Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha sehova nem...

Mit csináljak, ha sehova nem engednek el?

Figyelt kérdés

Szüleim sehova sem engednek. Nem mehetek el a barátomhoz, pedig megígértem, hogy nem fekszek le vele addig, míg el nem visz anyu nődokihoz és írat fel gyógyszert. Elég hihető ember vagyok, egyetlenegyszer sem hazudtam, hogy hol voltam, vagy akármi. De persze én biztos hazudni fogok, ha el lennék engedve. Fagyizni azért elengedtek múltkor, de leültettek negyed órára, hogy minden egyes mozdulatomról beszámoljak, hogy ugye nem voltam barátomnál, nem történt semmi, merre jártunk, 3x-4x visszakérdeztek, véletlen fordítva mondtam a sorrendet, ahova benéztünk, és 'ááháá, rajta vagy kapva, nem is ott voltál'. stb. Ha késik 1-2 napot a bajom, biztos terhes vagyok, és mehetünk abortuszra stb. és annyiszor elmondja ezt, hogy már én se vagyok biztos benne hogy nem vagyok az, pedig nem csinálunk semmi olyat, amiből gyerek lehetne...

Nem engednek egyetlen buliba se, mert biztos megdugatom vele magam. Nem mehetek tóhoz fürdeni, mert biztos belefulladok. Holott nagyon bele se mennék, csak hadd nézzem már meg azt a tavat, és csak a társaság miatt mennék. Nem mehetek semmilyen buliba, mert nem, és kész. Mikor megkérdezem, hogy miért nem, az a válasz, hogy mert azt mondtam, és nekem nincs jogom kérdőrevonni őket. Ilyenkor mi a teendő? Már naponta sírógörcsöt kapok, mert összes barátnőm el van engedve bulikba, én meg sírok az ágyamban 10 órakor egyedül...

Mikor kéretszkedek, és felhozom, hogy bezzeg mások mehetnek, az a válasz, hogy : de a többiek nem kitünő tanulóak, mint te. Magyarán legyen 3-as 4es tanuló, és mehetek? annyira sok logika van benne, hogy borzasztó.

16/L


2011. jún. 17. 23:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Én most megyek pihenni, de jól elbeszélgettünk, és ha szeretnéd folytatni, akkor írj e-mailt, és folytathatjuk.

Kívánok neked, és a barátodnak is ehhez kitartást, és persze szép estét, és álokomat.

Szia!

2011. jún. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Igazából még mindig nem tudom, mit lehetne csinálni a szüleimmel. Próbáljak meg leülni velük? Akkor meg jönnek az 'ilyen nehéz az élet'-es dumával..:((
2011. jún. 17. 23:56
 23/34 A kérdező kommentje:
jó volt beszélgetni:) jóéjt
2011. jún. 17. 23:59
 24/34 anonim ***** válasza:
41%

A szüleid csak vigyázni akarnak rád. Talán túlzásba esnek, neked viszont túl nagy a szabadságigényed. A végét te érted félre: a többiek nem kitűnő tanulók, vagyis meglátszik rajtuk, mennyire szabadjára vannak engedve. Később ők fognak kepeszteni az érettségin a duplázásért, neked meg könnyű dolgod lesz, őket nem fogják felvenni oda, ahova menni akarnak, téged igen, te válogathatsz, mit akarsz kezdeni magaddal, ők nem... soroljam még? A szüleid csak azt akarják, hogy neked jobb életük legyen, mint nekik volt. Azt is meg lehet érteni, hogy vigyáznak a barátoddal, hiszen egy nem kívánt terhesség tönkreteheti az életed (ha elveteted, akkor is örök trauma marad). Kicsit próbáld megérteni őket, nem te cipeled magadon a világ összes fájdalmát. Tény, hogy kicsit szigorúan fognak (ahogy velem is tették egykor, én is egyetemen kezdtem eljárogatni, mikor már külön éltem tőlük), de nézd az ő szemszögükből a dolgokat: vigyázni akarnak rád, mert te vagy nekik a legfontosabb.

