Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom rokonai...

Mit tegyek, ha a párom rokonai hozzánk akarnak költözni 3 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
a lényeg az, hogy párom közeli unokatestvére készül külföldre haverjaival, de a felesége és 3 gyermekét nem meri vinni magával, míg össze nem szedi anyagilag magát (2-3 hónap). arra az időre hozzánk akarnak költözni (a feleség meg a gyerekek). pedig tudnának a szülőkhöz is. nagy ház van, csak nem akarnak valamiért. mi meg fiatal pár vagyunk (26 és 32). még nincs gyerek, 5 éve vagyunk együtt. ti szólnátok a helyemben a párotoknak, hogy ezt még megkellene beszélni és ez így nem jó? mert szívesen segítek rajtuk, csak nekem fura ez a dolog így megkérdezés nélkül odamenni egy fiatal párhoz kicsi gyerekekkel....
2010. febr. 16. 14:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt jól meg kell gondolni,nem csak úgy gyertek csak.Alaposan beszéljétek át.
2010. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én megkérdezésem nélkül tuti nem jönnének oda. Azért ez nem egy két nap, hanem hónapok és több fő. Anyagi részét mindenképp tisztázd, ki mibe száll bele, mit használhat, meg úgy alapból a házirendet.
2010. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Uhh ez azért nagyon meredek.... Mindenképpen szólnék a páromnak, hogy ezt beszéljük meg.... Nyilván dolgoztok, így nem mindig tudjátok kipihenni magatokat, reggel esetleg sorban állhattok a saját wc-tek előtt, hatalmas adag kajákat kellene főznöd, baromi sok lesz hirtelen a rezsi (pl. víz), ezekből folyamatos surlódások lennének...


Más kérdés lenne, ha nem volna hová menniük, akkor azonnal be kellene fogadni őket, ez természetes.

2010. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Kié a ház?

Aztán meg is van a válasz.

2010. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engem kiakasztana 3 kicsi rossz gyerek, pláne ha nektek még egy sincs, és még pláne, ha nem tetszik a szülőknél. Ha ott nagy ház van, tessék oda menni. Sajnálom, én nem vagyok máltai szeretetszolgálat, ráadásul rá se szorulnak


Persze finoman, de szerintem a barátod se örülne neki csak nem tudja hogy koptassa le az unokatestvérét.


Komolyan, még 3 nap is sok lenne, hidd el nekem, nemhogy több hónap, és soha a büdös életben nem fogják nektek megköszönni!!!! Meg én inkább pénzt adnék, ha már muszáj valahogy segíteni.


És 2-3 hónap alatt nem fogja összeszedni magát, az tuti, legalább fél évig nálatok dekkolna a pereputty, addig jól lelakják a ti lakásotokat is, de hát majd jól rákenik a gyerekekre, hogy hát igen, ilyenek a gyerekek, aztán otthagyják nektek a romhalmazt, meg hogy fél évig egy perc nyugalmatok sem lesz.


Ha bárhogy meg tudod tenni, ne engedd hogy ez megtörténjen. Még a kapcsolatotok is rámehet, komolyan.

2010. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
hát ez valóban fura, esetleg ajánlhatnál kompromisszumot, h mi lenne ha egy gyerek jönne hozzátok (ilyenről hallottam segítség ként), de az h az egész család, az szerintem nagyon gáz.....
2010. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. hát igen, ezzel én is így vagyok, én is így látom... csak az a baj, hogy a párom nagyon családmániás, meg a házat ő törleszti (ez még nem közös ház), mi csak együtt élünk, még házasok sem vagyunk. így ezért nem akarok beleszólni...de attól én is félek, hogy tönkremegy a kapcsolatunk emiatt.... már próbáltam mondani neki ezt a dolgot, de ő úgy van vele, hogy jöjjenek, ha kell, ő segít! de nem tudom, hogy akkor még mit lehet tenni? tűrni? vagy valahogy vegyem rá, hogy mégiscsak beszéljük át? azért megértem őt is, hiszen az ő családja... de az biztos, hogy tudnának menni a szülőkhöz is... csak félek, mert én szeretek együtt élni a párommal kettesben... nincs annál jobb, mikor haza megyek a nyugalomba a napi stressz után és csak ő vár, csak ő hallgat meg és csak vele vagyok....
2010. febr. 16. 14:31
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

14.24esnek nagyon igaza van. Hozzánk csak minden délután jártak a 3 gyerekükkel egy ideig és festethettünk is ki a gyerekek miatt, mert a "kanyaroknál" teljesen rondára összefogdosták a falakat. Persze, ha szóltunk volna, akkor még ők háborodnak fel, pedig egy festés nem olcsó, és még sem akarom nézni a ronda falat évekig miattuk.


Ne engedd, hogy hozzátok költözzenek, 2-3 hónap az mese, annyi idő alatt nem fogja összeszedni magát, az én unokatesómnak az telt félévbe, hogy egy gyerekhez meg a feleségéhez összeszedje magát, nemhogy háromhoz.


Menjenek a szülőkhöz, hidd el, egy fiatal gyermektelen párt kiakasztana egy nyakukba szakadt pereputty. Ráadásul, hiába mondják, hogy 2-3 hónap, ha már egyszer ott vannak, hogy teszitek ki őket, ha kiderül, hogy mégsem? Mert hát rokonok stb...


Engem már az is idegesít, ha egy házaspár átjön hozzánk, a gyerek(ek)el és a gyerek beleturkál a hűtőbe, rángatja a macskát, mindenhez hozzányúlkál. Persze én rá nem szólhatok, mert én leszek a bunkó, hogy mit szólok bele az ő gyerekük nevelésébe (ilyenkor még akkor is hajlamosak megsértődni, ha nyilvánvalóan igazam van) pedig nekem van is gyerekem, tudom milyen az, de még is képes vagyok a falra mászni másétól, mert némelyik borzasztó neveletlen, kb. mint réten a gaz, ha meg még be is költöznének háromszoros adaggal... Eleinte rendesek kedvesek, aztán otthon érzik magukat úgy is.

2010. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha övé a ház, a fizetés is, akkor a döntés is.

De 3 kisgyerekhez rengeteg türelem kell, a sajáthoz is, a másé, pedig, hát a másé.

Abban egyetértek, ez megviselheti a kapcsolatotokat.

Kisgyereknél zaj, (folyamatos) rendetlenség (szintén), és mit szépítsem, kosz. Gyerekek, ezzel jár.

De teljesen más a sajátod után csinálni ( még így is mondom a magamét ) de más gyereke után egy idő után terhes. Főleg, ha még nincs tapasztalatod, mivel járnak a gyerekek.

2010. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Szegénykém! Át tudom érezni a helyzetedet. Tényleg szar, mert ugye a párod segíteni akar, te meg félsz, hogy a kapcsolatotok inná meg ennek az egésznek a levét. És hidd el előbb-utóbb nálad elszakadna a cérna. És akkor téged dobnak majd. Tuti ez lenne. Szóval mi lenne, ha mondjuk megállapodnátok, hogy nálatok töltenek egy hónapot a másikat pedig a szülőknél. Persze kérdezzétek meg a szülőket, mert lehet, hogy összevesztek velük és ezért nem akarnak odamenni, vagy az is lehet, hogy a szülők nem akarják, hogy odamenjenek a nyakukra. Mindegy, üljetek le, beszéljétek meg. Ez azért nem kis változást hoz majd az életetekbe. Sok szerencsét, remélem minden lerendeződik és jól alakul majd!
2010. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!