Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit várhatok el a férjem...

Mit várhatok el a férjem barátjától ha hozzánk költözne?

Figyelt kérdés

jelenleg munkanélküli de a jövő hónapban lesz már munkája.

a pénzügyi dolgokban megegyeztek már de az lenne a gondom h

mit mondjak egy számomra majdnem idegen embernek h mennyi az a házimunka amit elvárhatok h megcsináljon

pl mosson magára vagy tegyem össze a ruhákat meg ilyenek

(a párom rendesen segít a gyerekek (3 van) körül és a háztartásban is ha kell )

jelenleg otthon vagyok a legkisebb gyerekkel (8 hós) a két nagyobb már iskolás őket hozni vinni kell még


kb decemberig lakna nálunk, külön szobát kapna


2011. szept. 21. 11:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Hallod...férjed nem semmi. Egy (neked talán) vadidegen férfit beköltöztetni a házatokba. Nem értem, miért kellene mosnod rá? Vagy a férjed ezt is elvárja majd?
2011. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

hát pont ezért kérdem....


amugy 8kg-os a mosógép szerintem teli sem tudná tenni egy hét alatt annyi ruhája meg szerintem nincs h kéthetente mosson

2011. szept. 21. 12:04
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

MINDEN házimunkát elvégez maga után, mos, mosogat, intézi magának a kaját, megfőzi, meg is veszi vagy ha te főzöl, beszáll pénzzel, megveszi a mosószert, vagy kifizeti, takarítja a szobáját, kimossa maga után a kádat (fürdés után kiöblíti), rendbe rakja a wc-t (de ezeket a közös helyiségeket te takarítod hetente), vasal magának.


DE! Én NEM egyeznék bele abba, hogy valaki, bárki legyen az, hozzánk költözzön. 1-2 nap, max. 1 hétről szó lehet (akár ingyen is), amíg nem talál valamit, de hónapokról szó nem lehet. Sem ismerősnek, sem ismeretlennek, sem rokonnak, sem barátnak.

2011. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
A rezsibe is beszáll, nem? Akkor meg mindegy, hogy mikor és mennyit mos. Én biztosan nem mosnám össze senki ruháit a mienkhez, főleg ha kisgyerekek vannak.
2011. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
egyetértek a másodikkal, én sem engedném, h hosszútávra odajöjjön.persze, rövidtávra igen, de ne lakjon be oda hónapokra felnőtt férfi létére.
2011. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

a rezsibe beszáll rendesen

az okés h a szobáját takarítja

viszont főzni nem tud és szerintem a takarítással is hadilábon áll


sajnos egyébként hónapokig nem lenne hol laknia amíg nincs egy kis pénze h albérletbe költözzön viszont ha nincs hol fürödnie mosnia stb... akkor a melóhelyén sem dolgozhatna

szal eléggé patthelyzetben van

2011. szept. 21. 12:13
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarlak elkeseríteni,de nem fog működni,és nagyon hamar ki leszel készülve,Tapasztalatból beszélek.

Mi Angliában élünk,és a párom barátja kért tőlünk hasonló segítséget.Vagyis pár hónapig nálunk lakna,amíg nem talál melót,és nem talál később szállást.

A párom nem mondott nemet a volt barátjának,és már az elején meg volt beszélve,hogy mennyibe kerül neki a szoba bérlése.

Amikor kijött leültünk mindhárman beszélgetni a közös kis életünkről.

Én nem vagyok szívbajos,így elmondtam mit várok el,és meghallgattuk ő mit vár el.

Megbeszéltük,hogy

-a konyhában mindig rendet rak maga után.Ha főz,eszik vagy bármit csinál,eltakarítja maga utána dolgokat

-.A fürdőszobát rendesen,tisztán tartja.Úgy adja át a fürdő és a konyhát ahogy ő maga átvette..tisztán.

-A szobájába amíg ott lakik,és fizet rendesen utána mi nem megyünk be.Azt is tisztán tartja,de nem nem fogom ellenőrizni.

- Nincs dohányzás! Ezt nagyon nyomatékosan kijelentettem! Amúgy sem lehet dohányozni,de én magam sem tűröm a cigi füstöt(a hogy a párom sem)

- Akkor mos amikor szüksége van rá,csak vegye meg magának a mosóport és öblítőt. Én nem mosom a ruháit,és ha már fizet nincs jogom megszabni hogy mikor mosson.

- Nem főzök,nem sütök,és nem mosok rá.Ezt magának kell megoldania.

Mindent nagyon szépen megtudtunk beszélni,de jó ha az egész működött 2-3 hétig..Majd jöttek a gondok..

Kiderült,hogy a szobában titokban bagózott és hülyének nézett minket amikor szóltunk hogy cigifüst van.Majd előfordult,hogy elment fürdeni,de nem vitt magával törülközött,és természetesnek vette,hogy használja az én vagy párom fürdőlepedőjét.Azt hittem a guta üt meg.Vagy amikor főztünk,és ő nagyokat nyelt mellettünk,hogy milyen éhes,de nincs pénze kajára..Akkor adtunk neki..De ha párszor megkínálod,később természetesnek vette,hogy ezentúl mindig ehet..

Végül kapott állást,de nem akaródzott elmennie,mert nekünk jóval kevesebbet kellett fizetnie(mi csak jelképes összeget kértünk) mint amennyibe kerül a szállás..Végül a párom adta ki az útját 4 hónap után..Azóta megfogadtuk,hogy SOHA senki nem költözhet hozzánk több hónapra,mert előbb-utóbb mindenki visszaél a segítségeddel,jóságoddal..

2011. szept. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
A férj barátja, nem egy idegen jöttment az utcáról. Ennyit igazán megtehetnek szerintem. Bármikor kerülhet az ember ilyen rossz helyzetbe, menne az utcára inkább a híd alá? Ha nem egy igénytelen emberről van szó, akkor pár hetet ki lehet bírni, gondolom nem tetves, nincsenek ürítési problémái, nem beteg. Tartsa rendben a dolgait, segítsen a mosogatásban, takarításban, vásárlásban, ami adódik. Majd kialakul. Ha magától beszáll a rezsibe, akkor már olyan nagy gond nem lehet, nem egy ingyenélőről van szó. Nem tudhatod, neked mikor lesz szükséged hasonló segítségre.
2011. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
ugyan már emberek , a férj barátja...nem vadidegen. szerintem ha mosol akkor tök mindegy hogy pár ruhával több van e a gépben. a házimunkában meg maga után nyilvánvalóan pakoljon el és takarítson,esetleg ha olyan dolog van és a férjed nincs otthon kérheted a segítségét is.
2011. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Ha van egy különbejáratú, leválasztott házrész, nem olyan nagy gond. Ha nincs, inkább felejtsétek el, a barátságnak vége lesz. A férjed túlságosan jóhiszemű.
2011. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!