Ha leülsz beszélni velük, hogy megérted őket, de elég nagy vagy már, hogy vigyázz magadra, bebizonyítod nekik, hogy bízhatnak benned, nem játszod ki az első adandó alkalommal a bizalmukat, és egy higgadt beszélgetés során észérvekkel meggyőzöd őket, hogy képes vagy felelősséget vállalni a tetteidért, el fognak engedni. Viszont, amíg gyerekként viselkedsz, és hisztivel, könyörgéssel, sírással próbálod meghatni őket, ne is reménykedj...

2011. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Meddig akar anyád várni a nődokival? Egyedül is írathatsz gyógyszert, tedd meg, ez felnyitja a szemét, hogy önálló emberi lény vagy..
2011. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer vagy fiatal. Szerintem menj el bulizni nyugodtan a beleegyezésük nélkül. (Mondjuk ha anno én elmentem volna kaptam volna 2 olyan pofont, hogy a fal adja a másikat :D)
2011. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, szerintem is menj el magadtől a nőgyógyászhoz. Simán! Irasd fel a gyógyszert, és dugd anyud orra alá a receptet.

Sajnos a szüleid nagyon szigorúak. Nem fognak változni. Ha betöltöd a 18-at, akkor ugyan úgy azzal fognak jönni, hogy "amíg náluk laksz..amíg az ő kenyerüket eszed...stb stb bla bla bla...

Nekem apum volt ilyen... Nagyon sokat sírtam miatta. Soha nem akart elengedni a barátomhoz, pedig már majdnem 18 voltam. Aztán egyszer fogtam magam, és elmentem szó nélkül. Csak anyutól kéreckedtem el, Ő pedig engedett.

Na akkor apu nagyon ideges volt rám...nem kevés ideig. Majd elmentem ismét szó nélkül a barátomhoz... és ez így ment...

Képzeld, apu egyetlen egyszer nem vont kérdőre. Még annyit se mondott, hogy szégyeljem magam, hogy elmentem... Anyunak mondta csak a magáét, de nekem nem. Onnantól kezdve soha nem kértem tőle semmire engedélyt.

23/L

2011. jún. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben úgy működött a dolog, hogy azt mondták h addig járhatok bulizni, amíg nem romlik a tanulmányi eredményem. Természetesen akkor is voltak megkövetések, pl.: suliidőben csak hétvégén meg hasonlók, de azok lényegében érthetőek voltak.
2011. jún. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem is túlféltett anyum, mondjuk nem ilyen arrogáns és bunkó módon, hanem ő tényleg mindig azon parázott, hogy bajom esik. A fiúimat és a barátaimat gyűlölte. Nem akart elengedni, hát elmentem az engedélye nélkül. Lett balhé és cirkuszolás, persze, éveken át, de kénytelen volt megszokni, mert kidobni nem akart itthonról (egyszer próbált ezzel fenyegetőzni, aztán amikor összecsomagoltam már dacból is, akkor máris meggondolta magát), meg egy idő után látta azért, hogy tudok vigyázni magamra. Pedig hozzáteszem, én elég balhés kölyök voltam (kocsma, ivászat, egyebek), csak kinőttem.

Muszáj nekik megmutatni, hogy nem ők irányítják az egész életed, máskülönben nem ér semmit a szép szó, szerintem ennyit megér, hogy megpróbálkozz a szabályaik megszegésével. Nem nyílnak meg a határok, ha nem feszegeted őket.

2011. jún. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk katasztrófa!Most vagy fiatal ilyenkor kell belevetni magadat az életbe mert aztán később csak nézegethetsz!Nem tudsz csak úgy meglépni otthonról észrevétlenül?De mondjuk később azt is észrevennék!Vagy meg próbáld ki hogy 3-as 4-es leszel :D Ha már ezt hozták fel a problémára...Egy ilyen korú ember már tud magára vigyázni főleg ha még a társaság is jó!Nekem nincsen ilyen problémám ezért nem is tudok tanácsot adni de próbálkozz!Mondjuk vannak elég csúnya megoldások erre de azt inkább nem mondom el!
2011. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!