Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom rokonai...

Mit tegyek, ha a párom rokonai hozzánk akarnak költözni 3 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
a lényeg az, hogy párom közeli unokatestvére készül külföldre haverjaival, de a felesége és 3 gyermekét nem meri vinni magával, míg össze nem szedi anyagilag magát (2-3 hónap). arra az időre hozzánk akarnak költözni (a feleség meg a gyerekek). pedig tudnának a szülőkhöz is. nagy ház van, csak nem akarnak valamiért. mi meg fiatal pár vagyunk (26 és 32). még nincs gyerek, 5 éve vagyunk együtt. ti szólnátok a helyemben a párotoknak, hogy ezt még megkellene beszélni és ez így nem jó? mert szívesen segítek rajtuk, csak nekem fura ez a dolog így megkérdezés nélkül odamenni egy fiatal párhoz kicsi gyerekekkel....
2010. febr. 16. 14:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek rá a gyerekek nagyszüleit, hogy ajánlják fel, hogy befogadják őket.
2010. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem lakhatnak ott ahol eddig laktak?

Nem bír el a feleség a 3 gyerekkel, vagy anyagi okok miatt?

Egyik sem jó!

2010. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Párodé a ház, a döntés is... Mégis, amit tehetsz, hogy megpróbálhatod meggyőzni, hogy ez nem biztos, hogy a legjobb nektek, hogy a saját kapcsolatotokat is nézze.


Nekem van egy kislányom, mégis problémák vannak, ha tesóm gyerekei itt vannak, még az a pár óra is. Sógornőm 2 gyerekével viszont egyáltalán nincs probl, ha pár órát itt vannak, ott a szülők tényleg felügyelnek. A lényeg, hogy nem tőletek függ, hogy ebből lesz-e probléma vagy nem!! Az is egy dolog, amit ígérnek, és ami majd kisül belőle, még a legjobb jószándékuk ellenére is! De mégha normálisan is állnak a gyerekneveléshez, és az összes családtag földre szállt angyal, akkor is zavarhat csak úgy egy idegen család (mégha rokon is) hónapokon keresztül szerintem.

Ja, és én egyedül, család nélkül sem tudtam anyagilag összeszedni magam (egy házra valót) külföldön ennyi ideig. A rendszerváltozás utáni években, amikor a forint és a külf.-i pénzek között jóval nagyobb különbség volt, lehetett. Külf-i fizetésen jóval olcsóbban vettek meg minden építőanyagot Magyaro-on. 1998-ban már nem, most meg valószínűleg még kevésbé. attól is függ, melyik országba megy. És (ne legyen!) de az is egy lehetőség, hogy valamiért nem felel meg a munkaadóinak, feketén dolgozik és megbukik vagy ki tudja... Mondjuk a törlesztést ha fizetik, vagy még többet, meggondolandó. Azért én biztonságosabbnak érezném, ha nem mennék bele.

2010. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... még nem tudom, hogy alakul, de bízok és remélek, mert a páromat mindennél jobban szeretem!!!! Mégegyszer mindenkinek köszönöm!
2010. febr. 16. 15:45
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem tud a feleség otthon maradni a 3 gyerekkel?? Félnek a férje nélkül? Egyszerűbb lenne, ha inkább ti (vagy a nagyszülők) költöznétek hozzájuk arra az időre. 3 gyerek + 1 felnőtt elköltözése 3 hónapra az egy fél ház!!!
2010. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

14:24 es vagyok. Még valami, ha a párodé a ház, sajnos tényleg nem nagyon szólhatsz bele. Egyet tehetsz, hogy akkor addig te haza költözöl. Figyelj, nem kell ezért összeveszni :) csak megmondod, hogy nyugalomra van szükséged, de teljesen megérted hogy a rokonain segíteni akar, azért nyilván te is megengeded, de magadra is gondolnod kell, és neked is pihenned kell. Neki meg ezt kell megértenie.


Komolyan mondom, hogy ha a kapcsolatodat meg akarod menteni, akkor még azelőtt elköltözöl haza, mielőtt beköltöznek a gyerekek. Hidd el oltári botrányok lesznek. Vagy a párod végignézi hogy tönkre vágnak MINDENT!!! és persze ő fizetheti az új ezt meg azt is. És holt tuti hogy nem fogják megköszönni. Mit gondolsz miért nem akarnak a szülőkhöz menni? mert nyilván a szülők tisztában vannak mivel is jár ez, és nyilván azt is tudják hogy anyuka nem áll a helyzet magaslatán.


