Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy esetleges öngyilkossági...

Egy esetleges öngyilkossági kísérlet felnyitná végre anyám szemét?

Figyelt kérdés
Anyámék belekényszerítettek a mostani sulimba (én is hibás vagyok, mert volt nem 1 esélyem, hogy elkezdjek tanulni, de én le*zartam, most már bánom...). Most pedig szeretném ott hagyni az egészet, mert rájöttem, hogy mikben hibáztam és szeretném kijavítani azokat, mert szégyellem ezt az egész mostani létemet úgy ahogy van, nem így szeretném leélni az életemet, de anyámék ezt nem engedik és nem hajlandóak semmi engedményt tenni. Meg lehet őket érteni, mert ők tartanak el, nyilván joguk van ehhez, de nekem ez nem jó, olyannyira nem, hogy mostanában rengetegszer elmélázok azon, hogy jó lenne meghalni, mert én egyszerűen nem bírom már ezt az egészet.
2011. ápr. 27. 20:00
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
91%

A munka sosem szégyen,csak annak akit eltartanak.

Inkább szégyen hogy 21 évesen itt tartasz,és ha a lány ezért lenéz mert dologozol az róla állit ki szegénységi bizonyítványt.Valaki örülne ha lenne munkája,te meg szégyelled,pff persze nem is te fizeted a számlákat.

2011. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
93%
Te tiszta dilis vagy! A tesóm egyetemet végzett, több nyelven beszél, és egy gyárban melózik éhbérért. Ha szakmát tanult volna, most kétszer annyit keresne. A kétkezi munka nem szégyen!! Az a csaj pedig, akinek a papír a fontos, az nem érdemli meg, hogy foglalkozz vele!
2011. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Miért lenne szégyen ha egy szakmát tanulsz? Sokkal többre viheted az életben,ha jó szakember leszel,mintha semmire nem jó diplomát szerzel. Ma diplomásokból túlképzés van,és sokuk munkanélküli.

Ha pedig az a lány,aki tetszik neked ezért lenéz,akkor nem érdemes vele foglalkoznod.

2011. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
92%

Napuff. Én is szakmát tanulok, egyetem előtt direkt ide jelentkeztem, és cseszettül élvezem. Legalább mikor megyek majd egyetemre tudok majd részmunkaidőben valami értelmes dolgot csinálni, és nem tecsós pakolófiúként kell melóznom.

Haverom meg kőműves szakmát tanul, az ösztöndíja 70 ezer pénz. Szerinted mi lóvét fog keresni ezzel élesben?

2011. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Annyi sok okosat írtak már neked, hogy nem is nagyon van mit hozzáfűzni. 21 évesen tényleg gáz, amit csinálsz, tessék talpra állni! Bár nem írtál túl sokat, nekem úgy tűnik, hogy mivel nem tanultál soha rendesen, nem vettek fel egyetemre, a szüleid pedig igenis akarják hogy legyél valaki az életben, ezért ha már mást nem tudsz, szakmát tanulsz. A munka sosem szégyen!!!!! Ez tényleg nagyon fontos. Mikor meg munkába mész vagy jössz egyszerűen öltözz át, és már nem fogja tudni senki, hogy mit dolgozol. Ha pedig ennyire zavar, szedd össze magad, kezdj el a szakma mellett tanulni, érettségizz újra, ha szükség van rajta, jelentkezz egyetemre és voálá: lesz egy szakmád és még diplomád is. 21 évesen meg már illő legalább valami diákmelót csinálni... Én 20 éves vagyok, lány, 2 szak mellett dolgozom is, és köszönöm, tök jól érzem magam.
2011. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Érettségim sincs, szóval...
2011. ápr. 27. 21:30
 37/45 anonim ***** válasza:
49%

úristen én hányszor de hányszor akartam öngyilkos lenni..

figyelj..

lehet hogy előnyödre válik az az iskola ahova beakarnak iratni vagy mi..

vagy az vmi papnevelde?.. :)

ha nem akkor biztos van ott sok szép csaj hát csajozz

és már nemsoká évvége.

nem bírod ki 2 hónapig ?

aztán NYÁRI SZÜNET.. na bumm..

ne legyél butuska.

2011. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
21:38 - Már be raktak, másfél éve ide járok. Nyári szünet? Majd július végétől, addig még sokat kell menni. :(
2011. ápr. 27. 21:46
 39/45 anonim ***** válasza:
Nem értem 21 évesen mi bajod a szakmával, örülj hogy nem tetek utcára mit kezdenél szakma, érettségi nélkül mit akkarnál dolgozni.
2011. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
90%
Kezdj dolgozni a szakma tanulása mellett. (valamit biztos hogy érettségi nélkül is tudsz csinálni- ha mást nem menj szórólapozni, ahhoz nem kell nagy tudás, és legalább fizet, és NE érezd cikinek) A pénzből szépen iratkozz be esti suliba és érettségizz le. Utána meg menj egyetemre. Ha meg ehhez lusta vagy, akkor szépen tanuld ki a szakmád, és légy hálás, hogy eltartanak a szüleid.
2011. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!