Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire véljem ezt? Ti mit...

Mire véljem ezt? Ti mit tennétek a helyemben? Szóvá tennétek!

Figyelt kérdés

Most volt a születésnapom,és hát sajnos nem úgy sikerült ahogy szerettem volna.

A hugom hazajött két hétre Anglából ahol most dolgozik,és összesen egy doboz csokit kaptam tőle,pedig havi fél millát megkeresi kinnt.Bánt mert van egy kislányom és egy férjem is akikre meg nem is gondolt.Mi vettünk karácsonyi ajándékot amit most adtunk oda neki,nem volt nagy ajándék,de szerintem egy doboz bonbonnál azért többet ért.Nálunk szokás ajándékot venni egymásnak ünnepek alkalmával,vagy ha hazajövök egy útról mi szoktunk venni valami kis figyelmességet a másiknak.Jobban örültem volna valami kis emléktárgynak ami olyan angolos.Nem tudom mi lenne a helyes,szóljak neki ez miatt,vagy hagyjam a dolgot,és legközelebb ha neki is szülinapja lesz hasonló ajándékkal lepjem meg.Hozzáteszem mi nagyon nehéz körülmények között élünk,és anyumtól kértem kölcsön pénzt,hogy ajándékot tudjunk venni a hugomnak.Igaz már megbántam,hogy ezért adósságba kerültem anyum felé.


2011. márc. 3. 11:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem, azt mondod, a húgod kint DOLGOZIK. Nem nyaralni van, amikor hazajön, akkor nyilván pihenni szeretne. ... és az egész családnak miért kellene ajándékokat osztogatnia ilyenkor?

Mondjuk azt sem tudom, nyaralásnak miért arról kellene szólnia, hogy "jajjajj, a Mariska néni másodunokatestvére fodrászának a férjének még nem vettem semmi ajándékot"...

2011. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
20%

Nem a mariska néni fodrászáról volt szó, hanem a TESTVÉRÉRŐL ÉS AZ UNOKAHÚGŰRÓL, b@sszus...

A barátnőm, akit felkértem a fiam keresztanyjának, angliában dolgozik. A terhességem alatt küldött zselés melegítőt, bimbóvédőt, mert beszélgettünk róla, és tudta, hogy szeretnék. Amióta megszületett a fiam, kisebb korában rengeteg ruhát vett és küldött neki, karácsonyra játékot. Lassan én érzem magam kellemetlenül. (én is küldök neki, sokszor újságot, bizsukat stb)

Az öcsém is kint van 2 éve, ő egyszer küldött haza ajándékokat a családnak. Ezt sosem vetettem a szemére, de baromira utálom, hogy pl küldtem neki karácsonyra, szülinapra stb ajándékot postán, és még annyira sem méltat, hogy jelezze, megkapta. Néha ki tud akasztani. És igen, olyan jól esne, hogy ha csak spontán küldene mondjuk egy képeslapot a városról, ahol most él, vagy valami apróságot, hogy tudnám, gondol még ránk...

Kérdező, szerintem beszélj a hugoddal. Én beszéltem az öcsémmel, múlt héten küldtem neki levelet, és már irt facebookon, hogy megkapta.

2011. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tenném szóvá, sőt, szégyellném magam a helyedben. Én, ha kapok valamit, akkor örülök neki, függetlenül attól, hogy mi az. Ha nem kapok semmit, akkor sem dől össze a világ. Nem várom el senkitől, hogy bármit is adjon. Az ajándék nem "jár", hanem vagy kapsz, vagy nem kapsz. Én is dolgoztam kint Londonban. 12 órában görnyedni a mosogató fölött nem egy leányálom, nem olyasmi, amit azért vállal az ember, hogy az ezzel megkeresett pénzt az irigy, pénzéhes nővérére költse, akinek nyilván semmi de semmi nem lett volna elég drága, kielégítő ajándék. Igaz, nekem nem lett volna képem 1 tábla csokival hazaállítani, viszont nem kezdenék el pampogni, ha "csak" egy csokit kapnék.
2011. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

Azért sajnálom azokat a válaszolókat akik lehordják mindennek a kérdezőt. Érdekes családjuk lehet, ha szerintük a kérdező pénzéhes. Leírták már itt, és szerintem azok látják jól, hogy nem a tower-bridge-re vágyott, csak az érzésre, hogy gondoltak rá, és főleg a gyerekére, mert úgy sejtem ez bántja jobban, hogy a kicsi semmit nem kapott. Én azt is elhiszem hogy nem leányálom 12 órában mosogatni, de senki nem kényszeríti erre a húgát, és azért a testvérem szülinapjára, ha már éppen hazajövök, biztos jobban készülök, a gyerekének is biztos hogy vinnék valamit. Ez nem pénzéhesség. Tényleg nem értem azokat akik ezzel vádolják. Nálatok ennyire nem foglalkoznak egymással? Én mikor főiskolára jártam, nagyon kevés pénzből gazdálkodtam. De nem jöttem úgy haza, hogy ne hozzak a tesómnak egy zöldalmát, vagy csokit, vagy egy újságot stb. Amit tudom hogy szeret. Most is már hetekkel előtte agyalok hogy mit adjak neki, és nem 10.000-es nagyságrendben.


Ne már hogy egy egyedülálló nőnek ne legyen annyi ideje hogy vegyen valami személyre szóló ajándékot a nővérének, és a gyereknek.

2011. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%
Azért nehogy már egy egyedülálló, dolgozó nő legfőbb kötelessége az legyen, hogy ajándékot vásárol a testvérének, és a testvére EGÉSZ CSALÁDJÁNAK, méghozzá abból az alkalomból, hogy szabadságra hazajön...
2011. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
19%

Te tényleg nem érted? Azért nem a szomszéd városból jön haza, és nem mindennap. Alap hogy a gyereknek hoz valamit, a tesójának meg születésnapja volt. Na de lónak imádkozni...

Örülök hogy nem vagyok a ti rokonotok, mert kussban kellene lennem, és hálásnak lenni hogy méltóztatott hazajönni és eldicsekedni a 9000 Ft-os műszempillával. Basszus, még ilyen önző dögöket. Egy darabig megint nem jövök ide, mert megrémülök milyen lett a világ.

2011. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
53%
Felnött családos ember vagy ne légy ilyen kicsines amúgy az a pénz csak itthon hangzik jól ott ez minimálbér ha sporolni akkar belőle többed magával tengödik egy munkás szálón.
2011. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Aha, azért vesz őrült drága műszempillát, mert spórolni akar belőle, értem...a munkásszállón meg biztos ellopták azt, amit amúgy fel szokott ragasztani technokollal.
2011. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
76%
kedves utolso, egesz nap dolgozik, rendesen lefurdenie sincs ideje a keverocsapos kadban. hulla faradt, es isten tudja mikor csinalt barmi noieset. szerintem jar neki a muszempilla, hidd el en is kint elek, es enis napi 16ora mosogatassal kezdtem, tudom mirol van szo
2011. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
71%
Ti hányszor küldtetek neki csomagot? A rossz anyagi körülmények miatt gondolom ritkán talán ő ezzen sértödöt meg.
2011. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!