De ha a párod ebbe bele akar menni, tegye. Nem kell neki semmi rosszat mondani, támogatni kell, nyugodtan. aztán majd hallgathatod mikor szidja magát hogy milyen hülye volt. De ha ott maradsz, veled is veszekedés lesz, mert tiszta feszült lesz egy idő után és azt csak rajtad fogja tudni levezetni. Akkor meg már mégis csak rosszabb elhúzni. Na mindegy, lényeg az hogy ne olyan színezete legyen a dolognak, hogy miattad nem mehetnek oda a rokonai, mert azt is meg fogod kapni később, hogy persze mert miattad a rokonaival is összeveszik.


Szóval ha ragaszkodik hozzá, hogy jöjjenek, akkor én a helyedben lelépnék. Attól még át lehet menni néha ott aludni, de te is csak vendégségbe mész, tehát nem vagy felelős semmi takarításért, rendrakásért ....

2010. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
18.15. válaszaival értek egyet.3 gyerekem van,tudom,mivel jár a nevelésük.Épp ezért vagyok kiakadva,hogy az anyuka egy gyermektelen,fiatal pár nyakára akar cuccolni???Szerintem a fél háznyi ruha-játék kevés,szép lassan tuti odakerülne minden.Mert egy gyereknek mindig az a játék,ruha stb. kell,ami pont nincs ott.Én a helyedben nem hisztiznék,semmi rosszat nem szólnék a páromnak,hanem leülnék vele,és közölném,a kapcsolat megóvása érdekében te is csak vendég leszel addig,amíg ott vannak a rokonok.Tényleg irtózatos balhék,veszekedések lesznek,ha ottmaradsz...Ráadásul anyucinak is lesznek elintéznivalójai,progijai,akkor tuti rátok maradnak a gyerkők,akik hidd el,le se szarják,amit kérsz tőlük,a fejeden fognak táncolni...
2010. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Végre el tudtam olvasni a többi választ is. A 14.23-as nagyon jó gyakorlatban felmerülő problémákat írt, és persze a többiek is hasznos dolgokat, de ha úgy döntessz, beszélsz a pároddal erről, akkor ezeket megemlíteném.

Tehát szerintem a párodé a döntés, és amit tehetsz (én megtenném, ha fontos nekem a kapcsolat), hogy megpróbálod meggyőzni, hogy minden szempontból vizsgálja meg a dolgot. Talán a dolgok hátulütőjét nem gondolta át.


Ha úgy dönt, hogy költözzenek oda, szerintem azonnal is, de nem kell azonnal futni, mert a későbbiek során is bármikor elköltözhetsz, ugye? Ha így dönt, akkor megmondanám neki, hogyha bármiért rosszul érint, ami ebből kialakul (mert nem kiszámítható), akkor azonnal költözöm, őket viszont ilyen egyszerűen nem tudja majd kirakni, mert:

- 3 gyerekkel, apuka külföldön, ki is segíten költözködni?

- hová ilyen hirtelen? (kiderül majd, hogy mások se olyan tárt karokkal várják ezért és ezért...)

- nem így szólt a megállapodás, és a végén még az is lehet a legrosszabb, aki segített...

És ezeket értsd akkor is, ha pl nem tudnak fizetni vagy elhúzódik amíg a férj összeszedi magát vagy ki tudja mi lesz. Ez egyszerűen nem a Ti közös életetek, amihez a házat épülte a párod, szerintem nem kellene a nyakatokba venni ezt a pluszt, túl sok a rizikó...

Olyan is van, hogy tök rendesek, és minden nagyon jól alakul, de ki tudná megmondani előre? Vannak olyan dolgok ebben a történetben, amik nem kiszámíthatóak, és ezt a rizikót ki vállalja???

(Pl. ahogy a férj munkája alakul, esetleg még a kapcsolatuk is változhat, előfordulnak egymástól eltávolodó párok is, új ismeretségek az idegenben...stb.)


A párod előtt, rokonai előtt is nyugodtan felvállalnám a véleményemet, persze négyszemközt lehet szemléletesebben megfogalmazni, rokonok előtt inkább tapintatosabban, hogy ne sérts meg senkit. Ne sérts meg, ez nem egyenlő azzal, hogy mindent le kéne nyelni! Természetes, hogy kiállsz magadért, ki tenné meg helyetted? Nekik is át kéne gondolni a Te /Ti szempontjaitokat is, szerintem az lenne fair, és utána dönteni.

15.29-es

2010. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Én a helyedben megmutatnám ezt az oldalt a párodnak :))Mármint a kérdésed,és a rá adott válaszokat.Szerintem el fog gondolkodni rajta ...
2010. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért majd írd már meg, mi lett végül. Kíváncsi lennék :)
2010. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!