Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy esetleges öngyilkossági...

Egy esetleges öngyilkossági kísérlet felnyitná végre anyám szemét?

Figyelt kérdés
Anyámék belekényszerítettek a mostani sulimba (én is hibás vagyok, mert volt nem 1 esélyem, hogy elkezdjek tanulni, de én le*zartam, most már bánom...). Most pedig szeretném ott hagyni az egészet, mert rájöttem, hogy mikben hibáztam és szeretném kijavítani azokat, mert szégyellem ezt az egész mostani létemet úgy ahogy van, nem így szeretném leélni az életemet, de anyámék ezt nem engedik és nem hajlandóak semmi engedményt tenni. Meg lehet őket érteni, mert ők tartanak el, nyilván joguk van ehhez, de nekem ez nem jó, olyannyira nem, hogy mostanában rengetegszer elmélázok azon, hogy jó lenne meghalni, mert én egyszerűen nem bírom már ezt az egészet.
2011. ápr. 27. 20:00
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Lányzó vagy?
2011. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Előszőr is hány éves vagy.
2011. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Inni, drogozni nem fogok, azzal csak rosszabb lenne. Egyébként nem csak a suli a baj, hanem úgy az egész minden, szerelmi életem stb.
2011. ápr. 27. 20:16
 14/45 A kérdező kommentje:
21/F
2011. ápr. 27. 20:17
 15/45 anonim ***** válasza:
92%

Ha meg akarsz halni, választasz valami nem túl fájdalmas, de biztos módszert, és véget vetsz az életednek.


Ha nem akarsz meghalni, akkor kitalálsz valami hathatós megoldást az aktuális problémákra, és megoldod őket.


Ha nem akarsz vagy nem tudsz megoldást keresni, és öngyilkossági kísérlettel másokat zsarolsz azért, hogy oldják meg helyetted a problémáidat, az rövid távon működhet, de hosszú távon nagyon rosszul jársz vele. Pont azért, mert mindenkinek - saját magadnak is - azt bizonyítod, hogy nem tudod felelősen elintézni a dolgaidat. És ezen a mintán később nagyon nehéz lesz változtatni, ha lehetséges egyáltalán.


Inkább az első két lehetőségből válassz.

2011. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
96%
21 évesen öngyilkosággal akkarod zsarolni a szüleidet, felnött vagy mért nem költözöl el.
2011. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
De én sajnos nem tudok változtatni a problémán, mert anyámék nem engedik.
2011. ápr. 27. 20:19
 18/45 A kérdező kommentje:
20:19 - Hová költözzek és miből éljek meg?
2011. ápr. 27. 20:20
 19/45 anonim ***** válasza:
49%

Ne tedd ezt, légy szíves! Tudod, manapság a szülők, főleg az anyák túl sokat várnak el a gyereküktől, ezért gondolják ők úgy, hogy nekik ehhez-ahhoz joguk van. Pedig mindenkinek JOGA VAN ÖNÁLLÓAN dönteni!! Így neked is!

Én három továbbképző iskolát végeztem el a gimi után, amikre büszke vagyok. Amikor a legelőször felvételiztem 3(!!) iskolába vettek fel engem. Annyira összezavarodtam, hogy mit csináljak, melyiket válasszam??? Ugyanis nem akartam elhinni, hogy ekkora szerencsém volt. Végül anyával közösen megbeszéltünk a dolgokat, hogy melyik lenne jó nekem. Végül az egyikre szavaztam, amire ma is büszke vagyok. A második sulit meg azért választotta anya, mert ragaszkodott hozzá, amibe azért egyeztem bele, mert gondoltam jó lesz az is. Azt sem bántam meg. A harmadikat én választottam. Az is jó volt. Aztán amikor befejeztem azt az iskolát, a munkakeresésen gondolkoztam, de anya közölte, szeretné, ha lakberendezős iskolába is járnék. Ezen már nagyon kiakadtam és kérdeztem tőle, hogy miért gátol engem az álláskeresésben és mégis mit vár el tőlem megint? A lakberendezős iskola nem tetszik nekem és kész! Hadd, hogy én döntsek önállóan, mint a hozzám hasonló korúak!

2011. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
93%
Nyugalom srác. Ne idegeskedj,azzal nem oldasz meg semmit. Felkötnéd magad? És???Azzal meg van oldva,csak mert te gyáva vagy, és nem mersz szembenézni az élettel. Erre mondhatnám,tedd meg. De nem mondom. Azért mert rosszul tanulsz,meg mondjuk van egy barátnőd,aki már nincs,az még nem a világ vége ám!!!Az embert érik kudarcok,de ez ne szegje kedved semmibe. Én buktam már el lakást,el is váltam,ráadásul anno még meg is buktam És itt vagyok,élek,virulok. Szóval azért nincs ám annyira romokban az életed,mibt te azt gondold...(29f)
2011. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!