Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 21éves lányt...

Szerintetek egy 21éves lányt eltilthatnak a szülei a barátjától?

Figyelt kérdés
3éve vagyunk együtt (sajnos titokban, mert a korkülönbség miatt), de most megtudták a szüleim. Apám megfenyegetett valamivel,ha nem fejezzük be. Nagyon szeressük egymást, már szerettünk volna összeköltözni. És most leírhatatlan amit érzek. Egy napomat sem tudom elképzelni nélküle, nem hogy soha többé ne lássam. Így teljesen értelmetlenné válik az életem.
2011. júl. 17. 22:58
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Hát??? Azon azért nem csodálkozom, hogy a szüleid nem rajonganak egy, szinte VELÜK egykorú vőjelöltért. De változatlanul az a véleményem, hogy 21 évesen tudnod kell dönteni. Ennél nagyobb korkülönbséggel is éltek már emberek nagy boldogságban, és "összeillő" korú párok kapcsolata is lett sikertelen. Ha a párod mellett döntesz, vállalnod kell, hogy a szüleid sokáig fognak haragudni. Csak az győzheti majd meg őket arról, hogy jól döntöttél, ha boldognak látnak. Az már egy más kérdés, hogy a választottad gyerekei hogyan tolerálják majd a magukkal egykorú "mostohamamát". Valamint azt, hogy ha úgy alakul, egy féltestvér is osztozik majd az ő örökségükön... Szóval, azt hiszem velük sem lesz könnyű menet elfogadtatni a helyzetet...
2011. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
ez a baj, hogy a szüleim nagyon fiatalok, úgy hogy nem "szinte egykorúak". Már évekkel ezelőtt leszögeztem: én semmit sem akarok az ő házából, nem leszek a felesége nem a pénz miatt kell nekem! Gyerekei már nem otthon laknak...
2011. júl. 18. 14:45
 33/36 anonim ***** válasza:

Hozzá szólok én is, mivel nekem is választanom kellett a párom és szüleim között. A párom idősebb tőlem 14 évvel, de ezzel nem is volt probléma, de elvált, gyerek is van, de ezt is megbeszéltem a szüleimmel, már ez sem volt gond.DE! Egy illető keresztbe tett, konkrétan a keresztanyám, anyámékat ellenem uszította, olyan veszekedések voltak, hogy csak na. Én elmentem otthonról végül, mert nem bírtam, hogy egy személy tönkre tette a családot, besokaltam. Már 1 éve történt, anyum csak akkor hívott, ha valami kellett neki, (biztosítási pénz miatt hivott)-keresztanyám felhívott, hogy szeretne bocsánatot kérni tőlem, stb..Őszintén, ha veled így történne, felkeresnéd? Mert én nem.

Lehet kicsit off, de én megtettem a lépést, eljöttem.

2011. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

14.37

Ez az örökség cucc komoly??? Nekem mindkét oldalról van féltestvérem, apám fiát nem is ismerem kb, egy kis gyökér 10 éves, de tipikus sorozatgyilkos alapanyag, de még tőle sem sajnálom a pénzt meg az örökséget, más kérdés h nem vok rá kíváncsi, a másik öcsémet meg imádom! Normális felnőtt emberek nem fognak utálni egy gyereket az örökség miatt...Főleg mert az örökség nem egy elvárható dolog, mi van, ha nem is lesz/lenne egyáltalán? Ki tudja milyen lesz vkinek az anyagi helyzete mire meghal? Erre soha nem lehet alapozni, é sztem normális ember nem is teszi. Az egy dolog, h pl mamám háza a mi nevünkön van nővéremmel, és minden úgy van intézve h a kis göcsört semmit ne kapjon/kaphasson belőle,de kap mást, ez engem nem zavar, arról meg ne is beszéljünk, h ki tudja, lehet mamám nagyon beteg lesz, el kell adni a házat, h kezelhessék, v nagyon egszorul anyagilag, el kell adni kisebb lakásba költöznie...stb. Attól h úgy tűnik van/lesz valamid nem azt jelenti h így is van. Tehát normális ember nem a máséra pályázik huszonévesen hanem a sajátját próbálja megszerezni.

2011. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

15:51

Az örökséget én sem úgy gondoltam, mint valami leendő fix bevételt. Csak adott egy helyzet, amiben egy - szerintem - 45. évéhez közelítő, vagy akörüli férfi, egy lánya korú nővel tervezi a további életét. Ez egyrészt konfliktust teremtett a lány családjában, erről szól az eredeti kérdés. Másrészt, konfliktust teremthet majd a 21 éves lány, és a férfi hasonló korú gyerekei között is. És ebben a konfliktusban megfordulHAT a felnőtt gyerekek fejében, hogy egy-két féltestvér növelheti az örökösök számát. Ez nem biztos, de nem is teljesen alaptalan gondolat.

2011. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Reméljük ennél normálisabbak :)
2011. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!