Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom rokonai azt mondták...

Párom rokonai azt mondták csalódtak bennem. Ezért?

Figyelt kérdés

A párom orvosira jár én meg pszichológia szakra (klinikai pszichológus szeretnék lenni). Nem rég találkoztunk egy rokonnal, aki a pofámba vágta, hogy én ápolónőnek kellett volna menjek, hogy a párom "keze alatt" tudjak dolgozni...és hogy csalódtak bennem...Ez most komoly? Hogy lehet ilyent mondani, milyen alapon? És nem értem, miért kellene ápolónő legyek, attól, amiért a párom orvos? :-S Teljesen lehurrogva voltam, alig tudtam szólni valamit...


Én ápolom a lelket ő meg majd a testet :D ha már így állunk... nem?


2011. jún. 10. 22:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nincs is gond. :) Szeresd a párod és örülj, hogy kedves szülei vannak, akik elfogadnak kettőtöket. :)

A rokonok meg főljenek a levükbe az irigységtől. :)

Ha meg legközelebb találkoztok a rokonokkal, és újra feljön, max mondd el nekik is a Te elméletedet: "Párod a testüket, Te a lelküket ápolod a betegeknek." ;)

2011. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%

kapják be!


úgy bírom ezt az országot, hogy itt minden nőnek be kéne fogni a pofáját, éhbérért gürizni valami alacsonyabb rendűnek tartott, v. sok tanulást nem igénylő szakmában; hamargyorsan szülni pár gyereket, gürizni tovább, minden háztartási munkát elvégezni otthon + a férj és a gyerekek seggét ki kell nyalnia (még a felnőtt gyerekéét is) + "egy anyának/feleségnek otthon a helye" alapon még szórakozni sem járhat el...ja és mindemellett minden szexuális zaklatást és lekezelést eltűrni a munkahelyen + örüljön, hogy ugyanabban a munkakörben több melóval, mint egy férfi, a pasi fizetésének a max 75 %-át megkeresheti...


Magyarország, én így szeretlek...:S

2011. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

:D hát igen....

Nem tudom na, csak kicsit ledöbbentem a felfogástól hirtelen nem szóltam semmit ők meg mind mondták, hogy "azt hitük, hogy..." :D

2011. jún. 10. 22:53
 14/34 anonim ***** válasza:
88%
és hogy reagált a párod erre? Mert erről nem írtál..
2011. jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz unokatesómmal közölte az anyósa, hogy minek neki főiskola, egy nőnek nem kell, örüljön, hogy van érettségije, költözzön ki hozzájuk a faluba és tessék szülni. Mikor kiderült, hogy felvették és megy, nem akartak vele szóba állni. :D
2011. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
30%
Igazuk van. Hogyan végzel te pszichológiát, ha ezt sem tudod kezelni? Hogyan segítesz másokon, ha magadon sem tudsz? Egyébként a legtöbb pszichológus vagy pszichiáter betegebb mint akiket saját maguk kezelnek. Te is?
2011. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Párom? hát kb. mint én, ő sosem mondott ilyeneket, hogy menjek arra a szakra, vagy bármi, sosem "korlátoztuk egymást", sőt! Soha nem hagyta volna, hogy a kedvéért ne menjek erre a szakra, tudta, hogy ez az álmom...

Akkor per pillanat annyit mondott, hogy ezen mi sosem gondolkodtunk és nem érti, miért kéne én ápoló legyek.

Mondjuk a helyzet érdekes volt a párom nem volt ott a téma felvezetőkörében...:)

Végül vita nem lett belőle, csak próbálom megérteni egyeseknek ez miért ennyire egyértelmű? :-S

2011. jún. 10. 23:05
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Egyszerre mentetek egyetemre, szóval, mikor már ismertétek egymást?

Ez a rokon valami nagyon okos, begyepesedett agyú elmebajos. Remélem nem hagytad, és azonnal lerendzeted. Az ilyen rokonokat az elején le kell állítani.

A másik meg az hogy, párod megvédett? Neki kellett vona leállítani, mint rokonát...

2011. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Menjenek a p..csába!
2011. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Egyébként a legtöbb pszichológus vagy pszichiáter betegebb mint akiket saját maguk kezelnek. Te is?


erre a kérdésedre nem szeretnék olyan szavakkal válaszolni amik nem bírják a nyomdafestéket. Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor inkább ne írj semmit!


És ha hiszed, ha nem akkor egészen jól végzem a munkámat és egészen jól alakítom a dolgaimat, társas kapcsoltaimat, átlátok problémákat. Természetesen a családon belül nem vagyok pszichológus (ez az egyik alapelv, ha nem világos). Természetesen ennek a helyzetnek is látom, hogy kb. mi van a háttérben de érdekelt a véleményetek.

Egyébként egy pszichológus is ember és neki is lehetnek gondjai, nem tudom, miért van akinek ez nem világos.


Az meg, hogy a pszichológussal néha több gond van mint a betegével? :D hát igen, ez a mi szlogenünk, viszont vannak kivételek. (amúgy tudom, hogy rengeteg hozzá nem értő "pszichológus " van, ez van. minden szakmában vannak jó és rossz szakemberek, nálunk is...)

2011. jún. 10. 23:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!