Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha sehova nem...

Mit csináljak, ha sehova nem engednek el?

Figyelt kérdés

Szüleim sehova sem engednek. Nem mehetek el a barátomhoz, pedig megígértem, hogy nem fekszek le vele addig, míg el nem visz anyu nődokihoz és írat fel gyógyszert. Elég hihető ember vagyok, egyetlenegyszer sem hazudtam, hogy hol voltam, vagy akármi. De persze én biztos hazudni fogok, ha el lennék engedve. Fagyizni azért elengedtek múltkor, de leültettek negyed órára, hogy minden egyes mozdulatomról beszámoljak, hogy ugye nem voltam barátomnál, nem történt semmi, merre jártunk, 3x-4x visszakérdeztek, véletlen fordítva mondtam a sorrendet, ahova benéztünk, és 'ááháá, rajta vagy kapva, nem is ott voltál'. stb. Ha késik 1-2 napot a bajom, biztos terhes vagyok, és mehetünk abortuszra stb. és annyiszor elmondja ezt, hogy már én se vagyok biztos benne hogy nem vagyok az, pedig nem csinálunk semmi olyat, amiből gyerek lehetne...

Nem engednek egyetlen buliba se, mert biztos megdugatom vele magam. Nem mehetek tóhoz fürdeni, mert biztos belefulladok. Holott nagyon bele se mennék, csak hadd nézzem már meg azt a tavat, és csak a társaság miatt mennék. Nem mehetek semmilyen buliba, mert nem, és kész. Mikor megkérdezem, hogy miért nem, az a válasz, hogy mert azt mondtam, és nekem nincs jogom kérdőrevonni őket. Ilyenkor mi a teendő? Már naponta sírógörcsöt kapok, mert összes barátnőm el van engedve bulikba, én meg sírok az ágyamban 10 órakor egyedül...

Mikor kéretszkedek, és felhozom, hogy bezzeg mások mehetnek, az a válasz, hogy : de a többiek nem kitünő tanulóak, mint te. Magyarán legyen 3-as 4es tanuló, és mehetek? annyira sok logika van benne, hogy borzasztó.

16/L


2011. jún. 17. 23:07
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez nem válasz a k érdésedre, de remélem sosem leszek ilyen szülő...katasztrófális, kritikán aluli. előbb-utóbb ezzel a bizalmatlan viselkedéssel el fogják érni, h ne legyél olyan jó kislány és olyan jó tanuló. arról nem is beszélve, hogy sokszor az ilyen lányok, akik mindig mindentől tiltva voltak, egyetemei koleszban amikor nem vigyáznak már rá, megőrül teljesen a szabadságtól. nem mondom, h ilyen lennél te is, de ez a tapasztalatom. nem értem a szüleid miért nem gondolnak erre, hogy kb 2 év múlva nem tudják követni minden lépésedet.

Hogy válaszoljak is:

azt mondtad anyukád elvisz gyógyszert írattatni és akkor találkozhatsz a pároddal. hát akkor hajrá, ezt kell szorgalmazni.

a bulikról, vagy szabad estékről meg annyit, hogy mondd meg nekik, amennyiben kapsz egy rosszabb jegyet is, mint eedig, készséggel otthon maradsz magadtól. de ha tartod az 5ös átlagot, akkor hadd menjél. ez már észérv. és nem nagyon lehet mit mondani ellenérvként.

2011. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, ha valakit ismétlek, bocsi.


Megértem, hogy a mai világban féltenek a szülők egy 16 éves gyereket, de azárt ez már a másik véglet. Oké, fel lehet úgy nőni, hogy nem jársz bulizni, nekem is sikerült, sőt mikor túljutottam a "de az osztálytársaimnak is megengedik" korszakon, még csak nem is hiányzott. Még örülök is, hogy nem lettem olyan diszkós pics@, mint sok osztálytársam. Ha a szüleim engedékenyebbek lettek volna, lehet, hogy az lennék most. De hogy egy fagyizást is úgy kell kikönyörögni, azért az már túlzás szerintem. Meg most akkor ellenőrzik, hogy mikor jön meg neked? Nálunk itthon utoljára akkor tudták, mikor öcséméknél felvilágosítás volt ötödikes korukban, és ha meglátta, hogy mit dobok a kukába, elkezdett kornyikálni, hogy "betéééééét!" és az egész család hallotta :)

A szüleidnek meg üzenem, hogy ha egy lány le akar feküdni a barátjával, akkor le is fog, nem kell ahhoz elengedni a barátjához, a mai fiatalok kreatívak, megoldják anélkül is. Ugyanígy ha inni akar, drogozni, cigizni stb. ahhoz nem kell buliba menni. És azt is üzenem, hogy fogamzásgátló mellett is teherbe lehet esni. Ha már tiltanak, legalább ésszerűen tegyék.

2011. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 18. 12:47
 34/34 anonim válasza:
szija énis pont ilyen szituban vagyok. teljesen ugyanaz mint ami veled van. szóval ne hidd hogy csak te vagy ilyen gázos helyzetben.:S ha akarod, vagy ha segít valamiben, beszélgethetünk. 16/L
2011. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!