Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén! Aki házasságban...

Őszintén! Aki házasságban vagy tartós kapcsolatban él az megkereste már az exét/ exeit valaha a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy megjelölte- e, hanem csak úgy kíváncsiságból beírtátok e a keresőbe a nevét?

Én úgy ézzem, hogy ez teljesen normális emberi kíváncsiság, de a férjem szerint nem. Egyszer rákérdezett és én bevallottam, mert nem találtam ebben semmi kivetni valót, de azóta megőrít a féltékenykedésével. Pedig mondtam, hogy nem akartam felvenni vele a kapcsolatot, csak poénból meg akartam keresni. Ráadásul nem is találtam meg.


2011. márc. 4. 08:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Nekem egy-két exem van ismerősként bejelölve, meg néha, ha eszembe jut valamelyik régi ismerős, megnézem, hogy fent van-e, mennyit változott, van-e családja, mire jutott az életben. Volt olyan, hogy megpróbáltam megtalálni egy óvodai szerelmemet, kíváncsi lettem volna rá, milyen felnőtt lett belőle, de elég gyakori neve van, és az sem biztos, hogy még ebben a városban él, ahol én.

Néha látom, hogy a férjem és valaki bejelölték egymást, de elég sok nő között dolgozik, egyáltalán nem kavar fel. Azt nem tudom, ő megnézi-e az én ismerőseimet, de ha rákérdezne, elmondanám, hogy ki kicsoda.

2011. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Volt férjem is ott van az iwiwen az ismerőseim között.Igen van egy közös gyermekünk, miért cibálnánk már egymást, ha már elváltunk. Ő is máshol él, én meg 10 éve mással kötöttem házasságot. Sőt, amikor hazajön Magyarországra megszokott látogatni, és apró ajándékot is hoz. A lányomnak öröm, hogy barátságban lát minket együtt.
2011. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Én is meg szoktam őket nézni nagy ritkán, kíváncsi vagyok, mi van velük, elvégezték-e a sulit, mit melóznak, találtak-e új párt, nincs ebben semmi. A kapcsolatot nem tartom velük és a mostani kapcsolatom a jelen, őt szeretem, nem az exeket, ez a lényeg.
2011. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

*Hiszen azzal, hogy vegett ert az a kapcsolat, ott mar egy korszak lezarult!

TEhat teljesen felesleges most "kivancsiskodni", hogy ugyan mi tortent azzal az emberrel,

Aki egyszer Teged elhagyott, vagy pedig Te hagytad el Ot!


Lehet, hogy lezárult egy korszak, de attól még nem lehet és nem is kell kitörölni. Az exeim hozzá tartoznak az életemhez. Míg velük voltam, változtam, általuk, mellettük IS váltam olyanná, amilyennek a férjem megismert és megszeretett. Semmi nem indokolja, hogy ne érdekeljen, mi történt velük, és azt sem, hogy titkoljam előttük, mi van velem. Lehet normálisan is szakítani, amikor 2 ember nem arra emlékszik, hogy ki kit hagyott el.

Attól, hogy együtt nem működött, egyikőnk sem lesz rosszabb ember. Miért ne érdekelhetne, mit történt a másikkal. Szó nincs itt olyanfajta kötődésről, ami nem lenne összeegyeztethető a házasságommal, de én nem tudom és nem akarom kitörölni a múltamat.

Ahhoz, hogy legyen egészséges önbizalmad és személyiséged, tudni kell vállalni a múltadat. Ha ki akarod törölni vagy nem veszel róla tudomást, lemondasz a személyiséged egy részéről, nem fogod tudni, ki vagy valójában, önmagadnak is hazudsz.

Az esetleges hibákkal és kudarcokkal (lásd tönkrement kapcsolat) szembe kell nézni és tanulni belőlük, nem elmenekülni előlük.


Kérdezőnek: a féltékenység pedig pontosan az alacsony önértékelésből ered. A férjednek meg kéne érteni, hogy ez az ő problémája, és nem terhelhet vele téged.

2011. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Pontosan ezt próbálom megértetni vele. Ezért megmutatom majd neki ezeket a válaszokat.
2011. márc. 4. 11:24
 36/41 anonim ***** válasza:
Szerintem normális dolog, hogy kíváncsi az ember. Én az általános iskolás volt osztálytársaimra is rá szoktam keresni néha, hiszen érdekel, mi lett velük azóta. Hát akkor miért ne érdekelné az embert, hogy mi lett azzal, akivel valaha járt? Ez csak szimpla kíváncsiság.
2011. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Persze! Mikor felregisztráltam, mindenkire rákerestem, aki az eszembe jutott: exekre, régi osztálytársakra, távoli rokonokra, régi barátokra, akikkel már nem tartom a kapcsolatot. Még be is jelöltem közülük azokat, akikkel nem haraggal váltunk el.

Az én férjemnek pl. szinte az összes volt barátnője az ismerőse.

2011. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Viccelsz?? perszehogy!! hisz a multam 1nagy részét adták,amikor boldog voltam...
2011. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa belegondolni, hogy sokan olyan embereket is bejelölnek, akikkel csak távoli ismeretségben állnak, de azt, akivel valaha olyan közel voltak egymáshoz, amennyire csak ember a másikhoz lehet, azt nem, vagy esetleg nem szívesen. Sokszor az emberek a legalacsonyabb rendű kapcsolati formának tekintik azt, amikor szerelmi kapcsolat van köztük, a barátságokat is ez elé helyezik, pedig a párkapcsolatnál nincs bensőségesebb, közelibb kapcsolat két ember közt! Ha ez másképp van, akkor az nem is igazi kapcsolat, nem igazi szerelem, csak birtoklási vágy és szex.

Előbbi esetben el tudom képzelni, hogy utána is barátok maradnak az egykori szerelmesek, utóbbi esetben pedig meg tudom érteni az ellenségeskedést, hiszen a másik birtoklásért folytatott háborúnak csak vesztesei lehetnek.


Én bejelöltem a nőket a múltamból attól függetlenül, hogy mennyire fűzött szoros kötelék hozzájuk. Barátság, szerelem, vagy kapcsolat, mindegy. Ismerősök és kész. Ha ismered, bejelölöd, erről szólnak a közösségi oldalak és persze ma már a közös online tevékenységekről. Legfeljebb nem jelöl mindenki vissza.


Csak ne találkozzatok újra, ha anno az elválás fájdalmas volt.


Én egy ilyen nő "ismerőssel" lettem gazdagabb az egyik közösségi oldalon. Én jelöltem be, ő meg azt hitte, akarok valamit és találkozni akart, hát a kíváncsiság az hajtott, de a személyes találkozókor teljesen felkavarodtam, előjöttek a régi emlékek, felszakadtak a lelki sebek (nem kell semmire gondolni, csak hosszú órákat beszélgettünk) és a találka után egy hétbe telt, míg újra elrendeztem az egészet magamban.

2011. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nem, nem jeloltem be az exemet, de csak azért mert mikor az ismeroseim kozé kerult még egyutt voltunk. Mi szoktunk személyesen is találkozni, mert egy egyetemre járunk, és néha besegít vagy konyveket kolcsonoz nekem. Néha megnézem a képeit, de ennek semmi jelentosége. A mostani párommal a kapcsolatom sokkal komolyabb, mint ezzel a fiúval, az ilyesmi nem okoz koztunk problémát, tud mindent és nem féltékenykedik. Ez persze fordítva is így mukodik, tavaly 2 hónapra ment nyelvet tanulni egy másik országra, 52 nonemu osztálytársával egyeduli fiúként, nem voltam féltékeny egyáltalán, csak hiányzott.
2011. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!