Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátkoznál-e olyan emberrel,...

Barátkoznál-e olyan emberrel, akinek a kutyája és a macskája fontosabb, mint a saját szülei, rokonai, barátai?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm, állatimádó, mindketten szerettük a kutyákat különösen. Több évtizedes barátságunk lassan véget ér. Ő egyedül él, nincs férje, gyerekei, már a szülei sem élnek, s egyre inkább "vénlányos, rigolyás" lett. Nekem családom, férjem, gyerekeim, unokáim vannak, de mindig mindenben segítettem, rajtam kivül egyetlen barátja sincs.

Fel szoktam hívni, de telefonálás közben is csak azt hallgatom, "Gyere édesem, jaj, mit csinálsz, drágám, édes kis aranyom, bújj mellém, stb", ezeket a kutyájának és a macskájának mondja. Ez csak engem zavar?

Már nem megyek hozzá, mert abban a mocsokban, bűzben, kutya-és macskaszőrös lakásban nem érzem jól magam. Az állatok benn üríthetnek (holott kertes házban él), de azt tartja, nekik is joguk van ehhez.

A szüleire is haragudott, míg éltek, mert ők nem engedték be a kutyát a lakásba, az édesanyja pedáns volt. Az embereket utálja, szerinte csak az állatok az igazi barátok.

Az utolsó csepp az volt, amikor nála voltam, jégkrémet ettünk, (azt legalább előttem bontotta fel, mást nem tudok ott megenni), és egy kanállal, egy tányérból evett a kutyával. (egy falat a kutyának, egy magának) Ettől már hányingert kaptam.

Azóta nem valami jó a kapcsolatunk.

Én látom rosszul a dolgot?Én vagyok gonosz?


2011. febr. 9. 18:10
1 2
 1/19 Cory Rose ***** válasza:
82%
Hát, én is inkább élném le az életemet a macskámmal mint egy családdal.. de ez már nekem is durva. Barátkoznék vele, mert nem hiszem hogy ettől függ hogy jófej-e vagy sem, maximum nem járnék át hozzá.
2011. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Megmondom az őszintét én még el is hánytam volna magam. Imádom az állatokat de azért nem ennék egy tányérdól velük és nem,nem te látod rosszul a dolgot mert az amit a barátnőd csinál szerintem már beteges.
2011. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
nem eszem egy tányérból a családommal sem, ezért kap mindenki terítéket... a macskámmal meg pláne nem. nálam az a határ a lakásban tartott állatoknál, amíg a tisztaság olyan, h a földről is ehetnék...
2011. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
39%
miért ne? amíg a munkáját pofázás nélkül, határidőre megcsinálja, addig meg is becsülöm beosztottamként.
2011. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
én nem barátkoznék ilyen emberrel. sztem ez már nagyon beteges. helyedben megemlíteném neki, hogy forduljon segítségért.de az állatokat imádom:)
2011. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Ez már tényleg beteges.Szerintem pótléknak használja az állatait,mivel szerettei nem nagyon vannak. De aki lenne (te),azt is elüldözi maga mellől ezzel a viselkedéssel. Egyébként én is bántónak érezném ha valaki a macskáját jobban szeretné mint egy több évtizedes barátságot.....

És még mielőtt valaki beszól,nem nem vagyok állatkinzo,imádom az állatokat és van is

2011. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
A cicámmal én is egy tányérból szoktam enni, néha belekóstol a műzlibe, vagy joghurtba vagy ilyesmibe. Nekem ez természetes. Lehet, h kicsit túlzás, amit csinál, de hát mindannyian különbözünk. Én ettől még barátkoznék vele, max megmondanám neki, hogy nem szeretsz elmenni hozzá, meg neked nem tetszik, ahogy az állataival viselkedik.
2011. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Azt hogy érted hogy "üríthetnek bent"? Úgy érted a kutyák is ahol épp vannak, maguk alá szarhatnak? Mert akkor ez tényleg nagyon durva...

De ha ez alatt azt értetted hogy a macskáknak van bent macskalom, az más, az teljesen normális dolog.

Azt se értem, hogy az, hogy haragudott valamiért a szüleire, miért jelenti a te szemedben azt hogy "a kutyája fontosabb mint a saját szülei"? Nem egészen értem a logikai összefüggést. Én se nézném jó szemmel ha a szüleim kivágnák a kutyát a mínusz 20 fokban, de nálunk ez nem áll fent szerencsére.

Figyelj, sok helyen családtagnak tekintik a háziállatot, és a XXI. századi állattartási kultúra szerint ez így van rendjén (az más tészta hogy sokan nem épp kultúrált módon művelik az állattartást)

Az hogy kosz, mocsok van, relatív. Egy tisztaságmániás ember 3 db szőrszálon ki van bukva, márpedig ez az állattartás velejárója. Ha annyira nem bírod ne menj oda, bár én valószínűleg vérig sértődnék ha pár szál macskaszőr miatt "mocskosnak" neveznének engem és az otthonomat. Persze nem tudom hogy milyen körülmények uralkodnak ott, ha tényleg olyan iszonyatos bűz és mocsok van, az azt jelenti hogy a barátnőd képtelen gondoskodni az állatairól, ami se az állatoknak, se neki nem jó... Nehéz tanácsot adni, mert megvállni valószínűleg nem fog tőlük. De ha tényleg nem tud az állatokról gondoskodni, talán beszélni kéne vele, hogy fontolja meg hogy jobb helyet keres nekik.

Nekem is volt hogy egy tányérból ettem a macskákkal, na igen, van aki ezen megbotránkozik, de én meg azt mondom, hogy amíg nem neked kell a kutyával együtt enned, addig semmi közöd hozzá. És azt még hozzátenném, hogy azok a macskák, akik ott vannak a lakásban, és ki se teszik a lábukat, ezerszel tisztábbak mint akármelyik ember. Soha, semmit nem kaptam el tőlük, ugyanakkor minden évben 4-5 torokgyulladást, influenzát, stb kapok el a többi embertől. Undorítóbb dolog felszállni a bkvra és megfogni a kapaszkodót, vagy leülni az ülésre, amire ki tudja ki hugyozott oda (ezt saját szememmel láttam...), mint egy tányérból enni a kifogástalanul tiszta, oltott, féreghajtott, gondozott macskáimmal.

A telefonálgatós dolog engem is zavarna, mondd meg neki hogy ha veled beszél, akkor ne mással foglalkozzon, elvégre nem azért pörög a számla, hogy azt hallgasd hogy a kutyával beszélget.

Jó hosszú lett:)

2011. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Talán te nem is vagy olyan jó barátnője. Nem mindegy, mennyire van ott kosz és bűz. Mert ha mindennap takarítja és almukba wc-znek, akkor nincs baj.

Mondjuk ahol sok állat van, ott sajnos van szőr is:S akkor is, ha minden nap takarítva van.

A közös evést én is túlzásnak tartom.

De amúgy tényleg boldogabban lehet élni cicákkal és kutyusokkal, mint a sok hülye emberrel. A barátnőd valószínűleg ilyen, és ha neki ez jó így, ne avatkozz bele, de ha ott vagy szólhatsz hogy rakjon a kutyának külön kaját, mert nem bírod nézni.

2011. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy vagyok vele,hogy az állatok az igaz barátok,az ember érdek.De Én nem ennék egy tálból a macskámmal,sem a kutyámmal.Az meg aztán tényleg durva,hogy bent sz@rnak.Nem ennék ott Én sem,viszont ha szereted el kéne beszélgetni vele,hogy komoly betegségeket is elkaphat ha így él.
2011. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!