Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a párom...

Mit csináljak, ha a párom rokonai kikészítenek?

Figyelt kérdés

Párommal több, mint 2 éve vagyunk együtt.Van egy bátyja, aki már nős, és 2 gyermeke van.Egy 3 éves és egy 1 éves.Gyakran átmegyek a páromékhoz, szinte minden másnap ott alszom, szeretek vele lenni, főleg egy agyilag lefáradt nap után.Párom kemény fizikai munkát végez így örül ha este pihenhet végre.De sógorom felesége minden áldott este beül hozzájuk a gyerekekkel, akik sikongatnak, minket nyúznak, ugrálnak rajtunk, rohangálnak fel-alá a lépcsőn így figyelni kell rájuk le ne essenek és 9 vagy volt, hogy fél 10-ig is ott maradtak,megmondom őszintén nekem ez már kicsit sok hogy minden ott töltött estém így telik!Babysitterkedek:S

Persze szeretem a gyerekeket, de látom a páromon is, hogy fáradt és alig várja hogy beessen az ágyba, de a testvéréék mégsem veszik észre magukat!

Néha már kedvem sincs átmenni, mert tudom, hogy mi az esti program, és azért napközben én is lefáradok és estére már örülnék ha egy picit a párommal lehetnék, vagy csak beszélgetnénk egyet a szüleivel nyugiba, de a gyerekektől nem lehet:(

Nem tudom mit csináljak, de ez már kibírhatatlan...

Tudnátok adni valami tanácsot?

Gondoltam rá, hogy beszélek a párommal erről, de nem hiszem, hogy ő is sokat tudna tenni ez ügyben:S

Mi lenne erre a megoldás?


2010. márc. 28. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talalkozzatok mashol,vagy nalad!
2010. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás, hogy valahol máshol legyetek együtt? Mert beleszólni, hogy ne vigyék oda a gyerekeket, hát azt nem lehet. Amíg a párod szüleit nem zavarja, addig biztosan így lesz. Az más kérdés, hogy mit keres egy 1 és egy 3 éves gyerek 9-kor még "nem otthon". Az a tesóék felelőssége, de hidd el, nem is fogják észrevenni magukat. menjetek el kikapcsolni vhova, vagy sétálni stb
2010. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szólj a párodnak erről(ha tényleg zavarja Őt is)és Ő szóljon a tesójának,hogy szeretnétek pihenni kettesben!Finoman is lehet közölni,nem hiszem,hogy sértődés lenne belőle:)
2010. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos ebbe nem igazán van jogod beleszólni, hisz én lehet simán visszavágnék, hogy haza is mehetsz pihenni, ha erre vágysz.

Egyrészt, szerintem nem kötelességed a gyerekeket pesztrálni. Vonuljatok be a párod szobájába, és kész... nem a te kötelességed, hogy vigyázz arra leesik-e a gyerek a lépcsőn vagy sem, ez az anyja dolga. Lehet hogy a párod szülei örülnek neki ha ott vannak, és unokázhatnak, ez ellen nem tudsz mit tenni, max annyit hogy a párod költözik, vagy nálad találkoztok. Ha a tesóék nem kifejezetten a párodhoz jönnek, akkor sajna neki sincs túl sok joga beleszólni, ha a szülők ennek örülnek, akkor fölösleges is lenne felbontani a családi békét, no meg aztán amúgy is... Milyen lenne közölni velük, hogy tök jó hogy itt vagytok, de jöhetnétek ritkábban is. Inkább próbáljatok örülni annak, hogy ilyen összetartó a család, és nem 2 évente egyszer látja a párod az unokaöcsit/húgot.

2010. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem tudna a párod semmit tenni?Hát ha valaki akkor ő tudna.Nyugodtan meg lehet mondani nekik hogy bocsi,de most kettesben szeretnénk lenni/fáradtak vagyunk/stb.
2010. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek be a párod szobájába és csukjátok magatokra az ajtót. De tényleg. Akkor kettesben vagytok, pihizhettek, nem vagytok kötelesek ott üldögélni. A sógoréknak persze jó ez, levan a gond a gyerekekről, megvana program, le vannak foglalva.

Mivel ha jól értem, ez anyósodéknál van, ott a mama biztos örül ennek, így bele nem szólhattok, örömmel látják őket, ti meg nyugodtan vonuljatok félre, nem a ti kedvetekért mennek, úgyhogy nem kell félni.

2010. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy nemrégiben már anyós is nekem panaszkodott, hogy neki már így este nincs sok türelme unokázni, mert ő is lefárad napközben, főleg,hogy délután is meglátogatják az unokák a nagyit...

Bevonulni párom szobájába megint csak nem tudunk, mert a nappali mellett van a szobája, a nagyobbik gyerek eléri a kilincset és ki-be rohangál a szobából:S

Hozzánk meg ritkábban tud csak jönni a párom, mert jóval előbb kéne kelnie és többet utaznia, hogy beérjen a melóhelyére, így inkább én megyek gyakrabban:S

Persze én nem is akarok ott okoskodni, meg kiosztani embereket....hisz ők vannak úgymond "otthon" én csak később kerültem a családba....de magamat ismerve nem ülnék be minden este anyósomékhoz a gyerekeimmel, akiket rásózok a párom testvérére és annak párjára, amíg én trécselek a nagyszülőkkel meg cigizgetek a kertben....:S

2010. márc. 28. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem egyszer-kétszer legyetek ilyenkor távol otthonról, jön a nyár, menjetek el vhova. Amikor a szülők rájönnek, hogy rátok nem lehet "számítani" gyereklepattintás céljából, majd megoldják. ha nem értik a célzást, akkor lehet hogy szólnék nekik...
2010. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem ez az arany középút:)
2010. márc. 28. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen meg tudlak érteni, nálunk is ugyanez volt. Páromnak két nővére van, fejenként egy gyerekkel. A párom csak hétvégén volt otthon, mert kamionozott, én meg utolsó éves főiskolás, csak szombat vasárnap tudtunk találkozni, legtöbbször náluk, mert ugye a párom otthon akart lenni. Hát nem volt könnyű, valamelyik gyerek mindig ott volt, anyuka meg örült, hogy nem kell ránéznie, engem meg a frász kerülgetett. NEm értek a gyerekekhez...Ha nem ők jöttek, nyúztak minket, hogy menjünk át hozzájuk...kb egy évig csináltuk ezt, aztán összeköltöztünk. Azóta nem vigyázunk rájuk.
2010. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!