Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire véljem ezt? Ti mit...

Mire véljem ezt? Ti mit tennétek a helyemben? Szóvá tennétek!

Figyelt kérdés

Most volt a születésnapom,és hát sajnos nem úgy sikerült ahogy szerettem volna.

A hugom hazajött két hétre Anglából ahol most dolgozik,és összesen egy doboz csokit kaptam tőle,pedig havi fél millát megkeresi kinnt.Bánt mert van egy kislányom és egy férjem is akikre meg nem is gondolt.Mi vettünk karácsonyi ajándékot amit most adtunk oda neki,nem volt nagy ajándék,de szerintem egy doboz bonbonnál azért többet ért.Nálunk szokás ajándékot venni egymásnak ünnepek alkalmával,vagy ha hazajövök egy útról mi szoktunk venni valami kis figyelmességet a másiknak.Jobban örültem volna valami kis emléktárgynak ami olyan angolos.Nem tudom mi lenne a helyes,szóljak neki ez miatt,vagy hagyjam a dolgot,és legközelebb ha neki is szülinapja lesz hasonló ajándékkal lepjem meg.Hozzáteszem mi nagyon nehéz körülmények között élünk,és anyumtól kértem kölcsön pénzt,hogy ajándékot tudjunk venni a hugomnak.Igaz már megbántam,hogy ezért adósságba kerültem anyum felé.


2011. márc. 3. 11:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit engem is bántana, de nem tenném szóvá, csak legközelebb tőlem is csokit kapna. :)
2011. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
54%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:18


Sztem nem kedves vállaszoló de neked hogy esne az hogy közeli rokonnak te vennél mondjuk a kis pénzedből amit simán a gyermekedre költhetnél 10.000-ért ajándékot a rokonod meg venne egy 500 Ft-os bonbont és a gyerekeidnek még egy csomag rágót sem.


Nekem szarul esne az biztos habár voltam én is ilyen helyzetben.A hugomnak volt 2 kislánya amikor nekem még nem volt babám én minden húsvét, karácsony ,mikulás névnap, szülinap, kitettem magamért.Mi sem vagyunk gazdagok de előre megvettem nekik ha akadt egy kis felesleges pénzem és én mit érdemeltem????Már meg volt a fiam amikor kimentünk mikuláskor hozzájuk 1-1 szatyor édességgel ajándékkal a gyermekemnek meg a hugom annyit nem csinált meg pedig tudta hogy megyünk hogy a gyerekei mikuláscsomagjábol egy szem mogyorót kivegyen és azt mondja a fiamnak tessék kicsim ezt meg a te mikulásod hozta.Szóvá tettem nem tetszett neki de azóta 3 éve felőlem esküvője is lehet a gyerekeinek de egy csokit nem veszek.

2011. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
48%

Ha annyira kevés a pénzed, hogy inkább a gyerekedre költenéd, akkor ne vegyél 10 ezerért ajándékot...

Mindenkinek adott a lehetőség, hogy kimenjen Angliába dolgozni, több ezer álláshirdetés van fent. Nem a másiknak a pénzét kell irigyelni, hanem megmozdulni, hogy neked is legyen annyi.

2011. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
49%

csak hogy tudd, az a fel milla amit megkeres az angliaban a minimalber, es valoszinuleg nagyon erosen sporol, hogy fent birja tartani magat. valoszinuleg egesz nap dolgozik, es arra nincs ideje, hogy maganak vegyen enni, nemhogy arra, hogy valami kis angolosat vegyen meregdragan amit csak a belvarosban lehet szinte kapni. en is kint elek angliaban, es hidd el, hogy nem olyan egyszeru a dolog mint ahogy hangzik.


mint amikor kiment a hujber feri es megkeresett fel millat a pincerkedessel es emlekszem magyarorszagon hogy elvoltak ettol halva az emberek, en meg itt rohogtm, hogy szegeny a minimalberert hulyere keresi magat.

