Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom rokonai azt mondták...

Párom rokonai azt mondták csalódtak bennem. Ezért?

Figyelt kérdés

A párom orvosira jár én meg pszichológia szakra (klinikai pszichológus szeretnék lenni). Nem rég találkoztunk egy rokonnal, aki a pofámba vágta, hogy én ápolónőnek kellett volna menjek, hogy a párom "keze alatt" tudjak dolgozni...és hogy csalódtak bennem...Ez most komoly? Hogy lehet ilyent mondani, milyen alapon? És nem értem, miért kellene ápolónő legyek, attól, amiért a párom orvos? :-S Teljesen lehurrogva voltam, alig tudtam szólni valamit...


Én ápolom a lelket ő meg majd a testet :D ha már így állunk... nem?


2011. jún. 10. 22:42
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Igen egyszerre mentünk egyetemre, a párom viszont idősebb nálam egy évvel...:) de akkor is


Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok.

Egyébként a párom megvédett, csak a kezdő körben-mondom- ott sem volt:)

2011. jún. 10. 23:11
 22/34 anonim ***** válasza:
93%

Ja és a másik. Ezeknek a rokonak biztos van olyan szennyesük, amit beszólhatnál nekik...

Mit dolgoznak, hány gyerekük van, hogy élnek...stb

Biztos az ő életpályájuk sem tökéletes másznak. Na ha van ilyen, a legfájbb pontra üss majd vissza...

2011. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

De még egyszer kérdezem, nem ciki, ha egy pszichológus kér lelki tanácsot? Jó szakember leszel.

Mit a matek tanár, aki nem tudja az algebrát, vagy nyelvtanár, aki nem tudja a nyelvtant.

De gondolom, le fogsz szólni engem is, mert ezt a helyzetet sem tudod kezelni.

2011. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Hát elég szép lenne ha kihasználnám a szakma erősségeit:D akkor úgy beszólnék, hogy mehetnének terápiára utána:D és azért mégiscsak rokonok...

De igaz, legközelebb ha nem is nagyon durvát, de beszólnék...

2011. jún. 10. 23:15
 25/34 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:52


Mintha én írtam volna! Teljes mértékben egyetértek!

2011. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nem foglak leszólni. DE egy matektanár is elmegy és megkérdez egy kollégát ha nem tudja az ábrát megoldani, az egyenletet folytatni...

Én egyszerűen csak feltettem egy kérdést, hogy hogyan látjátok a helyzetet. Amúgy sikeresen lerendeződött nincs folytatása, csak érdekelt a véleményetek.

Egyébként még nem vagyok "hivatásos" pszichológus, szóval gondolom még elnézhető ha kicsit zöldfülű vagyok...:) Talán én sem vagyok tökéletes, de bízom benne, hogy a szakmámban igenis jó leszek...

2011. jún. 10. 23:18
 27/34 A kérdező kommentje:
ja még valami: ez nem lelki tanács:)
2011. jún. 10. 23:20
 28/34 anonim ***** válasza:
33%

Legutóbbi, veled is egyet kell értsek, mert abban is van valamennyi igazság amit mondasz,de inkább logika, és én pl semmibe veszem a pszihológusokat...és sajnálom kérdező, Te még ettől lehetsz majd jó, de akkor másképp fogsz segíteni az embereken, szerintem nem a szakmádon belül..

Csak most itt nem ez a lényeg, hanem hogy mások ha tapasztaltak hasonlót, akkor mit tettek. Vagy lehet valaki másnak, az itt írtak adnak tanácsot, nem is a kérdezőnek...érted?

Na meg az élet tapasztalatát, nem tanulja meg az egyetemen, azt el lehet felejteni...mások eseteiből fogja megtanulni... Ő megtanulja az alapokat, aztán van hozzá érzéke, a 3. dolog a tapasztalat lesz. Szóval miért ne kérdezhetne ilyet...sőt, lehet mi vagyunk egy diploma munkája!!! Vigyázzatok!!!:-)))

2011. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

:D :)

Igen Ti vagytok a dolgozatom, pontosan...(nanemár...)

Egyébként sajnálom, hogy csak azokra a pszichológusokra gondoltok akik handzsalabandzsáznak....én speciel, sérült gyermekekkel, tanulási zavarokkal, diszlexiával, diszgráfiával, logopédiai terápiával, esetleg rákos betegekkel szeretnék elsősorban foglalkozni. Nem hiszem, hogy ezeket a szakembereket le kéne nézni. Bár mindenkinek szíve joga...

2011. jún. 10. 23:25
 30/34 Ludens válasza:

Egy lehendő pszichológusnak illene visszakézből szerelnie egy ilyen támadást mert a klinikumban lesznek még sokkal cifrább esetek is... gyakorlás gyakorlás ;)


Sok sikert a családhoz

2011. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!