Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Őszintén, mennyire...

Fiatalok! Őszintén, mennyire veszitek ki a részeteket a házi munkából?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 19:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Amíg gimis voltam, rendszeresen segítettem otthon a takarításban, mosogatásban, mosásban. Főzni nem főztem, csak "kuktáskodtam". Amióta egyetemista vagyok csak kéthetente járok haza, most már főleg a főzésben segítek, gyakran főzök ebédet a családnak, addig anya tud pihenni. Mosogatni, teregetni is szoktam, takarítani inkább csak a saját szobámat, mert ált. amíg főzök, anya megcsinálja. De ha sok a tanulnivalóm, akkor kevesebbet segítek, de ezt anya is meg szokta érteni. Nyáron meg még többet szoktam segíteni, akkor a kerti munkákba is jobban be tudok kapcsolódni.
2011. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

13 évesen én takarítottam a házas (söprés, felmosás, porszívózás)

Kb havi egyszer vasaltam.

Évi kettő ablakmosás. De azt nagyon utáltam.

Főzni nem nagyon szoktam, csak tésztaételeket, mert mesteri szószt tudok csinálni. Mindegyik megismételhetetlen! De komolyan. Mindíg hűtőtakarítás-szósznak hívtuk, mert amit találtam, beleraktam.

Heti öt kiló kenyeret sütöttem. Péksütiket néha. Ünnepekkor az egyész sütisereg az én irányításom alatt állt.

19 évesen elköltöztem otthonról.

Sikerült megtanulnom főzni, de szokás szerint soha nem sikerül kétszer ugyanolyanra.

Télen hazamentünk a férjemmel fát hasogatni, pakolni. Anyukám addig unokázott. Ha hazamegyek, néha feltakarítok még most is, elmosogatok.

Karácsonykor én melóztam végig a menüt, a férjem anyukámmal díszítette a fát, míg férjem el nem hajtotta onnan (Jaj, azt a kéket inkább ide, a pirosat oda... stb)

Rég volt ilyen nyugis karácsonya!

2011. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

kb 15 éves korom óta kiveszem a részem a háztartásból, anyum sokat melózott, és le akartam venni a terhet a válláról.

mostam, mosogattam, porszívóztam, felmostam, levittem a szemetet.

a nagyobb melókat (ablakpucolás, ilyesmik) ő csinálta meg.


20 éves korom óta saját háztartást vezetek, szóval előnnyel indultam, h megtanultam ezeket anno otthon.


főzni főzök, ha kell, de nehezen veszem rá magam. amit jól tudok csinálni, azt szívesen főzöm, de bonyi kajákba nem fogok bele :D

magyarul: ha gyerekem lesz, nem a mekibe viszem majd kajálni, viszont éttermet se nyitok :D

2011. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

nagy a kosz, anyám utál takarítani én meg lusta vagyok nekiállni egyedül, amúgy 11 órában dolgozom heti 6 napot szóval időm se nagyon lenne... hát élek tovább a mocsokban


23/f

2011. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én tartom rendben az egész házat.

21/N

2011. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
én 12 éves vagyok és egyedül vezetem a háztartást
2011. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
noszogatni kell és akkor bármit megcsinálok, persze vonakodva
2011. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!