Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira kivagyok szinte már...

Annyira kivagyok szinte már egy roncs vagyok mi a megoldás?

Figyelt kérdés

hu hát hol is kezdjem..

anyám utál gyűlöl minden mértékbe, apám nem foglalkozik velem minden nap ordibálás van itthon de annyira h már sírva megyek suliba és úgy jövök haza .. ott se fényes a helyzet ott is tanárok elég sokat bántanak (szóval)

pl reggel nem csináltam semmit anyám elkezd velem ordibálni h minek szült meg ilyenek.. itt van keresztapám hallja az egészet ...visszaszóltam h hagyj már békként b*zd meg. erre odajön keresztapám és megüt...

ez gyakori esetek és már teljesen roncs vagyok.. szerelmi téren is otthon is... + van 1 reménytelen szerelmem :S

17/f


2011. febr. 22. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Szegénykém!


Még nem vagy 18, beszélhetsz a gyermekvédelmisekkel.

2011. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg nem káromkodni annyit, és nyugodt perceikben leülni a szüleiddel, vagy csak egyikükkel, akár sírva is, de add elő nekik a mondandódat.... veszíteni nem veszíthetsz ilyen sz*r helyzetben.
2011. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Azt lenne érdemes megtudni, hogy miért ilyenek a szüleid? Stressz, pénzhiány... S ha megvan a probléma forrása, akkor lehet orvosolni.
2011. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Minden kamasz élete nehéz. Nekem apám alkoholista volt, bántott is bennünket, szegények is voltunk, szóval nem volt egy leányálom. Volt pont akkor egy reménytelen(nek tűnő) szerelmem is, később összejöttünk. :) (igaz, csak másfél évig tartott). Aztán felnőttem, elköltöztem, apám sajnos (mert én ennek ellenére is imádtam) meghalt, anyu új életet kezdett, nekem is családom lett, boldog vagyok. Szóval türelem!!! Nem ez lesz egész életedben!!! :)
2011. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen, a b..meg gáz, na de az ilyen szülő mit is vár a gyerektől.

Az a helyzet, h semmi jót nem tudok mondani, az élet amúgy is keserves tud lenni, neked meg elég rossz lapot osztottak....

Tudod mit, tényleg az van, hogy amibe nem halsz bele, az erősebbé tesz. Csak arra gondolj, hogy majd te nem így fogod csinálni a családoddal, gyerekeiddel.

Ne kezdj bele önpusztításba, ilyen helyzetben sokan fordulnak a pia meg a drogok felé, de az tönkreteszi az életed, tudom, miről beszélek, tapasztaltam.

Most a minden szar periódusban vagy, de nem félj, lesz jobb.

Tudom, mindenki ezt szajkózza, de, ha tanulsz, azzal megválthatod magad, pár év alatt, ami semmi, szerzel egy jó végzettséget, és az egész életed könnyű lesz. Ha most nincs benned kitartás, és nem erre fordítod az energiádat, akkor soha nem fogsz tudni egyről a kettőre jutni, és csak nézel majd másokat, akik jól élnek, hogy -én miért nem?, nekem minden szar....Pedig csak ezen a pár éven múlik az egész életed, amit most élsz! Aztán már nincs visszaút, bezárod magad abba a kis ablaktalan szobába, amiben most vagy.

Kitartás, és hajrá, acélozd meg a szíved, és legyél egy igásló, aki reggeltől napestig gürcöl, és akkor pár év alatt ki tudsz keveredni ebből a helyzetből, de csak akkor!

Ugye nem akarod, hogy az egész életed ilyen legyen?

Törj ki!

Rajtad múlik!

Ehhez az kell, hogy egyszerűen ne foglalkozz senkivel, szüleiddel sem!

2011. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha van a sulidban ilyen szociális segítő, próbálj beszélni vele. Ide elég keveset írtál, neki többet tudnál mesélni, beszélni vele és az ilyen szoc segítők tudni szokták a megoldást.
2011. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem értem. Miről szólnak a veszekedések? Mi miatt robbannak ki? Vagy csak úgy Neked esnek a semmi miatt? Egyébként egy jó tanács: kerüld el velük szemben a csúnya szavakat, b..megezéseket. Elhiszem, hogy kikészít a kötekedésük, veszekedésük, de ez csak olaj a tűzre, megoldást nem hoz! Én béketűrő ember vagyok, fát lehet hasogatni a hátamon, nem is kiabálnék a gyerekemmel soha! De ha elkezdene nekem bármiért b..zmegezni, azzal bizony ki tudna hozni a sodromból. Szóval szerintem ezeket kerüld, és írd meg, vagy gondolkodj rajta, hogy mi okozza ezt náluk.
2011. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem mehet tovább! Változtatni kell! És mivel úgy látszik, másképp nem megy, Neked kell változtatnod.

