Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom rokonai azt mondták...

Párom rokonai azt mondták csalódtak bennem. Ezért?

Figyelt kérdés

A párom orvosira jár én meg pszichológia szakra (klinikai pszichológus szeretnék lenni). Nem rég találkoztunk egy rokonnal, aki a pofámba vágta, hogy én ápolónőnek kellett volna menjek, hogy a párom "keze alatt" tudjak dolgozni...és hogy csalódtak bennem...Ez most komoly? Hogy lehet ilyent mondani, milyen alapon? És nem értem, miért kellene ápolónő legyek, attól, amiért a párom orvos? :-S Teljesen lehurrogva voltam, alig tudtam szólni valamit...


Én ápolom a lelket ő meg majd a testet :D ha már így állunk... nem?


2011. jún. 10. 22:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Meg kell védenem a pszichológusokat, mert akihez én járok, az baromi jó. Amikor vele beszélgetek, olyan dolgokra jövök rá, és olyan dolgokat tudok meg magamról, hogy az kész. És mindez ingyen.
2011. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük... maradi meg hímsoviniszta egyének véleményére nem kell adni... meg lehet mondani, hogy az régen volt divat, hogy a nőnek mindenben a férfi alá kell rendelnie magát, neked viszont megvan a tehetséged ahhoz, hogy egymagad érvényesülj...

párod remélem azért megvédett...

2011. jún. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok pszichológus.Mégis amikor hasonló dolgot a fejemhez vágtak,én egyszerűen csak mosolyogtam a "kedves" rokonokra,és közöltem velük normális hangnemben,hogy nem kötelező a vacsorát sem megvárni,ha zavarja őket a jelenlétem.Akár rögtön haza is indulhatnak.Csak pislogtak,és jött a "jaj!édesem,nem úgy gondoltuk" választ.

Később amikor már férjes asszony lettem mindig úgy alakítottam az életemet,hogy a "kedves" rokonokat a lehető legritkábban lássam.

Az ilyen és hasonló eseteket könnyen lehet kezelni..neked kedves kérdező még nagyon sokat kell tanulnod,ha nem voltál rá képes..Neked már a szakmádból is kifolyólag nem szabad meglepődnöd..Ennél sokkal hihetetlenebb helyzetekben is leszel ,döbbenetesebb dolgokat fogsz hallani..

Legközelebb az ilyen párbeszédet mosolyogva,és higgadtan szereld le.

2011. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük, egyértelmű, hogy a párod rokonai Téged nem kezelnek külön személyként, nem becsülnek meg, mert ennyire primitívek. A lényeg, hogy a párod viszont szeret és a szüleivel is jóban vagy. Mást nem tudsz tenni.
2011. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!