Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engednek sehova a...

Miért nem engednek sehova a szüleim 16 évesen?

Figyelt kérdés
A barátaim mindig kiröhögnek, h nem mehetek bulizni, max csak fagyizni, meg ilyenek-.- Olyan ciki, szüleim mindig mondják, hogy ehhez még kicsi vagyok stb, pedig már felnőttem és ezt nem fogják fel, nem vagyok már gyerek!Egy buliba nem mehetek el, komolyan mondom, tök gáz. Már azon is gondolkodtam, hogy el fogok szökni vagy valami. Úgy beszélnek velem, mint egy 5 évessel, már elegem van. Mindig beégetnek mások előtt, meg néha lecsesznek az utcán feltűnően, mint valami óvodást. Nem akarom, hogy gyereknek nézzenek, már nem vagyok az! Élni akarom az életemet, nem babázni stb, amit elvárnának tőlem. Mondják, hogy azért ne mehetek, mert annyi rossz dolog van, meg hogy szép lány vagyok, bármikor beránthatnak a kocsiba stb, de hát ezeknek nem nagy az esélye, hogy megtörténnek. Mi a fenét csináljak?
2010. jún. 12. 11:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
semmit.. el kell viselned vannak ilyen szülök.. velem annyira nem ilyenek de a tesómmal igen és ő 17/l.. én meg 17 /f
2010. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Pedig még marha gyerekes vagy, idézem pár mondatodat:


"pedig már felnőttem és ezt nem fogják fel, nem vagyok már gyerek"

"azon is gondolkodtam, hogy el fogok szökni "

"Nem akarom, hogy gyereknek nézzenek, már nem vagyok az"


15/L

2010. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Akkor leszel felnőtt, ha betöltötted a 18. életéved.

Viszont igazad van, elég ciki, hogy 16 évesen nem nagyon mehetsz sehova. Beszélj a szüleiddel, ne szökj el otthonról, mert akkor örök életedre megbélyegzed magad, hogy elmenekülsz a problémák elől (tapasztalatból mondom). Szintén tapasztal, hogy úgy beszélnek Veled, mint egy 5 évessel. Ha el szeretnél menni bulizni, ne egyedül menj, hanem egy kisebb társasággal, akikben megbízol - gondolok most a barátnőkre, barátokra. Ha többen vagytok, nem lehet bajod, nem rántanak be egy kocsiba. A buli végén meg kérj meg egy srácot akiben szintén megbízol, vagy ha van pasid, akkor Őt, hogy kísérjen haza. Sok sikert! Remélem tudtam segíteni.

2010. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor leszel felnőtt, ha betöltötted a 18. életéved. "


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? :D Maximum papíron számít annak.

2010. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%
Ha ilyen a természetük, nem is fognak változni, amíg otthon laksz, erre számíthatsz. Velem 20 évesen is ezt csinálták. Költözz koliba, vagy albérletbe.
2010. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

""Akkor leszel felnőtt, ha betöltötted a 18. életéved. "


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? :D Maximum papíron számít annak."


Két év alatt sokat változhat az ember. ;)

2010. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
én is rettentően félteném a 16 éves lányomat, ezt el kell fogadnod, nekik Te vagy a pici lányuk, de lassan hozzá lehet őket szoktatni, először csak valami délutáni koncert a szüleid által ismert barátaiddal, aztán szépen fokozatosan.....fontos, h mindig tudják hol vagy és kivel és estetleg kezdetben azt is megígérheted h telefonász óránként.........a mai világban tényleg szörnyű dolgok történnek, szépen lassan viszont majd megszokják, h tudsz magadra vigyázni......biztos van olyan barátnőd, akit kedvelnek és ismerik a szüleit, ha aggódnak hívhatják őt is és az ő szüleit is.....para nem para ilyenek a szülők
2010. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Nézd a jó oldalát, legalább aggódnak érted.

Van, akit magasról le se ejtenek.

Tehát örülj!

A szorongásaiknak van alapja, sajnos ilyen világot élünk, bármi megtörténhet.

A beégetésért pedig szólj, mondd meg, hogy neked kellemetlen, ha mások előtt szólnak rád. Javasold, hogy inkább később beszéljétek meg, 4-6 szemközt. Ezt meg fogják érteni.

2010. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ezt csinálta anyám 16 évesen, egy hétig kellet könyörögnöm, hogy legalább egyik barátnőm szülinapi bulijára engedjen el. Úgy éreztem magam, mint egy fgoly, bárhova akartam menni, mindenre húzta a száját. Most 18 vagyok, kicsit többet enged, de szinte félve kérdezem meg, hogy elmehetek-e valahova... szóval, életcélom elköltözni innen.

A legrosszabb benne, hogy még beszéltem is vele, mmegkédeztem, nem látja-e, hogy boldogtalan vagyok, mert semmi szabadságom nincs, azt mondta, nem érdekli, amíg otthon lakom, azt csinálom, amit ő mondd... persze ez gyerekkorom óta így van, mára odáig fajult a helyzet (nem csak emiatt), hogy nem tekintem anyámnak, és a későbbiekben sem óhajtom, hogy részt vegyen az életemben... szóval, szerintem próbálj meg beszélni vele, a te anyád hátha jobb fej...

2010. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet. Próbálj fokozatosan lazítani a pórázon, engem 16 évesen még délutánokra sem akartak elengedni, főleg mert ők soha nem voltak bulizó-csavargó kamaszok. Aztán ahogy látták, hogy nem csinálok hülyeséget, megbízható vagyok, onnantól kezdve egy éven belül már nem volt semmi gond=) Persze a szabályokat így is be kell tartani:)
2010. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!