1. Keresd meg az iskolapszichológust. Minden középiskolásnak kell legyen egy pszichológusa. Ha nem ismered, akkor érdeklődj az osztályfőnöknél! Ha kérdezi,mondhatod ezt" bajok vannak otthon"Kérj mielőbbi időpontot, beszélj a pszichológussal, kérj segítséget!

2. Ha vele nem érnél el eredményt, vagy bármi miatt úgy érzed, akkor keresd meg a területileg illetékes Nevelési Tanácsadót, vagy Családsegítő Szolgálatot(Irodát)

Az interneten megtalálod a címét, telefonját. Mindenhova érdemes előbb odaszólni telefonon.

Nagyon jó szakembereik vannak, sok problémás családdal találkoztak már, biztos tudnak valamit segíteni

3. Ha az otthoni helyzet javul, akkor tudsz majd az iskolai gondokkal is foglalkozni, és talán egy részük magától is megoldódik addigra, mivel te nyugodtabb leszel.

4. Ha könnyebb lesz már az otthoni és iskolai életed, akkor tudsz végre a nőkkel is törődni :) lehet hogy éppen ez a lány is észrevesz, ha nem olyan leszel, mint egy űzött vad, hanem erős, vidám(abb)

5. Ha semmi sem sikerül, még mindig kérheted kollégiumi elhelyezésedet. pl. pszichológus segítségével.

6. Addig is túl kell élned valahogy. Jelölj ki magadnak minden nap eg yórát, vagy fél órát, amikor számodra kedves dolgot csinálsz. Pl. 16:30-17:00

Minden nap ugyan az, így ha baj van, gondolhatod: mindjárt jön az én félórám. Lehetőleg ne internetezés legye: focizz, biciklizz, fuss a szabadban, rajzolj képeket, olvass, vagy ábrándozz..ilyesmi. A net túl kötött, és nagyon fárasztja az idegrendszert, és az idő is felgyorsul. Legjobb lenne, ha mozognál, ha szereted.

7. ne feledd a szülő is ember. Próbáld ne gonosz helytartóként, hanem szenvedő lélekként szemlélni. Idézz fel vele régi örömteli eseményeket a gyerekkorodból, mielőtt ordibálnál, higgadj le, és néha végezz el csak úgy, meglepetésből valami házimunkát. Vagy kérdezd meg, milyen napja volt. Nyitott tenyér, érdeklődő arc, tiszta mosoly: a legvadabb embert is lehet valamelyest szelídíteni. Gondold hogy új oroszlánok, s te vagy az idomár. S nyárra fel kell velük lépni(mire jön a barinő)


u.i. Pár év és önálló leszel!

2011. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Azt tényleg nem tudhatjuk,hogy miért viselkednek így a szüleid,vagy a családod (keresztapád),és még azt is írtad hogy a tanárok is bántanak...ők például miért?Adtál rá okot?

Ha ennyire rossz a helyzet akkor tényleg próbálj meg nem foglalkozni velük és arra gondolni hogy mindjárt leérettségizel,és utána szabad vagy.Igen ehhez kell tanulni,de mint előbb írták azért nem szükséges gürcölni meg igáslónak lenni,nem, nem erről szól.Legyen célod amit bármi áron véghezviszel,racionális gondolkodás és akaraterő.Sajnos ezeket a családi problémákat még le kell nyelned egy ideig,foglalkozz magaddal,a barátaiddal,akármivel.Esetleg ha van a családban valaki aki támogat téged (a szüleiddel szemben) akkor beszélj vele,vagy egy baráttal...kitartás

2011. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a legfőbb tanács a pontokhoz: Gyorsan gondold át, kire számíthatsz: barát, osztálytárs, nagyszülő, szomszéd, keresztanya...Ha nincs legjobb, akkor is írj egy 5 fős listát, és mégis abban ki az első-második, stb. Kérd fel ezekből az első hármat, hogy segítsen! Beszélgess vele, panaszkodj neki. Ha nem válna be, akkor jön a 4. vagy 5.Erősítsd ezekkel a kapcsolatodat, találkozz velük minél gyakrabban!

"hiába fürdeted önmagadban, csak másban moshatod meg arcodat!"

2011. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!