Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehetne erre a megoldás?...

Mi lehetne erre a megoldás? Már teljesen kivagyok!

Figyelt kérdés

A kisfiam 5-kor kel már hónapok óta és úgy érzem most purcantam ki tőle. Persze kelek én is, már 10 órára készen van az ebédünk és olyan 11 és dél körül teszem le aludni, ilyenkor alszik 2-3 órát. Sokszor én is alszok ilyenkor de van hogy csak ebben az időben tudok takarítani nyugodtan így elmarad a pihenés. Estére úgy kipurcanok hogy amikor őt letesszük 8-kor rá kb. fél órára én is megyek aludni. A párom sokszor 7-re ér haza, együtt vacsizunk, ő megfürdeti a manócskát majd letesszük aludni és van kb fél óránk hogy megbeszéljük a kivel mi történt aznap, majd megyek én is fürödni és aludni. Nagyon rendes a férjem nem panaszkodik, néha azért megemlíti hogy mennyire hiányzok neki, de nekem már nagyon kimerítő ez a helyzet és hiányzik az esti összebújás, a testi kapcsolat. Ez csak úgy kivitelezhető ha én tudatosan erőt veszek magamon és ilyenkor tudunk összebújni.

Kérlek segítsetek ki hogy oldja meg ezt a szitut? Azt már próbáltuk hogy később rakjuk le aludni hátha később kel kel a fiúnk de nem kelt később, sőt kialvatlanabbul kelt. Olyan mintha lenne benne egy pici óra és minden nap pontosan ugyanakkor ébred. Szóval rájöttem hogy magamon kéne változtatnom de nem tudom miből merítsek erőt?

2 éves a gyermekünk.


2010. júl. 3. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Segíteni nem tudok, csak együtt érezni. Az én fiam is 2 éves és a korán kelése sírba visz. Ugyanez van nálunk pontosan, csak ő éjjel még kel is, sokszor mellettem alszik csak vissza. Én is várom a csodát. Nálunk a testi kapcsolat szinte megszűnt, mert annyira fáradt vagyok, hogy a hátam közepére sem kívánom. Kíváncsi vagyok mások mit írnak.

2010. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok a délutáni alvást kitolni vagy ha reggel felkel, bújjon még be közétek aludni. Ha van külö szobája és ott tévé, akkor rakjatok be neki mesét vagy ami leköti.

Amőgy ha ez vigasztal, idővel kinövi. A később altatást mennyi ideig próbáltátok? Mert 1-2 nap alatt nehéz átállni még egy felnőttnek is, de egy hét után már csak javul a dolog.

2010. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2 eves lanyomnal is hasonlo a helyzet szerencsere o szokott azert neha 6- ig is aludni. sajnos ez azert van szerintem mert mar 5 - kor felkel a nap vilagos van en sem tudok ilyenkor tovabb aludni. szoval nyar vegere mar jobb lesz ahogy egyre kesobb kel a nap addig ktartast a fektetes kitolasa nalunk is felesleges nem hasznal.
2010. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha nálunk 5kor kel akkor átmegyek a szobájába a nagyágyra és együtt visszaalszunk

ha én nem tudok visszaaludni egész nap game over vagyok. ő van hogy 5 perc alatt, van hogy egy óra alatt de mindig visszaalszik

2010. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! En is azt tudom csak mondani, hogy kesobb fektesd le, adj neki enni lefekves elott, vagy en pl van hogy miutan elalszik almaban adok meg neki tejet, es hatha par nap alatt megszokja, hogy pl 9-10 korul alszik el este es reggel picivel tovabb alszik. A nappali alvast is probald kitolni, hogy estig jobban birja, ne legyen annyira faradt, hogy este 8-kor kelljen letenni. Remelem sikerul!
2010. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amikor munkába jártam akkor fél ötkor kelltem ahoz képest a hat órai kellés nekem sokkal jobb. Én soha nem alszom nap közben és olyan 10 óra körül fekszem le. Nem érzem magam olyan fáradtnak mint amikor munkába jártam és 8 órát dolgozni is kellett.Szerintem majd csak a bölcsi vagy az ovi hozza meg a változást számodra.
2010. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem pont fordítva van a gyerkőc alvása, mint nálatok. Reggel alszik kb. 8-ig, délután 1-től kb. fél 4-ig, de este aztán fent van 10-ig is... Én ettől vagyok teljesen készen. Mire elalszik, én is alszom... De ha belegondolsz, mindkettőnk kétévese ugyanannyit alszik, csak máskor. Az a baj, hogy nem találkoznak az igényeink. Én például a te kicsid bioritumsával teljesen meg lennék elégedve:) Nálunk a korábban fektetés abszolút nem vált be, pár napig próbáltam, de egyszerűen nem aludt el. Szerintem majd a szeptemberi bölcsikezdés fog változtatni ezen a bagoly-életmódon:)
2010. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! A reggeli visszaaltatást minden nap próbáljuk, de nem megy. Volt hogy másfél órát feküdt közöttünk vagy én feküdtem be mellé az ágyba de csak forgolódik ide oda és nem tud elaludni.

Tv-t bekapcsolom neki de 5-kor még adás sincs. :-(

Marad a DVD amit már unalomig nézünk. Ez van. Ha bárkinek van még ötlete szívesen várom!

2010. júl. 3. 14:47
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam, mikor ilyen korán kelt mindig éhes volt, nem lehet hogy nálatok is ez van???

2010. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! próbáld meg úgy visszaaltatni, hogy nem kapcsolsz be neki semmit. Nálunk is ez van, néha egy óra után alszik vissza, de én is visszaalszom vagy ha nem tudok akkor csak úgy teszek, mert ha bekapcsolom a tv-t én sem meg ő sem tud visszaaludni. Mond neki, hogy még korán van, aludjunk és ha nincs aki/ami szórakoztassa akkor hátha visszaalszik. Amúgy az én lányom is már 8-kor alszik, reggel 5-6 körül felébred, akkor átviszem vagy átjön közénk és úgy alszik 7-8, sokszor 9-ig is.
2010. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!