Figyelt kérdés

Barátom német, 24 évesek vagyunk, pont két éve együtt.

Nemsokára összeköltözünk egy német nagyvárosban, ő egyetemen tanul, kap csomó ösztöndíjat, támogatást, a végösszeg majdnem 800 euro.

Együtt keresünk lakást, és ha az megvan, akkor én munkát fogok keresni.

A barátom ma kijelentette, hogy tisztázzuk: nem leszünk közös kasszán. Még ha nem is találok munkát magamnak, ő nem fogja tudni az én költségeimet is fizetni, még részben sem.

Mert hogy elméletileg én leszek a pénzkereső.


Természetesen nem arra vágyom, hogy eltartson, csak ha már odaköltözöm az ő nyelvterületére, és nincs sokezer euró tartalékom, hogy hónapokig eléljek munka nélkül vidáman, jó lenne a tudat, hogyha megszorulok, kisegítene.


Valószínű nemzetiségének és végzettségének köszönhetően ő mindig a sokszor többet fog keresni nálam, gyereket is tervezünk... Jól esne a tudat, hogy nem csak és kizárólag magára tervezi a felgyülemlett euróit költeni. Túl sokat akarok?


2011. okt. 2. 22:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
menekülj!
2011. okt. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarsz túl sokat, ez így lenne fair.

Jól gondold meg ezt az egészet!

2011. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

hű, milyen nagyvonalú.

Részben jogos az elvárása, hogy el tudd tartani magad, de hogy így kijelenti, hogy még részben sem, hát ez elég gázos...

2011. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell azt hinni, hogy 800 euro nagyon sok, mivel németben minden nagyon dràga, az albérletekrõl meg nem is beszélve.Ha az elején sem akar neked segiteni, akkor meggondolnàm alaposan, hogy odamenjek hozzà.
2011. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
70%

800 euro semmi. Az banánra sem elég odakint.

Kapásból én is majdnem ennyit költök itthon havonta...

Szóval teljesen meg tudom érteni az ő álláspontját. Nem képes kettőtöket eltartani és te úgy mész ki hozzá, hogy majd ott keresel állást és dolgozol szépen.

Amúgy pedig nyilván, ha a fizetése megugrik mihelyst lediplomázott és talál egy jobb munkát nem fog tovább érvényben maradni ez a "rendelet", hogy külön kasszán vagytok. Pláne akkor nem ,ha már gyerkőc is lesz.

2011. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az összeköltözésnél (főleg úgy, ha gyereket is terveztek) alap a közös kassza, bár lehet, csak én gondolom így.
2011. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
25%
valahol igaza van, gondolom nem szeretné ha ott ingyenélő lennél
2011. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen korrekt abból hogy öszinte hozzád,én is külföldön élek 800 euro valóban nem sok,viszont teljesen nem korrekt hogy ezt igy a szemdben vágja,mert ha szeretünk,akkor az elsö mondatunk az hogy jóban rosszban együtt....én idöt kérnék,és megmondanám neki hogy gyüjtök egy kis aprót mert ha nem találok munkát azért nem szeretnék németországban kukás lenni ha kiteszel! :-(
2011. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

Hogyhogy elméletileg te leszel a pénzkereső ?

Mármint, te keresed, és nem találod, neki meg van ?


Nem, ez így ahogy leírod nagyon nem jó. Némi odaadást kellene láss, kellene mutasson, hogy valamit valamiért, és együtt kezdeni az életet. Vagy még nem vagytok erre kész.

Te itthagynád hazád, otthonod, családod, barátaidat érte. Te mit is kapnál ? Őt ? Ő is kap téged .

Mindent ne adj fel, egy ennyire bizonytalanért. Vagy próbáld ki, meglátjátok mennyire működik, és ha nem, akkor valld be magadnak, és irány haza, vagy valami jobba. De gyerekbe ilyen hozzáállással bele ne menj szerintem, onnantól nehezebben lépsz le, ha mégis úgy gondolnád.

2011. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

A német átlagkereset 2922 Euro volt tavaly. Az ösztöndíj nem elég 2 embernek, ebből valóban nem tudja a te költségeidet fizetni.


Ettől függetlenül, ha ezt valóban így jelentette ki, ahogyan ezt most itt értelmezni lehet, akkor menekülj.

2011. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!