Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, nem érzitek magatokat...

Nők, nem érzitek magatokat cselédnek a házasságotokban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 22:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
88%
nem.
2011. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
nem. a férjem is ugyanúgy kiveszi a házimunkából, gyereknevelésből a részét... nem is hagynám, hogy ne így legyen. 30/nő
2011. júl. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%
Nem, egyrészt a férjem nagyon sok mindenben segít, másrészt Ő sem hiszem, hogy rabszolgának érzi magát, amiért dolgozni jár.
2011. júl. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. júl. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
71%

nem, mert szeretek házimunkát végezni (jó, vasalni nem vasalok)


szeretek főzni, persze néha ő is szokott, szeretek takarítani, így ha egyedül vagyok otthon 1-2 hetente akkor rámjön a takaríthatnék :) mosni meg egyszerű, be kell tenni a ruhát és megnyomni a gombot.

2011. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Bár én most itthon vagyok, és igy enyém a házimunka, tegnap mikor a férjecském hazaért, és behordta a földet, és a homokot a ruhájával-cipőjével lazán odaszóltam neki, hogy én ma már egyszer feltakarítottam, most ő jön. Fel is söpörte.
2011. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
73%

Igaz, hogy mi még csak együtt élünk, de szerencsére a Párom nagyon talpraesett (sok férfitársával ellentétben), gyakorlatilag 15 éves korától önellátó. Így a közös háztartásunkban is így van. Mindig az csinálja a házimunkát, akinek éppen fekszik. Tegnap én főztem, ő mosogatott. Inkább királynőnek érzem magam mellette, mint cselédnek. :)

22N

2011. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:
36%

De igen, mert én nem tartozom a szerencsés nők közé!

20 évig éltem az előző házasságomban, 8 gyermeket neveltem fel, és mindent nekem kellett csinálni már a végén a családban. A mosástól a főzésen át, a kertig mindent. A párom vagy is a volt férjem, mindig azt mondta, hogy az a nők dolga... Ő meg közben eljárt csajozni, rendre megcsalt... Szóval, de igen. A mostani élettársam se különb... Csövörből vödörbe. Klasszikus nevelést kapott otthon, és azt tartja, hogy a házimunka az a nők feladata. Idetartozik a bevásárlás, a főzés, a mosás, a gyerekek problémáinak megoldása, szülői, suliba oviba orvoshoz kísérés, de én vigyem őket játszira, szabadidős foglalkozásokra, és nézzem el neki, hogy a barátaival beült egy sörre... Hiába mondom neki, hogy te is itt élsz, neked is kutya kötelességed lenne néha elmosogatni... De, még egy bögre kakaót nem készített nekem a 2 év alatt, de azt simán elvárja, hogy minden a feneke alá kerüljön... Ráadásul, a kislánya születését el se mondta otthon a szüleinek! Ne írjátok, hogy mondjam el én, mert nem tudok velük kapcsolatba lépni! Ja, és még a bicikli gumit is én cserélem a fiúknak a biciklijén, pedig az elvileg "férfi" munka.

2011. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:

CSAK tőled függ, hogy milyen szerepet veszel fel az életedben. HA belemész abba a játékba, hogy cseléd legyél, akkor azzal nem a férjedet kell okolnod, hanem magad, hiszen senki sem zsarolt meg, hogy az legyél. Vagy tetszik és játszol tovább, vagy szerepet módosítasz, vagy "kiszállsz".

Kinek ne kéne egy cseléd??? Bármelyik lusta embernek szüksége van egyre. Úgyhogy vagy hülyét csinálsz magadból, vagy azt mondod, hogy "szerepváltás!". Mindenki a maga sorsának a kovácsa ;).

2011. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert néha én annak érzem magam. Igaz, most itthon vagyok pár hónapos kislányommal, de míg dolgoztam, akkor is én végeztem a házimunkát. Az a véleménye, hogy ez női dolog. Szerintem ez csak régen volt így, míg a férfiak dolgoztak, a nők meg otthon voltak. Ha megkérem a párom, hogy segítsen, ímmel-ámmal csinálja, ezért általában nem szólok, csak duzzogok. Egyébként rendesen eljár dolgozni, nem iszik (nem jár el a haverokkal), nem dohányzik és kimutatja, mondja is hogy szeret. A gyereket is imádja. Akkor mégis, miért nézi el, hogy "robotolok", inkább tévézik, vagy alszik. Szívesebben csinálnék bármit, ha ő is kivenné a részét belőle. Én várok el túl sokat?
2011. júl. 3. 14:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!