Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk, a férjem nem enged...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk, a férjem nem enged költözni a gyerekkel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Válni szeretnék, a férjem 8 hónapja külföldön él /Anglia/, ez idő alatt egyszer látta a közös gyerekünket. Én szeretnék a gyermekemmel együtt külföldre települni /szintén Anglia/, ebbe a férjem viszont nem megy bele, sőt alá akar íratni egy papírt velem, miszerint a lakóhelyünktől 30km-rel messzebb nem költözhetek a gyerekkel. Gyerektartást viszont nem hajlandó fizetni, letiltatni sem igen lehet. Mit tehetek ilyenkor? Nekem kötelességem a gyermekkel Magyarországon maradni, miközben ő vígan éli az életét külföldön. Nekem kötelességem biztosítani a láthatást, neki viszont nem kötelessége igénybe venni a láthatást? Hogy is van ez? Kérlek segítsetek!
2011. jan. 28. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen van hogy ő korlátozhat abban hova költözöl???
2011. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp járd ki a bíróságnál, hogy mivel sose él a láthatási jogával ami ugye külföldi s te abba az országba mennél ezáltal még az ő láthatási joga is lényegesen leegyszerüsödne (nem kéne utaznia) ezért így felebezz ez ellen. ne írj neki semmit alá.

fügetlenísd magad tőle.

2011. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]


nézelődj ezeken az oldalakon. ne higgy el mindent,amit ő mond.

2011. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jajj, alá ne írj semmit csak kettőtök közt. Legfeljebb ügyvéd jelenlétében, amivel egyetértessz.

Lehet, hogy abba van beleszólhatása, hogy külföldre kiviszed e, járj utána.

Évekkel ezelőtt volt, a férjem anyukájának bizony alá kellett iratnia az apával, hogy kiviheti e csak kirándulni is külföldre a gyereket. Az apa ránézett, és tudta, hogy kint is maradnak, de aláírta, nem volt rosszindulatú, tudta, Ő úgyis alig látja őket stb.

Jogi úton kérdezd meg ott pontos válaszokat fogsz kapni.

2011. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én azt kétleném, hogy megmondhatja azt viszont, hogy hány km-re költözz Mo.-n belül. Ne hagyd magad, hogy ő irányítson !
2011. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
az biztos hogy útlevelet az apa nélkül nem adnak!
2011. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy az eu-un belül oda mész ahova akkarsz nem kell útlevél, ha nem látogatja nem fog neki feltüni hogy elköltöztél.

Nem is értem mért értesited ha lusta látogatni és fizetni is.

2011. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"alá akar íratni egy papírt velem, miszerint a lakóhelyünktől 30km-rel messzebb nem költözhetek "


Pff. Ilyen nincs. És mégis, milyen szankciót gondol ha mégis elköltöznél? Elfenekel?

2011. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt csak bosszúból akarja, de ha te bizonyítod a bíróságon, hogy nem látogatja és tartásdíjat se fizet, akkor nem hozhatnak ilyen döntést, ez olyan, mint régen, a jobbágyok röghöz kötése! Téged is "röghöz köt" a gyerek, köteles vagy a gyerek 30 km-es körzetében tartózkodni....

TUDOD, HOL KÖVETTED EL A HIBÁT?

ÉN bizony nem mondtam volna neki, hogy Angliába akarok menni dolgozni! Nem is tudna róla, mivel nem látogatja...

annak meg rendkívül kicsi az esélye, hogy Angliában összefussatok az utcán! Az ex-barátom haverjának a volt felesége pl. lelépett az USA-ba a kislánnyával, miután elváltak, a nő nem közölte vele, hogy külföldre készül, az apa meg egy fél évben 1-szer látogatta a lányát, így egyszer csak hidegzuhanyként érte a felismerés, hogy a nő a kislánnyal disszidált az USA-a.....azóta nem jöttek haza, kinn élnek már 10 éve!

2011. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az előző mondandómhoz még annyit, a nő miután elvált, és az apa nem fizette a tartásdíjat de nem is látogatta a kislányt (csak fél évben 1szer), itt is a nő biztos intézkedett titokban a bíróságon a szükséges papírok miatt, azt nem tudom, hogy csinálta, erről egy jó ügyvéd tudna kiokosítani, de a lényeg, az apa semmiről sem tudott, sőt hitte, hogy a nő soha nem tenne ilyet.....

de az anyuka egy okos nő volt aki jól beszélt angolul és dobbantott, megvolt rá a lehetősége és irány az USA....

az apa mondta, he ezt ő előre tudja, mindent megtett volna, hogy a nő ne léphessen le!!! Szó szerint ezt mondta!

2011. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!