2011. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
ja, meg annyit hozzatennek, hogy vegre fel ev utan van ideje egy kicsit magaval foglalkoznia, elkepzelesed sincs arrol, hogy milyen erzes egesz nap mosogatni
2011. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
30%
Nem az érték számít. Én értem a kérdezőt. A bonbonnal az a baj, hogy látszik, hogy semmit nem foglalkozott azzal a testvére hogy mit szeretne. 5 percet nem szánt rá hogy elgondolkodjon rajta minek örülne. Az meg hogy a gyereknek nem hozott semmit, az a bunkóság csúcsa. A gyerek egy akármilyen kis plüssmacinak, vagy a legapróbb játéknak is örül, és érzi hogy szeretik és gondoltak rá. Itt az érdektelenség bántó, nem az ajándék értéke.
2011. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat mi úgy oldottuk mrg, hogy csak a gyerekeknek veszünk max. egy tábla csokit, a gyereknek meg az okozza a legnagyobb boldogságot, hogy a tiszteletére van egy nagy buli kaja-pia-torta és, hogy együtt a család, a többi gyerek, uncsitesók, mamák, papák, körimamák,köripapák nagynénik és nagybácsik.Olyan rohanó világot élünk, hogy mindenki mindenről megfeledkezik, ezért mi így beszéltük meg és csak a gyerekek szülinapját, névnapját tartjuk meg, sőt karácsonykor is csak a gyerekek kapnak némi apróságot. Hála az égnek sok gyerek van nálunk 11 és nálam akkor telt be a pohár, amikor pár éve karácsony előtt majdnem 50.000.-Ft-ot hagytam egy játéknagykerben.Mert akkor még úgy átlagosan 5000.-ft-ért vásárolgattunk minden egyes gyereknek.Na ezt azért nem lehet kérem szépen....És én megbeszéltem ekkor a tesóimmal sógonőkkel, komákkal, hogy ezentúl ez így lesz, hogy max. csoki.Nem mondom nálunk is volt egy páros, akiknek ez valszeg nem tetszett, mert azóta ők nem hívtak a fiuk szülinapjára.Én pedig csak akkor megyek valahova, ha hívnak, mivel én is meghívok mindenkit és bizony előtte sütök főzök és nem melegszendviccsel kínálom a vendégeket.Ennyi.Azért pedig sohasem verném magam adósságba, hogy ajándékot vehessek.Ezt mindenféleképp meg kell beszélni.Mellesleg én a húgod helyében még azt a doboz bonbont is inkább a lányodnak adtam volna és nem neked, mert a gyerekek tudnak igazán örülni, főleg ha anya tesója angliából hozta.Na hogy semmit nem hozott neki az volt nagy bunkóság a részéről.Te pedig örülj a húgodnak, hogy épségben hazajött és mivel megcsapta őt a nagyvilági élet szele ülj le vele beszélgetni, hogy ezentúl nincs egymásnak ajándék se karácsonyra, se névnapra, se szülinapra, csak a gyerekre gondoljon legalább, te csak ennyit kérj tőle, és akkor neked is egy probléámával kevesebb,miszerint többé nem kell kölcsönkérned senkitől, hogy neki ajándékot vehess.
2011. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

ott a pont, annal, aki Angliaban dolgozik. En ugyanezt csinalom, csak masik orszagban. Hülyere dolgozom magam, azta a "rengeteg penzert", amit otthon minddenki ugy irigyel. Napi 16 orakat dolgozom, hogy meg tudjak elni, es felre tudjak tenni, hogy kesöbb ne hitelekböl kelljen elnem. Ezt a csaladom is tudja. A növeremnek egy rossz szava nem volt, hogy nem vittem haza semmit, amikor 2 hetet otthon voltam, söt segiteni is csak akkor segitettem, ha megkert külön valamire, mert nekem ez volt a SZABADSAGOM. Amikor tudok pihenni, amikor egy kicsit költhetek magamra. Ertem, mi a bajod, bar azt hiszem nekem forditva sem esne rosszul, csak azt ertsd meg, hogy ez a felmillio ft, nem egy alomfizetes külföldön es meg meg is szakadsz erte. Nem mondom, hogy nem könnyebb a megelhetes, mert akkor nem csinalnank, de megszakadunk erte.

Amugy, ha fel eve van kint, akkor siman benne van az is, hogy szeretne egy kicsit elvezni a penzet, amiert dolgozik. Ettöl meg eshet rosszul, reagalj ra ugy, hogy lehközelebb te sem keszülsz, vagy egy csokival, de abba belemenni, hogy összehasonlitgatod a bereket, meg adossagba verni magad, szerintem teljesen felesleges, szova tenni meg kicsinyes.

2011. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
46%

Na azt azért hagyjuk, hogy félév alatt nem tudott volna elmenni venni valamit! Nekem is kint dolgozik az egyik barátom, ha valaki, akkor ő tényleg sokat dolgozik, de ha hazajön mindig tud a családnak és a keresztgyerekének venni valamit!

És ha támadjuk a kérdezőt, hogy pénzéhes, ennyi erővel a tesójára meg rá lehetne akasztani a sz@rrágó jelzőt. Igenis én szégyellném magam, hogy ha úgy jönnék haza Angliából,hogy a közvetlen családtagjaimnak nem hoztam valamit, vagy egy doboz csokit! Főleg, ha utána el is újságolom, hogy mennyibe kerül a műszempillám!

És nem az ajándék értékéről van szó, csak csokit a reptéren is meg lehet venni. Hát az rohadtul nagy odafigyelés. Hopp, ma van a tesóm szülinapja, veszek neki gyorsan egy csokit! Az ajándékot az teszi értékessé, hogy a másik gondolkodik rajta, elmegy megveszi vagy elkészíti, ergo foglalkozik vele. De egy csokin sokat azért nem kell agyalni!

2011. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
48%
De most mi a baj a bonbonnal? Én pl. sokkal jobban örülnék egy doboz bonbonnak, mint valami szar dísztárgynak, ami csak porosodik a polcon... És ne haragudj már, de miért kéne hoznia bármit is a férjednek? Te csak annyit látsz, hogy több pénzt keres mint te, ezért várod belőle a jussodat. Az meg hogy, te kölcsön kértél azért h ajándékot tudj venni, ne haragudj, de a te hülyeséged... Lehet a testvéred el sem várta volna, hogy vegyél neki bármit is karácsonyra, és az is lehet, hogy direkt nem akart kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy beállít valami drága ajándékkal. Jó, a gyereknek hozhatott volna valami apróságot, de nagyon egyszerű: a következő alkalommal vegyél neki te is csak 1 csokit, és mindenki jobban jár. vagy pedig nyújts be neki egy kívánságlistát, hogy mit szeretnél legközelebb. :S
2011. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!