Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudok a gyerekkel külföld...

Hogy tudok a gyerekkel külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Elváltam,az apa nem kérte a láthatást,gyerektartást nem fizet,a nagymamánál van 2 hetente hetvegen a gyerek.

tudom h a bírósától kell engedélyt kérnem.de kell kinti bejelentett munkahelyről küldenem papirt stb?tapasztalatok?


2010. aug. 20. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már kint vagy a gyerekkel, a hazai hatóságoknak semmi köze ahhoz, miből és hogyan tartod el. Ha netán rosszlánykodnál és az apa megtudná, ő apellálhatna. De hogy nem látogatja, nem is fizet utána, vajmi kevés köze van a gyermekéhez, hozzád pedig főként nem.
2010. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kell az apa aláirása az utlevélhez, de ha eu-s határokon belül maradsz egyszerüen csak indulj el mert határok nincsenek és ha az apa edig se érdeklödött a gyerek után nem fogja érdekelni hol vagytok. A nagyinak persze szólj.
2010. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
útlevél van.de én úgy tudom hogy ha külföldre költözök a gyerekkel az itteni bíróságtól kell engedélyt kérnem.Ausztrália amúgy.van kint ismerös.
2010. aug. 20. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Mint ahogyan leirtad, hogy az Edesapja nem latogatja es nem is fizet, igy ne "bolygasd" Ot.

Ugyanis amennyiben kiszeretnel koltozni, s a volt Ferjed

valami okbol kifolyolag ugy dont, hogy nem egyezik bele abba, hogy a kozos gyermeket kividd magaddal, akkor ezt megtudja akadalyozni, mivel nem fog beleegyezni.

Indulj el, es ne kozold a volt paroddal, mivel O sem erdeklodik feloletek, ahogyan irtad!

2010. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!